ویرانگر توفان های خورشیدی می تواند به مراتب شایع تر از ما فکر

خورشید به طور مداوم بمباران زمین با wispy belches از پلاسما به نام باد خورشیدی. به طور معمول این سیاره را سپر مغناطیسی کمپرس آب تا فشار از این الکتریکی ذرات تولید خیره کننده شفق ها به عنوان آنها افزایش نسبت به زمین مغناطیسی قطب. اما هر از چند گاهی به وجود می آید خورشیدی عطسه قدرتمند به اندازه کافی به بدن با شدت بهم زدن جو ما.

این شديد فضا آب و هوا حوادث — شناخته شده به عنوان طوفان های خورشیدی — فشرده سازی مغناطیسی زمین را سپر انتشار قدرت کافی برای نابینایان ماهواره مختل سیگنال های رادیویی و شیرجه رفتن در تمام شهرستانها به برق و خاموشی. با توجه به مطالعه منتشر شده Jan. 22 در مجله تحقیقات ژئوفیزیک نامهآنها ممکن است بسیار شایع تر از آنچه قبلا تصور.

در مطالعه جدید محققان تجزیه و تحلیل یک فروشگاه از میدان مغناطیسی زمین تغییر قصد بازگشت به سال 1868; سال نشان داد که قوی ترین خوشه در فعالیت های وابسته به جاذبه زمین همزمان با شدید ترین طوفان های خورشیدی. آنها دریافتند که طوفان شدید (کسانی که قادر به اخلال در برخی از ماهواره ها و سیستم های ارتباطی) رخ داده است در 42 از گذشته 150 سال در حالی که شدید ترین طوفان — “بزرگ” superstorms که باعث آسیب قابل توجه و اختلال در — رخ داده است و در شش نفر از کسانی که سال و یا یک بار در هر 25 سال است.

مرتبط: چگونه یک 1967 طوفان خورشیدی تقریبا منجر به جنگ هسته ای

“تحقیقات ما نشان می دهد که فوق العاده-طوفان اتفاق می افتد بیشتر از ما به فکر” مطالعه همکاری نویسنده ریچارد هورن یک فضای آب و محقق در انگلیسی قطب جنوب بررسی در بیانیه ای گفت. “آیا نمی شود گمراه آمار. آن را می تواند رخ دهد در هر زمان. ما به سادگی نمی دانم چه زمانی.”

حمله خورشید

برای مطالعه جدید محققان مشورت جهان قدیمی ترین مستمر وابسته به جاذبه زمین و شاخص شناخته شده به عنوان aa شاخص.

پس از سال 1868 شاخص ثبت تغییرات در زمین میدان مغناطیسی به عنوان مشاهده شده توسط دو ایستگاه تحقیقات در طرف مقابل از این سیاره یکی در استرالیا و دیگری در انگلستان هر 3 ساعت زمین-بر اساس سنسور در هر ایستگاه رکورد محلی تغییرات در میدان مغناطیسی فعالیت; پس از ترکیب روزانه به طور متوسط از هر یک از ایستگاه دانشمندان یک تصویر کلی از میدان مغناطیسی فعالیت در سراسر سیاره است.

از آنجا که نویسندگان این مطالعه نگران بودند که تنها با انرژی خورشیدی حوادث در طول 150 سال گذشته آنها متمرکز شده بالای 5% وابسته به جاذبه زمین خوشه های ثبت شده در هر سال. با استفاده از این داده ها نویسندگان رتبه بالای 10 سال با شدید ترین فعالیت های وابسته به جاذبه زمین از سال 1868 به روز در حال حاضر. آن سال ها از بیشترین به کمترین فعال شد 1921, 1938, 2003, 1946, 1989, 1882, 1941, 1909, 1960 و در سال 1958.

جای تعجب نیست بسیاری از کسانی که سال ها در ارتباط با قدرتمند طوفان وابسته به جاذبه زمین.

“اولین آنهایی که می شده اند گزارش شده در نظر auroras (‘شفق’) در عرض های جغرافیایی پایین و اختلال در تلگراف ارتباطات” سرب مطالعه نویسنده ساندرا چپمن یک استاد فیزیک نجومی در دانشگاه وارویک در انگلستان گفت: زنده علم در ایمیل. “به عنوان حمل و نقل هوایی و رادیویی آمد به استفاده گسترده گزارش محور در اختلالات به آن.”

یک طوفان وابسته به جاذبه زمین در ماه مه سال 1921 به عنوان مثال باعث گسترده رادیو و تلگراف قطع در سراسر جهان در نتیجه حداقل یک تلگراف اپراتور ابزار سرشار به شعله های آتش و تنظیم دفتر خود را در آتش با توجه به گزارش منتشر شده در سال 2001 در مجله جوی و فیزیک خورشیدی زمینی. شمال و جنوب شفق ها (که به شدت در طول طوفان خورشیدی) نیز قابل مشاهده در دور عرض های جغرافیایی پایین تر از حد معمول با یک رصدخانه ادعا به تشخیص چراغ جنوبی از جزیره ساموآ فقط 13 درجه جنوب وابسته به جاذبه زمین استوا.

اخیر طوفان های خورشیدی مانند یک شعله که جاروب بیش از زمین در هالووین سال 2003اختلال در ارتباطات ماهواره و باعث فضاپیمای دیگر به جست و خیز خارج از کنترل است. در ماه مارس سال 1989 عظیم الجثه طوفان خورشیدی فرو کل استان کبک, کانادا به تاریکی و چپ میلیون ها نفر از مردم بدون قدرت برای 12 ساعت.

زمین نبوده است با ضربه های خورشیدی فوق العاده-طوفان در نزدیک به دو دهه (هر چند بزرگ و به طور بالقوه مضر خورشیدی جهشی تصویب شده توسط آمریکا در سال 2012). از آن پس جهان ما تبدیل شده است بیشتر شبکه و ماهواره ای وابسته; دقیق اثرات بعدی superstorm خواهد شد که در جامعه ما نیست به خوبی درک چپمن گفت. مطالعات مانند این می تواند کمک به دانشمندان در پیش بینی احتمال که فضایی قدرتمند طوفان ممکن است با زمین برخورد در یک سال داده شده است که می تواند منجر به بهتر آمادگی او اضافه شده است.

قدرتمند خورشیدی ejections بیشتر رخ دهد هنگامی که وجود دارد بسیاری از لکه های خورشیدی در سطح خورشید. نوسانهای تمایل به قله تقریبا هر 11 سال در طول یک دوره به نام های خورشیدی حداکثر. آخرین حداکثر خورشیدی رخ داده است در سال 2014.

در اصل منتشر شده در Live علم.

How It Works Banner

می خواهید بیشتر علم ؟ دریافت اشتراک از ما خواهر انتشار “چگونه کار می کند” مجلهبرای آخرین شگفت انگیز, اخبار علمی. (اعتبار تصویر: آینده plc)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>