دیانا Davis زیبا پنج ضلعی

Swarthmore College ریاضیدان دیانا دیویس که من به اندازه کافی خوش شانس به تماس با یک دوست است, استادان. او ترکیبی از ریاضی و در حال اجرا منجر به زودتر ظاهر در این وبلاگ جایی که او به بررسی این سوال که آیا اگر شما اجرا ماراتن در گفتن 7:00 دقیقه در مایل سرعت باید شما اجرای هر مایل در دقیقا 7 دقیقه ؟ به تازگی او شده است ساخت طلا و جواهر, لباس زیر لیوانی و اشیاء دیگر بر اساس تحقیقات مربوط بیلیارد مدار در پنج ضلعی. من از او پرسیدم در مورد او تحقیق و چیزهایی که او از آن ساخته شده. شما می توانید خلاقیت خود را در فرد در همایش از جمله مشترک ریاضی جلسات و یا کاوش وب سایت خود را.

Diana Davis stands in front of a sign that says "Math is Beautiful" and behind a table with pentagonal jewelry and toys on it
دیانا دیویس peddles او پنج اجناس در مفصل ریاضیات جلسات در ماه ژانویه است. اعتبار: دیانا Davis

اول خودتان را معرفی کنید. که در آن شما که در آن شما رفتن به مدرسه که در آن شما کار می کنند در حال حاضر ؟ به غیر از ریاضی چه هستند شما پرشور در مورد ؟

من در اصل از, New Hampshire. من به کالج ویلیامز برای کارشناسی و به دانشگاه براون برای من دکتری, من در حال حاضر یک بازدید دستیار استاد در Swarthmore College. به غیر از ریاضی من پرشور در مورد آموزش خوب و انصاف در همه چیز و از راه دور در حال اجرا است.

آنچه که تحقیقات خود را در منطقه و چه هستند برخی از سوالات ریاضی دوست دارید به فکر می کنم?

تحقیقات من این است که در سیستم های دینامیکی در درجه اول در بیلیارد است که در این مطالعه از یک توپ (یا نقطه) تندرست اطراف در شکل (معمولا یک چند ضلعی و اغلب پنتاگون). مردم درک کرده اند بیلیارد در میدان برای بیش از یک صد سال است که در مورد آن: به عنوان انسان ما را درک نمی کنند بیلیارد در هر شکل دیگر, به جز شاید یک زن و شوهر از ویژه مثلث (متساوی الاضلاع متساوی الساقین درست است که نوع از چیزی). بنابراین من می خواهم به دانستن آنچه اتفاق می افتد با بیلیارد در جداول هستند که دیگر اشکال چند ضلعی.

دیانا دیویس peddles او پنج اجناس در مفصل ریاضیات جلسات در ماه ژانویه سال 2020 است. اعتبار: دیانا Davis

سوال این است که سوار من برای سال های بسیاری بود: فرض کنید شما یک توپ در یک پنج ضلعی منظم میز بیلیارد و شما یک جهت را انتخاب کنید به آمار توپ خود را و شما می دانید که توپ را در مسیر رفتن به دوره: توپ گزاف گویی در اطراف برای مدتی و سپس بازگشت به جایی که از آن آغاز شده و تکرار. چگونه بسیاری از بار آن را به گزاف گویی قبل از آن تکرار — چگونه شما می توانید این اطلاعات از این جهت ؟ برای مربع اگر شیب مسیر (با فرض اینکه لبه های جدول افقی و عمودی) است منطقی است, سپس شما می دانید مسیر خواهد بود تناوبی و اگر شیب p/q در کمترین نظر و سپس توپ را به گزاف گویی 2(p+q) زمان قبل از آن را تکرار. این یک نتیجه زیبا, و من می خواستم به تعمیم آن به پنج ضلعی منظم.

