دستگاه تولید برق از سایه

یک دستگاه جدید به نام سایه-اثر انرژی ژنراتور مهار سایه ها برای تولید برق, محققان گزارش.

این مفهوم باز می شود تا روش های جدید در تولید انرژی سبز در زیر چراغهای روشنایی شرایط.

سایه-اثر انرژی ژنراتور (SEG) باعث می شود استفاده از کنتراست در نور بین روشن و سایه های مناطق برای تولید برق است.

“سایه ها در همه جا حاضر است و ما اغلب آنها را برای اعطا. در معمولی فتوولتائیک یا نوری برنامه های کاربردی که در آن یک منبع ثابت از نور است که به قدرت استفاده می شود دستگاه های حضور سایه نامطلوب است از آن تنزل عملکرد دستگاه. در این کار ما با حروف بزرگ در روشنایی کنتراست ناشی از سایه به عنوان یک غیر مستقیم منبع قدرت می گوید:” تیم تحقیقاتی رهبر قهوهای مایل به زرد Swee اعظم دستیار استاد در علم مواد و مهندسی در دانشگاه ملی سنگاپور است.

“کنتراست در نور القاء ولتاژ تفاوت بین سایه و روشن بخش و در نتیجه جریان الکتریکی است. این رمان مفهوم برداشت انرژی در حضور سایه بی سابقه است.”

تلفن همراه دستگاه های الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند عینک هوشمند و الکترونیکی ساعتهای نیاز کارآمد و تامین برق مداوم. به عنوان مردم پوشیدن این دستگاه ها هر دو در داخل خانه و خارج از منزل پوشیدنی منابع قدرت است که می تواند مهار نور محیط به طور بالقوه می تواند در بهبود و تنوع این دستگاه ها.

در حالی که به صورت تجاری در دسترس سلول های خورشیدی می تواند انجام دهد این نقش در فضای محیط زیست و انرژی خود را برداشت بهره وری گرم به طور قابل توجهی تحت شرایط داخلی که در آن سایه ها ماندگار هستند.

برای پرداختن به این چالش تکنولوژیکی محققان توسعه یافته کم هزینه و آسان برای ساخت SEG برای انجام دو عملکرد: برای تبدیل نور کنتراست جزئی از سایه های ریخته گری به برق; و به عنوان یک خدمت خود مجهز به حسگر proximity برای نظارت بر عبور از اشیاء.

SEG ساخته شده است از مجموعه ای از SEG سلول های مرتب شده در یک انعطاف پذیر و شفاف پلاستیکی. هر SEG همراه یک فیلم نازک از طلا رسوب در یک ویفر سیلیکون. با دقت طراحی شده SEG را می توان ساخته شده در کاهش هزینه های تجاری در مقایسه با سلول های خورشیدی سیلیکونی. این تیم سپس با انجام آزمایش های عملکرد SEG در تولید برق و به عنوان یک خود-طراحی شده با سنسور.

“زمانی که کل SEG همراه است که در زیر نور یا در سایه مقدار برق تولید شده بسیار کم و یا هیچ در تمام. هنگامی که بخشی از SEG سلول روشن شده است قابل توجه برق خروجی شناسایی شده است می گوید:” co-رهبر تیم اندرو لحظهای استاد گروه فیزیک.

“ما همچنین نشان داد که مطلوب در سطح منطقه برای تولید برق است که نیمی از SEG سلول روشن شده است و نیم دیگر در سایه, به عنوان این می دهد به اندازه کافی در منطقه برای شارژ نسل و مجموعه بود.”

بر اساس آزمایش های آزمایشگاهی این تیم را چهار سلول SEG است که دو بار به عنوان کارآمد که در مقایسه با تجاری سلول های خورشیدی سیلیکونی تحت اثر تغییر سایه. برداشت انرژی از SEG در حضور سایه های ایجاد شده در زیر چراغهای روشنایی شرایط کافی است به قدرت یک دیده بان دیجیتال (یعنی 1.2 V).

علاوه بر این تیم همچنین نشان داد که SEG می تواند در خدمت به عنوان یک خود-طراحی شده با سنسور برای نظارت بر اشیاء در حال حرکت. هنگامی که یک شی می گذرد توسط SEG آن کست متناوب سایه بر روی دستگاه و باعث سنسور برای ثبت حضور و حرکت جسم.

محققان در زمان چهار ماه به مفهوم توسعه و کامل عملکرد دستگاه. در مرحله بعدی از تحقیقات آنها را به آزمایش با مواد دیگر علاوه بر طلا به کاهش هزینه های SEG.

این محققان همچنین به دنبال توسعه خود-طراحی شده با سنسور چند منظوره ویژگی های به عنوان به خوبی به عنوان پوشیدنی SEGs متصل به لباس به برداشت انرژی در طول فعالیت های عادی روزانه.

یکی دیگر از منطقه امیدوار کننده از پژوهش و توسعه کم هزینه SEG پانل های کارآمد برای برداشت انرژی از چراغهای روشنایی.

تحقیقات خود را به نظر می رسد در مجله انرژی و محیط زیست علم.

منبع: دانشگاه ملی سنگاپور

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net