دیجیتال سلامت: گوشی های هوشمند مبتنی بر نظارت مولتيپل اسکلروزيس با استفاده از نور افکن

به منظور بهبود مراقبت از افراد مبتلا به مولتيپل اسکلروزيس (MS) ما نیاز به درک بیشتر در مورد بیماری خود را. راه ما اندازه گیری تاثیر MS در زندگی روزمره باقی مانده است نسبتا بدون تغییر و برای چندین دهه است که به شدت متکی به درمانگاه بازدیدکننده داشته است است که ممکن است رخ می دهد تنها یک یا دو بار در هر سال است. متاسفانه این پارادایم نتواند به تصرف ظریف روانی و فیزیکی تغییرات احتمالا منعکس کننده MS بیماری وخیم تر شدن است که می تواند رخ دهد بین بازدیدکننده داشته است. با ظهور دیجیتال سلامت وجود دارد بالقوه برای نظارت روزانه از بیماری فعالیت و پیشرفت در MS با استفاده از ابزار مانند نور افکن, گوشی های دیجیتال مبتنی بر ارزیابی توسعه یافته توسط روشه و Genentech. نور افکن می تواند کمک به افراد مبتلا به MS و متخصصان مراقبت های بهداشتی به درک بیشتری از این بیماری در نهایت منجر به بهبود مراقبت از بیمار است. روش های مانند نور افکن ممکن است ضربه شروع استفاده از رمان اقدامات برای کمک به تشخیص اینکه آیا علائم بیماری در حال بدتر شدن است. نور افکن و دیگر ابزار دیجیتال با هدف حمایت از روشه توانایی برای توسعه داروهای با کوچکتر کارآمد تر و بیشتر patientcentric محاکمه.

غیر قابل پیش بینی از زندگی با MS

MS علاج بیماری مزمن است که در آن بدن سیستم ایمنی بدن خود را از بین می برد در بافت مغز و نخاع1. تاثیر آن بر 2.3 میلیون نفر در سراسر جهان است و علت تروما ناتوانی در بزرگسالان جوان2. علائم ممکن است شامل اختلالات بینایی, خستگی, درد, مشکلات تحرک و کاهش روانی اگر چه بیماری خاص دوره کارشناسی ارشد است که غیر قابل پیش بینی و بسیار متغیر سراسر افراد3 (انجیر. 1). بسیاری از افراد مبتلا به MS تجربه کار افتادگی دائم.

شکل 1. این دوره بیماری اسکلروز متعدد (MS) است موذی و غیر قابل پیش بینی. در کلینیک ارزیابی می تواند تشخیص دهد برخی از تغییرات در MS مانند Expanded Disability Status Scale (EDSS) نمره که quantifies یک فرد ناتوانی سطح. برخی از این اقدامات انجام گرفتن است تغییرات ظریف در MS دوره بیماری و infrequency از درمانگاه بازدیدکننده داشته است به این معنی که تغییرات بسیاری در حال از دست رفته است. دیجیتال سنسور نتایج مانند گوشی های هوشمند مبتنی بر برنامه های کاربردی اجازه می دهد به طور مداوم نظارت بر زمان واقعی از MS را به تصرف همه از این تغییرات اجازه می دهد این بیماری دوره به نظارت دقیق تر است.

پیامدهای منفی MS می تواند زندگی در حال تغییر. قابل توجه خانم در درجه اول تشخیص داده شده در فعال جوان, بزرگسالان در بیست سالگی و سی سالگی3دو سوم از آنها women4. قرار دادن یکی دیگر از راه MS دارای یک تاثیر قابل توجهی در افرادی که تمام زندگی خود را جلوتر از آنها که ممکن است در اوایل در حرفه خود و تصمیم گیری در مورد شروع و بالا بردن خانواده1.

شکل 2. پتانسیل دیجیتال سلامت در حال گسترش است چرا که وجود داشته اند بسیاری از پیشرفت های در تکنولوژی گوشی های هوشمند همراه با حضور در همه جا از دستگاه های شخصی. امید وجود دارد که یکی
بعد یک فرد پیشرفت بیماری ممکن است به طور مداوم نظارت از راه دور7.