پس چه بزرگ در مورد پنج ضلعی? آیا شما آنها را قبل از آنها به مانند یک بخشی از کار خود را, و یا آیا عشق خود را برای پنج ضلعی رشد به عنوان شما آنها را بررسی بیشتر ؟

پنج همواره مورد علاقه من شماره. این است که چرا من مطالعه پنتاگون. دلیل اصلی برای مطالعه آن این است که آن را در برخی از حس “بعدی-ساده ترین” ضلعی منظم بعد از میدان — بعد از همه, یک مربع دارای 4 طرف و پنتاگون است 5. مسلما اگر به طور منظم هشت ضلعی است که کمی ساده تر به دلیل آن را فقط یک مربع با گوشه های قطع شده. در واقع جان Smillie و کرینا Ulcigrai تا به حال به انجام برخی از کار بر روی این هشت ضلعی منظم و دکتری مشاور به من گفت به عنوان خوانده شده مقاله خود را در مورد هشت ضلعی و ببینید اگر من می تواند با استفاده از همان استراتژی برای درک پنتاگون به طور منظم. در واقع من می توانم! به طوری که من شروع کردم با پنتاگون. در آن صورت من در واقع مطالعه یک سطح ساخته شده از دو پنج ضلعی است که شما می توانید ببینید من ویروسی رقص تصویری.

برش توالی در دو پنتاگون توضیح داد از طریق رقص از دیانا دیویس در Vimeo.

سپس من در یک کنفرانس در Oberwolfach در بهار 2014 و ساموئل Lelièvre به سمت من آمد. او به من گفت که او دوست داشت من تصویری در مورد دو پنتاگون سطح است که ما باید با هم کار کنند به درک بیلیارد در پنج ضلعی منظم میز بیلیارد. ما در حال کار بر روی آن بوده است.

شما چگونه این ایده شروع به ساختن چیزهای زیبا خود را بر اساس کار و چه بسیار چیزهایی که شما را در حال حاضر ؟

در تابستان سال 2017, من مشغول به کار بود در ماه Duchin پژوهش خوشه ای در دانشگاه تافتز. او اجازه دهید ما زمان را برای دریافت آموزش دیده در تجهیزات در تافتز را Makerspace. قبل از آن من تا به حال هیچ علاقه لیزر برش و یا هر نوع Makerspace فعالیت های اما پس از من آموخته است که چگونه به استفاده از آنها به طور ناگهانی من می خواستم به سعی کنید از همه نوع از همه چیز. اولین چیزهایی که من ساخته شده بودند زیر لیوانی — پلاستیک پنج ضلعی حدود 5 اینچ در سراسر حکاکی با دوره ای بیلیارد مدار. اما اگر چه زیر لیوانی بسیار آسان است واقعا وجود دارد تقاضای کم برای زیر لیوانی. من تصور کنید که بسیاری از مردم در مورد پنج یا ده بار به عنوان بسیاری از زیر لیوانی به عنوان آنها در واقع استفاده کنید.

تصاویر بیلیارد مدار در پنج ضلعی. اعتبار: دیانا Davis

یک روز من تا به حال این ایده را به برخی از گوشواره احتمالا فقط برای هم اتاقی من — من اصلا سوراخ گوش خودم — و من ساخته شده یک زن و شوهر از تستر جفت. به عنوان به زودی به عنوان من تا به حال این ایده و آزمون جفت معلوم شد من متوجه شدم واقعا بر روی چیزی. شما ببینید تقریبا همه می پوشد گوشواره. من نمی دانستم که زمانی که من شروع به این پروژه دوباره من گوش سوراخ نشده — اما من در بر داشت که حدود 90 درصد از (زنان) از ریاضیدانان را سوراخ گوش. و بر خلاف با زیر لیوانی مردم همیشه به یکی دیگر از جفت گوشواره.

