مرگبار سرطان روده بزرگ رشد می کند متفاوت در زنان و مردان

سلول های سرطان روده تولید انرژی برای رشد متفاوت در زنان و مردان, محققان گزارش.

تفاوت در این است که در ارتباط با شکل تهاجمی تومور توسعه با شیوع بالاتر در زنان, با توجه به مطالعه جدید.

محققان می گویند این اولین بار است که قابل توجهی اسناد و مدارک از یک جنس تفاوت در سرطان روده بزرگ سوخت و ساز بدن.

“با این اطلاعات جدید و بسیاری امیدوار کننده آگهی, کار ما کمک به تعیین آنچه می تواند انجام شود برای جلوگیری از بدتر نتایج برای زنانی که توسعه این مرگبارتر شکل از سرطان روده بزرگ می گوید:” کارولین Johnson, استادیار اپیدمیولوژی در دانشگاه ییل دانشکده بهداشت و co-نویسنده ارشد این مطالعه علمی گزارش.

“این کار به نفع همه زنان به خصوص زنان که در معرض خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در مقایسه با دیگر نژادها و یا گروه های قومی.”

زنان باید یک نرخ پایین تر از سرطان روده بزرگ از مردان است اما شیوع حق طرفه نوع مرگبارتر همراه با 20 درصد افزایش خطر مرگ در مقایسه با سرطان از سمت چپ.

سرطان روده بزرگ سومین سرطان شایع ترین تشخیص داده در آمریکا با 145,600 موارد جدید و 51,000 مرگ و میر در هر سال.

محققان سرنخ به مکانيسم های رانندگی این تفاوت در خطر است. با استفاده از تکنیک های جدید در مجموع به نام “metabolomics” آنها بررسی مولکولی محصولات هضم و فرآیندهای سلولی ایجاد شده توسط مواد غذایی مردم مصرف خود را تولید هورمون و خاص باکتری های ساکن در داخل روده بزرگ است.

بررسی نرمال روده و بافت تومور نمونه از زنان و مردان با سرطان روده بزرگ, این پژوهشگران تجزیه و تحلیل غلظت و تعاملات متابولیت های کوچک مواد شیمیایی مانند قندها و اسیدهای آمینه است که در طول تبدیل سوخت و ساز بدن.

این یافته ها نشان می دهد که زنان با راست طرفه سرطان روده بزرگ را افزایش سطح متابولیت های شناخته شده به عنوان اسیدهای چرب است که تحت یک فرایند شناخته شده به عنوان اکسیداسیون اسید چرب برای تولید انرژی است.

زنان نیز افزایش سطح گلوتامین و asparagine اسیدهای آمینه است که تحقیقات مربوط به تهاجمی تر رشد تومور است. در مقابل مردان مبتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش سطح متابولیت مانند لاکتات است که تولید انرژی از طریق مسیر های مختلف.

“این نتایج نشان می دهد که سرطان روده بزرگ رشد تومور متفاوت در زنان و مردان و در نتیجه ممکن است نیاز به روش های مختلف برای جلوگیری از رشد خود را” جانسون می گوید.

علاوه بر این محققان با بررسی نتایج بالینی بیماران و کاهش میزان زنده ماندن زنان مبتلا به سرطان روده بزرگ که تومورها نشان داد یک جنسیت خاص مولکولی مسیر برای تولید انرژی سلولی.

جانسون با همکاری شرکت-نویسنده ارشد Sajid Khan, دانشیار جراحی با هدف به سرانجام شناسایی شاخص بیولوژیکی به عنوان یک هشدار برای توسعه مرگبارتر راست طرفه سرطان روده بزرگ است که سخت تر برای شناسایی در مراحل اولیه در مقایسه با چپ طرفه سرطان روده بزرگ است.

سلامت زنان تحقیقات در دانشگاه ییل به مرکز سرطان دانشگاه ییل و موسسه ملی بهداشت تامین می شود ، اضافی نویسندگان هستند از فعالیتهای موسسه داروسازی و علوم پزشکی در اسکاتلند Memorial Sloan Kettering Cancer Center و ییل.

منبع: دانشگاه ییل

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>