رمز گشایی جهان

این مقاله برگرفته از کتاب کیهان شناسی قرن (انتشارات دانشگاه پرینستون).

رابرت ديکی از جنگ تحقیق به طور خاص رادار و مایکروویو تکنولوژی در آزمایشگاه تابش در MIT. او در نهایت ایجاد یک تولیدی گروه پژوهشی—یکی از بسیاری از دانشمندان برای انجام این کار پس از پایان جنگ جهانی دوم است.

ديکی دوست نجوم; در اوایل خود را انتشارات شامل شعاعی توزیع ستاره ها در یک خوشه کروی و یک گزارش از تشخیص تابش از خورشید و ماه. او پس از جنگ صرف یک مولد دهه تحقیق در مورد آنچه ممکن است نامیده می شوند “کوانتوم اپتیک.” در اواخر دهه 1950 او تصمیم به اعمال این پیشرفت بزرگ در فناوری از آزمایشگاه فیزیک به غفلت موضوع تجربی فیزیک گرانش: کلاسیک گرانش آزمایش است که می تواند انجام شود بهتر است و آنهایی که جدید است که تا به حال تبدیل به ممکن است.

ديکی بود جرم اندک تجربی آزمون فیزیک گرانش و مجموعه ای از آنها را بهبود بخشد. او علاقه مند بود در تئوری ارائه شده آن را تا به حال برخی از اتصال ممکن است به آنچه که ممکن است اندازه گیری می شود. من می خواهم به فکر می کنم که من empiricist فلسفه خود من است انتخاب, اما ديکی قطعا تقویت آن است. به بهترین دانش من ديکی آگاه بود از دیگر دانشمندان پیشرو در حرفه های مشابه مانند اتحاد جماهیر شوروی Yakov زل’dovich زمانی که او تصمیم به ایجاد یک برنامه تحقیقاتی در فیزیک گرانش و کیهان شناسی.

زمانی که من وارد پرینستون به عنوان یک آغاز دانشجوی کارشناسی ارشد در سال 1958 اعضای خود گرانش گروه تحقیقاتی در حال حاضر مشغول به کار بودند بر ظریف آزمایش کاوش جاذبه و دیگران بررسی شد چنین چیز محرمانه (به من) به عنوان تاریخ و موقعیت اولیه مشاهدات گرفتهای خورشیدی که در آزمون چه ماه و خورشید در حال حرکت بوده است در طول قرن ها. که با انگیزه بود ديکی شیفتگی با این احتمال که قدرت تعامل گرانشی ممکن است آنقدر کوچک به دلیل آن کاهش پیدا کرده و برای یک مدت زمان طولانی به عنوان جهان تکامل یافته است. احساس او این ایده باعث می شود بسیاری از حس به عنوان کسانی که در حال حاضر به دنبال یک مطلب کامل تئوری بنیادی.

اما ديکی بیشتر دوست داشتم به دنبال به بسیاری از پدیده ها در آزمایشگاه و به توان در تمام شاخه های دیگر علوم طبیعی که ممکن است نشان می دهد نشانه هایی از چیزی جالب در مورد گرانش است. خود درخشان تجربی رشد به نظارت از قاره بالا بردن پس از آخرین عصر یخبندان است; seismographic شبکه که مانیتور زیرزمینی انفجار; لیزر ردیابی ماه است که تولید دقت تست فیزیک گرانش و مایکروویو تکنولوژی که به ما آموخته زیادی در مورد ساختار و تکامل جهان است. ديکی هرگز رها علاقه جستجو برای جدید فیزیک گرانش اما او کاملا محتوا که گروه او شکل گرفته بود دنبال گونه های دیگر از مشاهده و نظریه. جاذبه اش گروه تحقیقاتی باقی مانده است مولد در آن نسل چهارم.

ما نیاز به تعداد نیست به عنوان عجیب و غریب به کیهان شناسی نمونه هایی از ایده ها و اندازه گیری است که به نظر می رسد فقط به عنوان آنها مورد نیاز برای گام بعدی به جلو اغلب منشاء آن در بیش از یک ظاهرا منبع مستقل. در نظر نیوتن و لایبنیتس در اختراع حساب دیفرانسیل و انتگرال و یا داروین و والاس در خود مستقل و به طور موثر به طور همزمان به رسمیت شناختن انتخاب طبیعی است. شاید برخی از نمونه ها در کیهان شناسی تنها تصادفی و برخی از آنها تنها عواقب ناشی از تمایل ما به حال تاریخ به عنوان دنباله ای از تحولات است که باعث می شود این روند به نظر می رسد بیشتر منظم و اجتناب ناپذیر از آن است. اما شاید برخی از آن نکات در گاهی اوقات ظریف راه ما ارتباط برقرار کنید.