چیز زیادی در مورد گوشواره این است که آنها یک استارت مکالمه خوب. من یک زمان سخت در صحبت با افراد جدید. بنابراین من استراتژی جدید این است که اگر کسی وجود دارد من می خواهم به صحبت کردن با من راه رفتن را به آنها باز جعبه گوشواره و ارائه آنها را به یک جفت. این گوشواره زیبا هستند به طوری که فرد به طور کلی در مورد این پیشنهاد و کار همه چیز عالی. چه بیشتر مردم معمولا درخواست پیگیری سوالات مانند “چه الگوهای?” و “این است که تحقیقات خود را?! آنچه که تحقیقات خود را در مورد ؟ ” که آن را قرار داده به آرامی نیست پاسخ شما معمولا زمانی که شما بگویید این شخص در کنار شما در هواپیما است که شما یک ریاضیدان. من در رسیدن به هدف این است که برای قرار دادن خفا ریاضیات به فرهنگ عامه است. من خیلی دوست دارم برای عادی خرده فروش برای انجام گوشواره راهی است که آنها را حمل الکس و آنی دستبند و آن نوع از چیزی و مردم آنها را خرید زیرا آنها زیبا هستند و هیچ کس حتی می دانم که آنها در حال ریاضی. شاید که می تواند یک شایعه که بعد از شایعات. از سوی دیگر من به نام من گوشواره شرکت ریاضی “زیبا” است که در خفا تبلیغات برای ریاضی چون هنگامی که مردم بحث در مورد شرکت نوپای من فریب آنها را به گفتن “ریاضی زیبا” با صدای بلند.

این روزها من در ساخت یک زن و شوهر از چیزهایی. برای گوشواره, زیباترین چیزی که من انجام است که با استفاده از شفاف پلاستیکی رنگی و برش از فضای منفی که در آن مسیر نیست. من هم ورق از چوب جامد و حکاکی یک مسیر در یک طرف و پس از آن برخی از اطلاعات در مورد مسیر مانند ‘101 کوتاه مسیر’ در طرف دیگر. من به این دور از مذاکرات و پس از آن مردم می پرسند “چه 101? چه کوتاه مسیر’ چیست ؟ ” و من می گویم: “بیا به صحبت کنید!” سپس مردم را به دلیل توجه به بخش های مختلف این بحث, به طوری که آنها می تواند درک اطلاعات در پشت و آنها نیز چیزی را به خانه با آنها. [خوانندگان می توانید دیویس و Lelièvre مقاله در مورد این مدار در اینجا.]

دیویس چوبی پنتاگون آویز حکاکی با بیلیارد مدار. اعتبار: دیانا Davis

ربطی به تحقیقات من من شده اند برش کاشی کاری مارمولک بر اساس Escher woodcut از سال 1943. من نگه داشتن آنها را روی میز من است و آن را بسیار رضایت بخش برای قرار دادن آنها را با هم مانند یک پازل به عنوان آنها را به ضربه محکم و ناگهانی با رضایت کلیک کنید. دانش آموزان من آنها را دوست دارم و آن را کمک می کند تا آنها را به چیزی برای انجام با دست خود را زمانی که آنها با من صحبت کنید.

آیا شما در یادگیری آنچه شما نیاز به یاد بگیرند که در واقع شروع به ساختن چیزهایی و چگونه شما می توانید دسترسی به تجهیزات مناسب?

من یاد گرفتم که اصول اولیه برش لیزر در تافتز را Makerspace. سپس من شروع به کار در Swarthmore چند ماه بعد بود و من خوشحال برای پیدا کردن آن نیز وجود دارد یک برش لیزر در اینجا. من همه از من تجربه کار با مواد و روشها در اینجا در Swarthmore و همانطور که با بسیاری از چیزهایی که من آموخته است که با تلاش همه چیز داشتن شکست و تلاش چیز دیگری است.

اگر شما می خواهید برای لیزر برش چیزهای مهم است که دسترسی به فرد دیگری برش لیزر جای خود داشتن. یک برش لیزر اندازه قفسه سینه فریزر هزینه در حدود $40,000 نیاز به تخلیه مستقیم به خارج (به طوری که نمی توان آن را در یک زیرزمین و یا یک فضای داخلی اتاق) و به راحتی می توانید شروع آتش سوزی و یا منفجر شود اگر سمت چپ به تنهایی. آنها نیز نیاز به تعمیر و نگهداری مکرر. به این دلایل بزرگ می شود قادر به استفاده از شخص دیگری ماشین.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de