مرگ از بالا: دانشمندان اولین شواهد از فرد کشته شده توسط شهاب سنگ

محققان کشف قدیمیترین شواهد از یک فرد بودن آمار و کشته شدن توسط یک شهاب سنگ در حال سقوط به زمین است.

یک گروه از محققان ساخته شده است این کشف در حالی که جستجو از طریق کشور ترکیه و بایگانی آنها دریافتند که این رویداد, که به کشته شدن یک نفر و مجروح دیگری رخ داده است در آنچه که در حال حاضر Sulaymaniyah, عراق در اوت. 22, 1888.

وجود دارد که مدت طولانی است که ادعا می کند و داستان از مردم بر اثر اصابت شهاب سنگ ها. بسیاری از این داستان ها نه اثبات توسط شواهد کافی توان آن را به یک گزارش کتبی و یا برخی دیگر تاریخی نشانگر. “این مسئله ممکن است به دلیل این واقعیت است که هر دو مقاله نوشته شده در یک زبان غیر از انگلیسی و یا وجود ندارد به اندازه کافی بهره در اسناد تاریخی” محققان نوشت: در یک مطالعه جدید اعلام نتايج.

تصویری: داستان Ann Hodges و شهاب سنگ که ضربه او

اما در این مطالعه محققان با جستجو از طریق ترکیه بایگانی دولت. “تقریبا هر رویداد ثبت شد و در بایگانی. منظورم این است که اگر شما عطسه آن ثبت شد به نحوی. طبیعی حوادث و مسائل مالی دولتی پیام و … ” سرب نویسنده Ozan Unsalan استادیار در گروه فیزیک دانشگاه استانبول گفت: Space.com.

در میان این ثروت از اسناد و مدارک آنها یافت حروف نوشته شده توسط مقامات محلی در مدت کوتاهی پس از یک شهاب سنگ سقوط کرد به زمین barreling به یک تپه در آنچه در حال حاضر Sulaymaniyah, عراق در اوت. 22, 1888. در این گزارش آمده است که یک مرد کشته شد و دیگری فلج تاثیر. در مجموع آنها سه حرف نوشته شده در ترکی عثمانی که در توصیف این رویداد است. آنها همچنین شواهدی وجود دارد که این رویداد گزارش شده به عبدالحمید دوم 34 سلطان امپراتوری عثمانی.

با توجه به این گزارش این شهاب سنگ که به کشته شدن و به شدت مجروح و دو نفر بود یکی از بسیاری است که سقوط به زمین در طول 10 دقیقه از زمان است. علاوه بر این مردم در نزدیکی شهرستان گزارش شاهد یک سنگ اسمانی بزرگ در حال سقوط به زمین است.

در حال حاضر این تیم از محققان هنوز در تلاش برای پیدا کردن اضافی نوشته شده و شواهد فیزیکی از این رویداد تاثیر. “ما نیاز به پیدا کردن یک امکان پاسخ از عبدالحمید سلطان خود را. همچنین ما بسیار کنجکاو هستند و نیاز به پیدا کردن که نمونه واقعی [از سنگ] تحویل به موزه” Unsalan گفت. “پس از آن ما خواهد شد طبقه بندی نمونه نوع با توجه به معیارهای علمی.” Unsalan افزود که آنها قصد دارند برای ادامه جستجو از طریق بایگانی رکورد باور نکردنی مانند این.

مرتبط: چگونه اغلب شهاب سنگ ها ضربه زمین ؟

اخیرا در سال 1954 Ann Hodgesساکن شرق Alabama در ایالات متحده نیز در برخورد با یک شهاب سنگ و به طور معجزه آسایی بود (نسبتا) خوب است. او خواب بود روی مبل اتاق نشیمن که سافتبال اندازه 8.5-lb. (3.8 کیلوگرم) قطعه ای از یک شهاب سنگ بزرگتر خمرهای از طریق سقف و او را زده.

هاجز احاطه شده بود توسط همسایگان و به زودی از رسانه ها شد و در نهایت با عجله به بیمارستان. اما در حالی که او را تا پایان با یک gnarly کبود او تنها کمی زخمی شدند.

حتی اخیرا در سال 2009 Gerrit خالی یک 14 ساله آلمانی و پسر او نیز اصابت یک شهاب سنگ. نخود به اندازه شهاب سنگ زده و به او فقط کمی مجروح شدن او اما مطمئنا موجب ترس او.

یافته های حاصل از این مطالعه جدید منتشر شده در آوریل 22 در مجله Meteoritics & سیارهای علم است.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de