چالش های فعلی استانداردهای مراقبت در MS

هدف اصلی از یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی درگیر در درمان یک فرد مبتلا به MS است برای مدیریت فعالیت بیماری و کاهش خطر ناتوانی بدتر در راه است که معنی دار به آن فرد است. یک فاکتور بسیار مهم برای دستیابی به این هدف این است که توانایی برای نظارت بر MS علائم و ناتوانی پیشرفت دشوار است که با استانداردهای فعلی مراقبت: درمانگاه بازديد ممکن است نادر بار ملاقات تمایل به کوتاه و امتحانات می تواند متفاوت باشد بین میرود ، در نتیجه بیشتر تغییرات ظریف در پیشرفت بیماری است که ممکن است رخ دهد بین بازديد از دست رفته (انجیر. 1). این ابزار به طور معمول مورد استفاده برای ارزیابی علائم اغلب بی ربط به یک فرد در زندگی روزمره و یا غیر عملی به صورت معمول است. برای مثال Expanded Disability Status Scale (EDSS) که در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده ارزیابی از معلولیت در افراد مبتلا به MS در هر دو آزمایش و بالینی است و به شدت متمرکز بر رفتن5 است و ممکن است به اندازه کافی جذب بسیاری از دیگر علائم مهم برای بیماران مانند عملکرد اندام فوقانی و شناخت. یکی دیگر معمولا استفاده می شود و اندازه گیری نه سوراخ میخ آزمون ارزیابی عملکرد دست با اندازه گیری که چگونه به سرعت یک فرد می تواند به محل و سپس حذف گیره نه از نه سوراخ در یک زمان6. اقدامات از این قبیل را به طور مستقیم به بررسی کارهایی است که ممکن است در نظر گرفته شود مهم برای افراد مبتلا به MS مانند نوشتن و یا توانایی کار ساخت آن را دشوار است به ترجمه یافته به معنی مراقبت.

نتیجه این چالش تاخیر در تشخیص بیماری فعالیت توسط بهداشت حرفه ای; تاخیر می تواند پس از آن تاثیر درمان به موقع تصمیم گیری و در نهایت منجر به برگشت از کار افتادگی. زمان واقعی نظارت دیجیتال از MS خارج از درمانگاه دارای پتانسیل برای غلبه بر این چالش. تلاش در حال حاضر در حال انجام برای توسعه ابزار برای نظارت بر بهبود MS و تکامل از هر دو فن آوری تلفن همراه7 و حسگرهای پوشیدنی8, دیجیتال, ابزار سلامت وعده تغییر دهید.

ظهور فن آوری های جدید

ظهور گوشی های هوشمند به ما داده است توانایی برای ارتباط با ما و خانواده و دوستان و پزشکان و به طور مداوم نظارت بر سلامت ما مهم نیست که در آن ما هر روز.

گوشی های هوشمند ترکیب چند, با کیفیت بالا سنسور را به یک وسیله ضروری (انجیر. 2). این سنسورها به ما اجازه می دهد برای اندازه گیری های اولیه مانند شتاب و محاسبه پارامترهای که چگونه یک فرد پیاده و یا تعدادی از مراحل است که آنها را در طول یک روز است. اکثر گوشی های هوشمند نیز می تواند حس موقعیت جغرافیایی, محیط, نور, صدا و صفحه نمایش لمسی فشار و برخی حتی نظارت بر فشار اتمسفر. استفاده از سنسور می تواند به نوبه خود یک تلفن هوشمند را به یک ابزار مفید برای نظارت بر ضربان قلب و یا تشخیص می افتد7.

گوشی های هوشمند مبتنی بر خود نظارت مولتيپل اسکلروزيس با استفاده از نور افکن

نور افکن یک برنامه توسعه یافته توسط روشه که شامل طیف وسیعی از فعال و غیر فعال از راه دور نظارت بر آزمون است که اندازه گیری توانایی فرد برای انجام کارهای ساده در گوشی های هوشمند خود را (انجیر. 3). هدف از نور افکن است برای به دست آوردن درک درستی از اثرات MS در مغز دست و بدن و اجازه می دهد تا علائم MS می شود به طور مداوم تحت نظارت در هر روز است.

شکل 3. نور افکن یک گوشی هوشمند مبتنی بر دیجیتال و ارزیابی است که اجازه می دهد تا غیر فعال و فعال نظارت از بيماری مولتيپل اسکلروزيس فعالیت است. برنامه دهید تا کاربر را به انجام مختلف
ارزیابی به عنوان ‘آزمون فعال’.

