آیا این ذره تازه کشف شده جهان را تشکیل می دهند تیره مهم است ؟

محققان فکر می کنم که به تازگی شناسایی شده subatomic particle ممکن است تشکیل جهان را ماده تاریک درست پس از انفجار بزرگ در حدود 13.8 میلیارد سال پیش.

در حالی که دانشمندان مشخص کرده است که تا 80 درصد از ماده در جهان می تواند ماده تاریک درک ما از آنچه مرموز ماده ممکن است هنوز وجود ندارد همانطور که هیچ کس تا به حال به طور مستقیم آن را مشاهده است.

در حال حاضر در یک مطالعه جدید فیزیک هسته ای پیشنهاد کرده اند که ماده تاریک می تواند ساخته شده از یک تازه شناسایی ذرات: d-star hexaquark.

مرتبط با: 11 بزرگترین پرسش های بی پاسخ در مورد ماده تاریک

چه hexaquark?

ماده می تواند شکسته و به مولکول های است که می تواند شکسته بیشتر به اتم و حتی بیشتر به ذرات زیر اتمی پروتون و نوترون. سپس هنگامی که شما شکستن آن را پایین شما می توانید کوارک. بنابراین همه چیز ما تا کنون دیده ام را لمس کرد و یا طعم است و در نهایت ساخته شده است تا از کوارک.

در حالی که نوترون و پروتون هستند و هر کدام از سه کوارک hexaquarks ساخته شده از شش. وجود خود را پیش بینی شده برای دهه و در سال 2014 محققان قادر به تایید وجود hexaquarks.

اگر این ذرات عجیب و غریب ساخته شده بیشتر کوارک ها از پروتون ها هستند hexaquarks در واقع بسیار کوچکتر از بیشتر آشنا ذرات. Hexaquarks همچنین پوسیدگی بسیار سریع تر از سایر ذرات زیر اتمی. کوارک ها نیز یک نوع از ذرات بوزون معنی که چندین d-star hexaquarks می توانید در راه های مختلف از چگونه پروتون و نوترون ترکیب.

چگونه می تواند این ریزه های کوچک hexaquarks تواند کلیدی برای درک ماده تاریک?

به عنوان میخائیل, Bashkanov یک محقق از گروه فیزیک در دانشگاه نیویورک در انگلستان گفت: Space.com, hexaquarks می تواند شیر تغلیظ شده به ماده تاریک در شرایط عجیب و غریب به طور مستقیم بعد از انفجار بزرگ.

Hexaquarks فشرده

بلافاصله پس از این رویداد جهان شد یک خنک کننده دریایی از ذرات زیر اتمی “یک قابلمه بزرگ سوپ کوارک” Bashkanov گفت.

Bashkanov و co-author دانشگاه نیویورک پروفسور دانیل وات گفت: در این مطالعه جدید که در طول این سوپر اوایل دوره جهان, d-star hexaquarks می تواند سرد و با گسترش به آنچه شناخته شده به عنوان یک بوز-اينشتين (BEC).

یک BEC است عجیب و غریب و چهارمین حالت ماده شکل که هنگامی که ابری از اتم یا ذرات زیر اتمی سرد در دماهای نزدیک صفر مطلق یا 0 کلوین (منفی 459.67 درجه فارنهایت یا منفی 273.15 درجه سانتیگراد). در این حرارت شدید, ذرات (یا اتم) انبوه با هم به یک نهاد است که می توان با یک تابع موج. به عبارت دیگر ذرات یکی شدن و رفتار مانند یک ذره (یا اتم).

در حالی که hexaquarks پوسیدگی به سرعت در یک آزمایشگاه Bashkanov توضیح داد که آنها بسیار با ثبات تر و طولانی مدت در یک ستاره نوترونی و محققان فکر می کنم احتمالا نیز در یک BEC.

بنابراین به عنوان Bashkanov توضیح داد که دانشمندان فکر می کنند که مدت کوتاهی پس از آغاز جهان با انفجار بزرگ hexaquarks می تواند شیر تغلیظ شده به یک BEC — که منحصر به فرد BEC می تواند ماده تاریک.

“ما برای اولین بار محاسبات نشان می دهد که میعانات گازی از d-ستاره ها یک امکان جدید نامزد ماده تاریک و این امکان جدید به نظر می رسد ارزش بیشتر و دقیق تر بررسی” وات در بیانیه ای گفت. “نتیجه این است که به خصوص هیجان انگیز پس از آن نیازی به هیچ مفاهیمی است که به فیزیک است.”

اوایل این کار نشده حل dark matter سوال برای خوب است. اما وات و Bashkanov قصد ادامه تحصیل در hexaquarks برای درک بهتر این ذرات عجیب و غریب و بیشتر بررسی کند که آیا آنها واقعا می تواند کاندید مناسبی برای ماده تاریک.

به عنوان Bashkanov توضیح داد: محققان رفتن به جلو خواهد انجام آزمایش به منظور مطالعه خواص hexaquarks مانند اندازه و نحوه تعامل آنها با هم دیگر hexaquarks و عادی یا هسته ای ماده (پروتون و نوترون داخل هسته). در حالی که محققان گفت: (به آنها پرداخته شده در این مقاله) که hexaquarks می تواند متراکم به یک BEC آنها امید به نشان می دهد که این امر از طریق مطالعه بیشتر و آزمایش.

این کار منتشر شد Feb. 12 در مجله فیزیک G نامه.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de