بیماری ناشی از رمان Coronavirus رسما نام: COVID-19

این بیماری ناشی از رمان coronavirus یک نام: COVID-19.

Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که نام پنج شنبه, دادن خاص شناسه به یک بیماری است که تایید شده است در بیش از 42000 مردم و ناشی از بیش از 1 ، 000 مرگ و میر در چین است. شده اند وجود دارد کمتر از 400 مورد در 24 کشور دیگر با یک مرگ.

در انتخاب نام که مشاوران متمرکز به سادگی در نوع ویروس است که باعث این بیماری است. شرکت و ششم آمده از coronavirus Tedros توضیح داد: با D معنای بیماری و 19 ایستاده 2019 در سال موارد برای اولین بار دیده شد.

ویروس عامل این بیماری شناخته شده است موقت به عنوان 2019-nCoV. همچنین در روز سه شنبه یک coronavirus گروه از کمیته بین المللی طبقه بندی از ویروس ها که مسئول نامگذاری ویروس های جدید, پیشنهاد تعیین رمان coronavirus به عنوان SARS-CoV-2 با توجه به preprint از یک مقاله نوشته شده آنلاین. (Preprints نسخه از مقالات است که نشده است همکار یا منتشر شده در یک مجله علمی.) این نام نشان دهنده شباهت ژنتیکی بین کروناویروس جدید و کروناویروس که باعث شیوع سارس از 2002-2003.

در انتخاب COVID-19 همانطور که از نام این بیماری که نام بخشندگان هدایت و روشنی از ارتباط شیوع به چین یا شهر ووهان که در آن بیماری برای اولین بار شناسایی شده است. اگر چه منشاء سایت استفاده شده است در گذشته برای شناسایی ویروس های جدید مانند یک اسم است که در حال حاضر دیده می شود به عنوان بدنام کردن. برخی از کارشناسان آمده اند به پشیمانی نامگذاری عفونت ناشی از متفاوت coronavirus خاورمیانه سندرم تنفسی.

“داشتن یک اسم مهم برای جلوگیری از استفاده از نام های دیگر است که می تواند نادرست و یا stigmatizing,” Tedros گفت. “همچنین به ما می دهد یک فرمت استاندارد برای استفاده برای هر آینده شیوع کروناویروس.”

ویروس ها و بیماری آنها باعث نمی باید مربوط به نام—فکر می کنم به اچ آی وی و ایدز—اما اخیرا کسانی که مسئول رسمی نامگذاری فرآیند نگه داشته آنها را همراه. برای مثال سارس بیماری ناشی از SARS-CoV, ویروس.

موقت نام ویروس جدید ناشی از این سال بود که برای اولین بار دیده می شود (2019) این واقعیت است که آن را (n) و یک عضو از خانواده کروناویروس (CoV).

روشن نام نیز می تواند توقف موقت شناسه که فنر در مطبوعات و آنلاین که بسیاری از آنها مانند ووهان ویروس و یا وو آنفولانزا مرتبط ویروس به شهرستان.

چاپ با اجازه از آمار. این مقاله در ابتدا در ظاهر در 11 فوریه سال 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su