کشف MS با نور افکن

این نور افکن برنامه شامل وظایف متعددی است که اندازه گیری شناخت دست عملکرد حرکتی و تحرک به منظور جمع آوری دقیق اطلاعات در زمان واقعی و که یک روز ممکن است پیگیری تغییرات در علائم بین بازدیدکننده داشته است دکتر. کارهای ساده طراحی شده بودند توسط پزشکان برای کمک به افراد مبتلا به MS درک شخصی خود سفر است. این آزمون در نظر گرفته شده به منظور ارتقاء یافته از چندین استاندارد طلا در, درمانگاه, آزمون دقت ردیابی بیماری فعالیت و پیشرفت در حالی که در همان زمان ارائه یک واضح تر و مداوم تصویر از واقعیت تجربه شده توسط افراد مبتلا به MS (انجیر. 4).

در نظر گرفتن دست عملکرد حرکتی که همانطور که قبلا توضیح داده شده است که به طور معمول اندازه گیری نه سوراخ میخ آزمون. در نور افکن برنامه یکی از آزمون های مورد استفاده برای ارزیابی عملکرد حرکتی دست یک تست به نام رسم یک شکل است که در آن کاربران با نگه داشتن گوشی در یک دست و قرعه کشی شش اشکال مختلف از دشواری افزایش بر روی صفحه لمسی با انگشت از دست مخالف به9. کامل تعامل با صفحه نمایش لمسی ثبت شده است و عملکرد و ویژگی های از قبیل سرعت و دقت اندازه گیری و تغییرات در طول زمان ردیابی. امید است که این رسم یک شکل تست سریع تر و دقیق تر می تواند انجام شود هر روز و نشان دهنده توانایی فرد برای نوشتن یک وظیفه است که در خصوص معنی دار به مردم با خانم

توانمند سازی افراد مبتلا به MS

به افراد مبتلا به MS این فرصت را به طور فعال درگیر در درک و مدیریت بیماری خود را می تواند به توانمند سازی. این در حال تبدیل شدن به طور فزاینده مهم است چرا که تصمیم گیری در مورد درمان عمدتا ساخته شده در همکاری بین پزشک و بیمار وجود دارد و شواهد نشان می دهد که دخالت افراد مبتلا به MS در مشترک تصمیم گیری مرکزی برای بهبود درمان رضایت و پایبندی10, 11.

امید این است که یک روز ابزار مانند نور افکن برنامه اجازه خواهد داد که افراد مبتلا به MS به انجام این کار با پیگیری خود را به بیماری سفر خود به گوشی های هوشمند را قادر می سازد آنها را به دقت شناسایی تغییرات در علائم خود را و به تعامل آگاهانه بیمار-رهبری بحث. نظارت دیجیتال است که در مورد جایگزینی یک حرفه ای بهداشت و درمان. بلکه آن را دارای پتانسیل برای آوردن مردم با هم, بهداشت و درمان شخصی تر و بهبود بیمار–پزشک ارتباط12. در اخیر اکتشافی مطالعه ما نشان داد که افراد مبتلا به MS که به اتمام نور افکن آزمون به طور منظم بیش از شش ماه دوره بسیار درگیر شدند و راضی به با نرم افزار, حمایت از این امکان استفاده smartphonebased نظارت از MS در یک فرد در زندگی روزانه.

شکل 4. این نور افکن برنامه شامل طیف وسیعی از آزمایشات است که اندازه گیری عملکرد مغز, عملکرد دست و تحرک است. علاوه بر این نظارت منفعل انجام شده است در طول روز9.

ساخت دیجیتال, بهداشت و درمان, یک واقعیت

روشه تعهد به اعصاب فراتر از توسعه داروهای جدید. در عصر دیجیتال, بهداشت و درمان, انقلاب, ابزار مانند نور افکن نمایندگی امیدوار خیابان برای فعال کردن حداقل سرزده دقیق و مستمر ارزیابی MS بیماری فعالیت یکپارچه مردم روزمره. اجرای نظارت دیجیتال می تواند شناسایی پیشرفت بیماری زودتر منجر به سریع تر و درمان مناسب تصمیم گیری و در نتیجه پتانسیل برای بهبود سلامت طولانی مدت در افراد مبتلا خانم با ظهور بهداشت و درمان دیجیتال انقلاب و پیشرفت سریع در فن آوری ممکن است که یک بیمار بیماری می تواند منفعلانه نظارت 365 روز در سال با استفاده از فن آوری است که در اطراف ما وجود دارد. به ایده دیجیتال, بهداشت و درمان و اطمینان حاصل شود که ما اندازه گیری آنچه مهم به بیماران مبتلا به همکاری های لازم بین کارشناسان دیجیتال ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی افراد مبتلا به MS و جامعه گسترده تر از MS محققان. دیجیتال ارزیابی و آزمون نیاز به طراحی در کنار افراد مبتلا به MS و نتایج نیاز به گزارش دهی در راه است که تسهیل ادغام صاف به تحقیقات و بهداشت و درمان در گردش است. یک صلیب و صنعت و در نهایت حتی عبور-سیستم بهداشت و درمان رویکرد است که نیاز به تعریف استانداردهای دیجیتال نظارت با هدف نهایی بهبود زندگی مردم زندگی با خانم