کیهان شناسی سهام با فیزیک ذرات امکان محاسبات از اصول اول و یا منطقی نزدیک به آن است. این فعال قابل ملاحظه ای خواستار تست و اندازه گیری از بقایای آکوستیک نوسانات در توزیع کهکشان ها و دریا از تابش. کیهان شناسی سهام با بسیاری از شاخه های علم چالش پیچیدگی است. مشاهدات از کهکشان ها مهم بودند به تولد کیهان شناسی مدرن اما خواص خود را انجام نمی دهد دقت آزمون ها در نوبه خود از قرن و بعد از آن به دلیل خواص کهکشان ها هستند نه در همه آسان به درک. من به اشتراک گذاری این ظن/امیدوارم که پازل چرخش کهکشان منحنی و تمام بقیه از پدیدارشناسی این اشیاء هنوز هم چیزی از ارزش به ما یاد می دهد در مورد کیهان شناسی.

پژوهش راه به جایی که ما در حال حاضر در کیهان شناسی مشخص شده است که با بحث در سوالات باز طبق معمول در علوم طبیعی است. اما این مسائل در کیهان شناسی شده است دفاع کرد و با انتقاد بطور قابل توجهی بیشتر از قدرت ممکن است انتظار می رود از متوسط وزن از شواهد و مدارک در زمان. این در بخشی به دلیل مشاهدات است که ممکن است حل و فصل سوالات در کیهان شناسی تمایل دارند به نظر می رسد فقط از رسیدن و یا شاید فقط به سختی ممکن است. و من فکر می کنم یک عامل مهم شده است تمایل به علاقه شخصی در طبیعت از جهان ما. است که جهان واقعا در حال تحول و یا ممکن است آن را در یک حالت ثابت? اگر در حال تحول چگونه ممکن است این همه در یک بحران یا یک یخ بزرگ? و از آن جایی که همه از آمده است ؟ چنین بحث های ساکت تر هستند, در حال حاضر, از آنجا که ما در گذشته یک نظریه که می گذرد فراوانی از آزمایش, اما آنها همچنان ادامه دارد.

کیهان شناسی اجتماعی است ساخت و ساز—چه چیز دیگری ؟ ایده های ترویج اجتماعی از ساخت و ساز به عناصر به طور کلی پذیرفته شده جهانی تصویر به دلایلی که به نظر می رسد آسان برای مرتب کردن اما دشوار است به رمز در یک قاعده کلی برای ورود به canon استاندارد و پذیرفته شده علم است. آن است که یک جمعی ذهنی تصمیم گیری است. وجود دارد برخی از دستورالعمل های کلی, اما. یک نظریه ممکن است ارائه ازمایشی پیش بینی چیزی که شکل نیست در ابداع نظریه. اگر این تست مثبت است آن جدی است علاوه بر این به صورت تئوری. اگر آن را با شکست مواجه است اما می تواند مسئله با تنظیم نظریه نتیجه نسبتا کم است علاوه بر مورد دلیل آن را نشان می دهد که تئوری حداقل می تواند به جای حقایق است.

داستان چگونه کیهان شناسی رشد نسبتا ساده است در مقایسه با آنچه که مردم انجام داده اند در دیگر شاخه های علم, اما هنوز هم به اندازه کافی پیچیده است که آن را مرتب سازی نیاز به برنامه ریزی بهتر از این عمل رایج در علم است. مردم در حال حاضر کمک به پیشرفت در تحقیقات کیهان شناسی باید آگاه باشند از تاریخ از موضوع خود را. برای انجام بهتر ما را به نگاه بیشتر به عقب در زمان و ما قطعا باید به در نظر گرفتن ایده های که جالب به نظر می رسید اما تحریف شده و یا در غیر این صورت یافت نمی شود خیلی جالب است بعد از همه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de