خاک نمی کند بوی خاک

با وجود آن ناگوار شهرت و خاک و بوی خوب. باز کردن یک کیسه از خاک گلدان و یا حفاری سوراخ در حیاط خود را و دم: عطر و بوی بی تردید است و عجیب طراوت. آن را نزدیک قوم و خویش به بوی غارها و یا از petrichor عطر باران پس از خشک نمائید.

یکی از هیجان انگیز ترین و غیر منتظره اکتشافات من در دانشگاه رخ داده است روز من باز یک ظرف پتری از خاک باکتری است. وجود خاک در این صفحه فقط مات تکه از باکتری ها به نام مستعمرات — اما آن بوی درست مثل یک غار. من تا به حال کشف شده است که خاک نمی کند در واقع بوی خاک. آن را مانند بوی باکتری است.

دو تا از مواد شیمیایی مسئول که خاکی عطر هستند geosmin و 2-methylisoborneol (2-MIB). Geosmin ساخته شده است توسط بسیاری از موجودات — از جمله, جای تعجب نیست, چغندر — اما به خصوص توسط باکتریهای جنس استرپتومايسس.

استرپتومايسس نفوذ خاک و منبع بیش از دو سوم از ما به طور طبیعی مشتق شده از آنتی بیوتیک است. که احتمالا به دلیل این باکتری باید نبرد برای منابع با بسیاری از دیگر میکروب در خاک جنگل. هر استرپتومايسس می تواند تولید ده ها تن از مواد شیمیایی غیر معمول اما هر ماده شیمیایی خاص است که معمولا ساخته شده توسط تنها چند. از سوی دیگر تقریبا در هر گونه از استرپتومايسس تولید geosmin و حدود 50% 2-MIB.

در عین حال حتی اگر دانشمندان می دانستند که در آن است که بوی بود که از آنها نمی دانم در پاسخ به دیگر سوال اساسی: چرا آن را? یک تیم انگلیسی, مجارستانی و سوئدی دانشمندان در بررسی این سوال به تازگی انتشار یافته های خود را در این ماه در طبیعت میکروبیولوژی.

تاریخ طبیعی این باکتری شامل یک سرنخ. استرپتومايسس, شگفت آور برای باکتری رفتار مانند قارچ است. قارچ رشد به عنوان یک توده ای از رشته های شاخه به نام میسلیوم که اغلب جوانه فردی باروری سلول های به نام اسپور. با وجود این باکتری اعتبار برای ساخت کوچک سلول های فردی استرپتومايسس می کند. این یک مورد از تکامل همگرا فقط به عنوان خفاش ها شبیه پرندگان و نهنگ ها شبیه به ماهی است.

استرپتومايسس‘s mycelia گاهی اوقات می تواند رسیدن به چند سانتی متر در اندازه و اغلب جوانه های زنجیره ای یا حلقه از اسپور در انواع جالب و گاهی اوقات تنظیمات پیچیده است. اما از آنجا که آنها زندگی می کنند و غوطه ور در خاک و پراکنده آن اسپور دشوار است. باد و آب غیر قابل پیش بینی هستند و بعید است به شما بسیار دور است. باقی مانده شامل گزینه های متفرقه creepy crawlies.

بنابراین دانشمندان قرار دادن دو و دو با هم است geosmin باکتریایی معادل بوی میوه رسیده?

برای پاسخ به این سوال آنها ساخته شده کوچک تله baited با استرپتومايسس باکتری قرار داده و آنها را در زمینه و منتظر. چه نشان داد تا در آن تله نسبت به unbaited کنترل تله بودند springtails.

Springtails omnivores که خوراک در یک آرایه گسترده ای از میکروب ها و کارخانه قطعات. آنها نیز فراوان در لایه ای از خاک که در آن استرپتومايسس زندگی می کنند. این شایان ستایش موجودات کوچک هستند تا به نام چرا که آنها اغلب شکافته کون flipper به نام furcula که راه اندازی آنها را بطرف بالا در شرایط اضطراری. برای شایان ستایش ترین و روشنگر معرفی فیلم به springtails همیشه لطفا دیدن دیوید مستند دو دقیقه را.

این دانشمندان مورد بررسی قرار گرفته که آیا springtails می تواند بوی خاک بوی با چک کردن برای یک برق پاسخ در آنتن مربوطه به بو. Geosmin و 2-MIB هر دو بدستآمده چنین پاسخ.

خواهد استرپتومايسس اسپور چوب به springtails? بدن springtails تحت پوشش در بسیار هیدروفوبیک موم معنی آنها دفع آب و اکثر باکتری است. اما استرپتومايسس اسپور نیز تحت پوشش آبگریز غلاف که بدان معنی است که حداقل از لحاظ تئوری که آنها خواهد بود نه دفع springtail زره بدن.

زمانی که دانشمندان به راه انداخته springtails در استرپتومايسس مستعمرات تحت پوشش و یا عاری از اسپور تنها springtails که تا به حال در wallowed اسپور تولید جدید استرپتومايسس زمانی که آنها غرق و bathwater شد اندود در یک ظرف پتری حاوی باکتری چو. Bathwater از springtails بود که زمان صرف شده در صفحات استرپتومايسس ناتوان از ساخت اسپور تولید می شود به سختی هر گونه رشد جدید. اما این تنها راهی است که springtails می تواند پراکنده اسپور.

چه چیزی در آن برای springtails? به رغم آنچه که به نظر من خوب آن بوی استرپتومايسس شهرت برای ساخت مواد غذایی طعم نفرت انگیز به انسان و مگس میوه. هر دو گونه تفسیر آن را به عنوان نشانه ای از فساد (تمام مواد شیمیایی عجیب و غریب استرپتومايسس را احتمالا خطرناک بیش از حد).

Springtails در این آزمایش از سوی دیگر هر دو جان سالم به در برد و رونق در رژیم غذایی چیزی جز استرپتومايسس میسلیوم. بنابراین دانشمندان فکر اگر اسپور آنها را برای زنده ماندن یک سفر یک طرفه از طریق یک springtail. در حقیقت زنده استرپتومايسس اسپور آمده از این backsides از springtails.

استرپتومايسس به نظر می رسد با استفاده از springtails راه توت فرنگی با استفاده از پرندگان. خاک بوی خوب — و مانند باکتری-از آنجا که باکتری ها در حال رشوه دادن به حیوانات به انجام کار کثیف از گسترش آنها را در اطراف.

مرجع

Becher, Paul G. واسیلیکی Verschut مورین J. Bibb, Matthew J. خار بلا, P. Molnár, الیزابت باران محمود M. Al-بسام et al. “تکامل تنظیم رايحههاي geosmin و 2-methylisoborneol جذب خاک بندپایان به استرپتومايسس باکتری ترویج اسپور پراکندگی.” طبیعت میکروبیولوژی (2020): 1-9.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>