منابع

 1. Giovannoni, G. et al. سلامت مغز: زمان و مسائل مبتلا به مولتيپل اسکلروزيس. Mult. Scler. Relat. Disord. 9, Suppl. 1 S5–S48 (2016).
 2. Tillery, E. E., Clements, J. N. & Howard, Z. چه جدید در اسکلروز متعدد? در قبال. سلامت Clin. 7, 213-220 (2018).
 3. Compston, A. & Coles, A. مولتيپل اسکلروزيس. لانست 359, 1221-1231 (2002).
 4. اسکلروز متعدد فدراسیون بین المللی. Atlas of MS 2013: نقشه برداری mutliple ام اس در سراسر جهان است. 2013.
 5. Cadavid D. et al. این EDSS-به علاوه بهبود پایانی برای ناتوانی پیشرفت در ثانويه پيشرونده مولتيپل اسکلروزيس. Mult. Scler. 23, 94-105 (2017).
 6. Feys P. et al. نه سوراخ میخ آزمون به عنوان یک مهارت کتابچه راهنمای عملکرد برای اندازه گیری مولتيپل اسکلروزيس. Mult. Scler. 23, 711-720 (2017).
 7. سیم I. دستگاه های تلفن همراه و سلامت. N. میگفتند. J. Med. 381, 956-968 (2019).
 8. Bradshaw, M. J., Farrow, S., Motl, R. W. & twm performance, T. حسگرهای پوشیدنی برای نظارت بر ناتوانی در اسکلروز متعدد. Neurol. Clin. Pract. 7, 354-362 (2017).
 9. Midaglia L. et al. پایبندی و رضایت از گوشی های هوشمند و ساعت هوشمند مبتنی بر کنترل از راه دور تست فعال و غیر فعال نظارت در افراد مبتلا به اسکلروز متعدد: Nonrandomized مداخله مطالعه امکان سنجی. J. Med. اینترنت Res. 21, e14863 (2019).
 10. بن-Zacharia A. et al. تاثیر مشترک تصمیم گیری در diseasemodifying مواد مخدر در پایبندی به مولتيپل اسکلروزيس. Int. J. MS مراقبت از 20, 287-297 (2018).
 11. Barbosa, C. D. Balp, M. M., Kulich K. ژرمن, N. & Rofail D. ادبیات نقد و بررسی برای کشف ارتباط بین درمان رضایت و پایبندی انطباق و پشتکار. بیمار ترجیح می دهند. پایبندی 6, 39-48 (2012).
 12. Warraich, H. J., Califf, R. M. & Krumholz, H. M. دیجیتال تحول پزشکی می تواند به احیای بیمار-پزشک ارتباط است. NPJ رقمی. Med. 1, 49. eCollection (2018).

نوشتن و سرمقاله کمک های ارائه شده توسط النور Foy از بیان علم و لیز LaFlamme بهداشت تعاملات بودجه توسط F. Hoffmann – La Roche Ltd.

نویسندگان

مایک بیکر جهانی سر و دیجیتال سلامت
F. Hoffmann-La Roche با مسئولیت محدود 1 ساختمان 14 طبقه Grenzacherstrasse 124, 4070, بازل, سوئیس

Johan van Beek, گروه علمی بین المللی مدیر
F. Hoffmann-La Roche با مسئولیت محدود 1 ساختمان 12 طبقه Grenzacherstrasse 124, 4070, بازل, سوئیس

مسیحی Gossens جهانی و منطقه سر نشانگرهای دیجیتال
F. Hoffmann-La Roche Ltd ساختمان 92 طبقه 7 Grenzacherstrasse 124, 4070, بازل, سوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im