کشف “شکاف” و ” لایه های بالاتر از مریخ ممکن است کمک ارتباطات رادیویی در زمین

ناسا کاوشگر در مریخ ساخته شده است پیدا کردن است که می تواند کمک به دانشمندان در درک بهتر تداخل رادیویی در زمین است.

این Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN (MAVEN) سفینه یافت سازه در یونوسفر — یک شارژ الکتریکی منطقه فوقانی جو در سیاره سرخ. شبیه جوی سازه بر روی زمین شناخته شده است به علت مشکلات با ارتباطات رادیویی.

MAVEN کشف دو نوع از سازه ها در مریخ ionosphere: “لایه” و “شکاف.” هر دو از این سازه ها نیز رخ می دهد در زمین ionosphere که در آن آنها می توانند با دخالت های محلی و از راه دور انتقال.

مرتبط با: عکس,: ناسا در ماموریت به مریخ MAVEN

لایه اشاره به مناطقی که شارژ الکتریکی پلاسما می سازد تا در چاه لایه. این تشکل فرم اغلب به طور ناگهانی و باقی بماند برای ساعت, بازتاب سیگنال های رادیویی مانند بازتاب نور از یک آینه است. دانشمندان شناخته شده از لایه های جو زمین برای بیش از 80 سال با توجه به ناسا اما این لایه در ارتفاع است که باعث می شود آنها را ناخوشایند به مطالعه است. لایه های شکل و در حدود 60 مایل (100 کیلومتر) بالا که هوا بیش از حد نازک است برای هواپیما و در عین حال بیش از حد ضخیم برای ماهواره ها را در مدار باقی می ماند. دانشمندان در تلاش برای مطالعه این لایه ها با صدایی راکت که پرواز برای تنها چند ده دقیقه قبل از سقوط به زمین, اما آن را به سختی رضایت بخش رویکرد است.

یک هنرمند تصویر از ناسا فضاپیمای MAVEN مطالعه مریخ است. (اعتبار تصویر: ناسا nasa Goddard/CI آزمایشگاه)

خوشبختانه مریخ دارای جو نازک تر از زمین است که اجازه می دهد MAVEN به مدار در ارتفاع پایین تر و دیدن این لایه ها از نزدیک دیدگاه. این فضاپیما در بر داشت خوشه در پلاسما در برخی نقاط در مریخ ionosphere شبیه به آنچه در زمین در طول صدایی موشک پرواز.

“لایه های بسیار بالاتر از همه ما سر در زمین و تشخیص داده شود می تواند توسط هر کسی با یک رادیو, اما آنها هنوز هم بسیار مرموز” سرب نویسنده Glyn Collinson یک دستیار پژوهش در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز مریلند گفت: در بیانیه ناسا. “چه کسی می توانست تصور می کردند یکی از بهترین راه ها برای درک آنها برای راه اندازی یک ماهواره 300 میلیون مایل [482 میلیون متر] به مریخ؟”

“کم ارتفاع و قابل مشاهده توسط MAVEN را پر کنید در یک شکاف در درک ما از این منطقه در هر دو مریخ و زمین با اکتشافات قابل توجهی به حال” co-نویسنده جو Grebowsky سابق MAVEN دانشمند پروژه در Goddard گفت: در همین بیانیه است. Grebowsky بود که به رسمیت شناخته شده مریخ خوشه به عنوان شبیه به پلاسما خوشه مشاهده صدایی موشک در زمین است.

دیگر پدیده شکاف اتفاق می افتد در مناطق که در آن پلاسما است که کمتر فراوان نسبت به فضای اطراف بر روی مریخ است. MAVEN برای اولین بار به پیدا کردن چنین شکاف در مریخ و فضاپیمای دیسکاوری در افغانستان گذشته مدل هایی که پیشنهاد شکاف نمی تواند وجود داشته باشد در سیاره سرخ را جو است. چرا شکاف ها هنوز وجود دارد و درک ضعیف همراه با مکانیسم پشت یکی دیگر از شگفتی — مریخ شکاف آخرین طولانی تر از کسانی که بر روی زمین است.

یک مقاله بر اساس پژوهش منتشر شد Feb. 3 در مجله طبیعت نجوم است.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>