آیا انرژی تاریک باعث بیگ بنگ ؟

تا آنجا که کیهان شناسان می توانید بگویید مرموز نیروی شتاب انبساط جهان یک نیروی است که ما انرژی تاریک ثابت می ماند.

اما این که امروز. آن را کاملا ممکن است که انرژی تاریک را در گذشته با توجه به تحقیقات جدید و این تغییرات ممکن است آب گرفتگی جهان با ذرات از زندگی روزمره ما دانشمندان در پشت تحقیقات جدید پیشنهاد شده است.

بیایید شروع با حضور: چیزی عجیب و غریب اتفاق می افتد به جهان هستی است. آن را در حال گسترش اما آن را نیز پر از ماده است. جاذبه گرانشی از تمام چیزهای که باید به کاهش است که انبساط جهان به عنوان زمان می رود.

مرتبط با: عکس های شگفت انگیز از انرژی تاریک دوربین در شیلی

و در عین حال گسترش نمی کندی. آن را حتی ماندن در همان نرخ. آن را سریع تر.

هر روز که می رود توسط جهان ما بزرگتر و بزرگتر می شود سریع تر و سریعتر. کیهان شناسان این شتاب گسترش “انرژی تاریک” در بخشی از آنجا که ما اساسا هیچ ایده چه چیزی باعث آن از کجا آمده است و یا آنچه در آن انجام خواهد شد در آینده. همه ما می دانیم این است که با شروع در حدود 5 میلیارد سال پیش از انرژی تاریک و روشن و در آنجا ماند.

ما همچنین می دانیم که در طول آن 5 میلیارد سال انرژی تاریک را “قدرت” (به عنوان اندازه گیری چگالی آن) باقی ماند بسیار ثابت است. آن را ندارد به نظر می رسد گرفتن ضعیف تر و یا قوی تر با زمان ساخت آن cosmological constant.

اما جهان اولیه بسیار غریبه محل و خیلی غریبه همه چیز می تواند اتفاق افتاده طولانی در پیش است. و اگر آنها رخ می دهد می تواند آنها را به حال عظیم عواقب برای بقیه از تاریخ کیهانی.

و پس از آن وجود دارد نور

در حالی که ما به سختی درک طبیعت و یا باعث از انرژی تاریک ما نمی دانیم که آن را نمی تواند انجام دهد بسیار بیشتر از سرعت انبساط جهان. چرا که امروزه جهان است — cosmologically صحبت کردن, پیر و سرد و عمدتا مرده است.

این تصویر بزرگ بازنشستگی بدان معنی است که وجود دارد مقدار زیادی از انرژی تاریک و یا در غیر این صورت)برای رفتن به اطراف. اگر انرژی تاریک چیزی بد بو در حال حاضر مانند تغییر در طول زمان آن را نمی خواهد یک اثر بزرگ چون انرژی تاریک در حال حاضر فوق العاده ضعیف. بله, آن را شتاب انبساط جهان اما تنها کمی به همین دلیل است که آن زمان ما تا زمانی به شناسایی اثرات آن در وهله اول. این ضعف محدودیت هر چه انرژی تاریک می توانید امروز انجام دهید و آنچه که ما می توانند یاد بگیرند که در مورد آن وجود دارد فقط در بسیاری از اثرات برای کیهان شناسان برای اندازه گیری. اما جهان اولیه بسیار داغتر متراکم تر و فشرده تر و بخصوص پر انرژی تر.

و در حالی که انرژی تاریک پدید آمده بر روی کیهانی صحنه حدود 5 میلیارد سال پیش بود که لزوما ظاهر اول. انرژی تاریک شده است می تواند زنده و لگد زدن در جوان کیهان انجام تمام انواع چیزهای جالب قبل از اینکه به طور موقت فروکش به پس زمینه. به تازگی یک تیم از فیزیکدانان نظری بمب چه زود انرژی تاریک می تواند انجام داده اند گزارش نتایج خود را در ماه نوامبر سال 2019 در یک مقاله آنها را آپلود به سرور preprint arXiv.org.

محققان دریافتند که یک مختصر نوسانات انرژی تاریک می تواند آب گرفتگی در اوایل جهان, با عجیب و غریب مانند ذرات کوارک gluons و لپتون ها که در نهایت منجمد کردن به اتم ما می دانیم و امروز را دوست دارم.

بهتر جهان

به گفته این محققان این سیل اتفاق افتاده است باید تورم بعد از زمانی که خیلی زود جهان رشد فوق العاده زیادی در مقدار بسیار کوتاه از زمان. پس از این تورم جهان در دسترس نباشد خالی; همه preinflation تراوش شد به سادگی دور منفجر مانند گرد و غبار در باد. چیزی بود که از آن به “reheat” کیهان آوردن در دور تازه ای از ذرات جهان در آنچه که ما معمولا فکر می کنم به عنوان “انفجار بزرگ.”

اکثر نظریه پردازان فکر می کنم که هر چه باعث تورم خود به خود باید همچنین تولید reheating اما این کار جدید نشان می دهد که در اوایل انرژی تاریک می تواند به ایجاد سیل ذرات با از دست دادن انرژی خود را. این یک داستان جالب اما دانشمندان فرضیه هنوز به جا با مشاهدات است که سمان درک ما از بیگ بنگ و تورم در وهله اول. اگر انرژی تاریک که مسئول جهان reheating پس ما باید تغییرات ظریف به استاندارد تصویر مدل ریزموج زمینه کیهانی است که به نوبه خود تحت تاثیر الگوی کهکشان ها در جهان مدرن.

تا کنون مدل های جدید از گرم کردن مجدد مسابقات تمام مشاهدات فعلی کمی بهتر حتی از سنتی نظریه تورم انجام دهد. اما ما واقعا به اندازه کافی اطلاعات به بگویید که آیا این فقط یک آماری fluke.

نسل جدیدی از فیزیک نجومی ابزار مانند NASA Wide Field Infrared Survey Telescope (WFIRST) ممکن است کمک به دانشمندان در درک بهتر انرژی تاریک و نقش آن در جهان جوان و امروز کیهان.

Paul M. ساتر است یک اخترفیزیکدان در دانشگاه ایالتی اوهایومیزبان “درخواست یک فضانورد و “فضای رادیو” و نویسنده “جای خود را در جهان.” ساتر کمک این مقاله به Space.com’s کارشناس صدای: Op-Ed & بینش.

دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im