مرگبار آلودگی هوا احترام نیست مرزهای دولتی

کوه Marcy بالاترین قله در ایالت نیویورک را Adirondack پارک ارائه می دهد نمایش خیره کننده برای کوهنورد در یک روز روشن. اما با وجود اینکه صدها کیلومتر از نزدیکترین دودکش, تابستان, آلودگی هوا در اینجا می تواند گاهی اوقات بدتر از در میدان تایمز در شهر نیویورک است. “اغلب شما در حال رفتن به احساس سوختگی ریه در یک محل که در آن شما در حال انتظار هوا پاک و روشن می گوید:” جان شیهان یک سخنگوی Adirondack شورای های حمایت از محیط زیست ، ابهام در این روستایی تنظیم حاکی از یک مشکل بزرگتر: حتی اگر نیویورک برخی از ایالات متحده را دقیقترین هوا-کیفیت مقررات آن رنج می برد از افزایش نرخ هوا-آلودگی-بیماری های مربوط و مرتبط با مرگ زودرس است. خیلی از این مشکل است به دلیل تولید گازهای گلخانه ای دمیده از کشورهای دیگر.

در هر نقطه از 90,000 به 360,000 آمریکایی مرگ زودرس در هر سال به دلیل آلودگی هوا های مختلف مطالعات گذشته برآورد کرده اند. بیشترین کاهش تلاش ها برای تاریخ باید متمرکز بر محدود کردن منابع محلی از تولید گازهای گلخانه ای. اما با توجه به یک مقاله جدید منتشر شده در چهارشنبه , طبیعت, نزدیک به نیمی از مرگ و میر زودرس مرتبط ضعیف کیفیت هوا رخ می دهد فراتر از مرزهای دولتی که آلاینده ها و یا پیش سازهای شیمیایی خود را منتشر شد. در این مطالعه محققان می گویند یافته های خود را برجسته نیاز به همکاری میان کشورها برای مقابله با مشکل. سازمان حفاظت محیط زیست متقابل دولت آلودگی هوا قانون (CSPAR) حکم چنین همکاری—اما این سازمان اخیرا رد دادخواست از نیویورک به کمک های اولیه در برخورد با خارج از کشور, منابع آلودگی.

این مطالعه جدید برای اولین بار به صورت جامع ارزیابی میزان آلاینده های هوا به طور بالقوه حرکت از یک کشور به کشور دیگر—به طور بالقوه تعداد زیادی—و اثرات آن تولید گازهای گلخانه ای باید در دومی می گوید: co-نویسنده استیون برت و جو دانشمند و مهندس هوا و فضا در موسسه تکنولوژی ماساچوست. محققان با انجام این کار توسط مدل سازی که در آن آلودگی ناشی از نیروگاه های برق, صنعت, صنعت حمل و نقل و منابع دیگر سفر در 48 ایالت به هم پیوسته در سال 2005, 2011 2018 و با ارزیابی انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به مرگ و میر در هر یک از آنها.

این تیم نشان داد که حدود 40 درصد از این مرگ و میر رخ می دهد خارج از کشور که در آن آلودگی منتشر شد. نزدیک به 70 درصد از مرگ و میر به طور خاص مربوط به تولید برق—در این بخش با کمترین مرزی تاثیر بر مرگ و میر زودرس—رخ داده در کشورهای دیگر از یکی که در آن درگیر گیاه واقع شده بود. وایومینگ و داکوتای شمالی گفته می شود بالاترین خالص صادرکنندگان از انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به مرگ و میر (هر چند این تا حدودی به دلیل نسبتا کم جمعیت). نیویورک هم بالاترین خالص و مطلق مرگ و میر از خارج از دولت منابع آلودگی به دلیل تلاقی عوامل که شامل حال downwind از آلوده کنندگان متحده و داشتن یک جمعیت بزرگ.

اما نویسندگان را پیدا دلایلی برای خوش بینی: از آنجا که در سال های اخیر کاهش تولید گازهای گلخانه ای از برق بخش مربوط به افزایش بازنشستگی از سوخت زغال سنگ گیاهان—تعداد مرگ و میر زودرس در ارتباط با کیفیت بد هوا کاهش حدود 13,000 در سراسر کشور بیش از 13 سال دوره آنها مورد بررسی قرار گرفت.

جولیان مارشال, عمران و محیط زیست مهندس در دانشگاه واشنگتن بود که نه درگیر در این مطالعه می گوید: آلودگی هوا “تکان دهنده” بد برای سلامت انسان است. مارشال همكاري نوامبر 2019 مقاله در محیط زیست علم و فناوری نشان می دهد که در 36 ایالت آمریکا بیشترین تولید گازهای گلخانه ای مرتبط با سلامت اثرات بنیادی از خارج از دولت نیروگاه با سوخت زغال سنگ به جای دیگر منابع سوخت. او می گوید: یک جنبه مهم از طبیعت مطالعه را یافته است که اگر آلودگی مؤثر متحده مانند نیویورک است که تا حد زیادی از جاهای دیگر آن را می سازد آن را سخت تر برای یک دولت رفع موثر باشد. “این بدان معنی است که ما نیاز به یک multipronged راه حل اگر ما در واقع می خواهید به آدرس آلودگی هوا,” او می گوید. “وجود دارد هیچ گرفتن در اطراف آن است.”

این استراتژی نیاز دولت فدرال به گام به عنوان یک میانجی می گوید: Matthew شاپیرو یک دانشمند علوم سیاسی که مطالعات مرزی آلودگی در موسسه فناوری ایلینوی بود و نه درگیر در مطالعه جدید. “در غیر این صورت شما باید در این مسابقه به پایین سناریو که در آن مقامات محلی فقط به دنبال چه چیزی است که هزینه کمتری برای آنها و بیشتر سازگار با محیط زیست خطرناک برای downwind متحده است.”

کار را از طریق CSPAR های سازمان حفاظت محیط زیست است به طور معمول شده است داور متقابل دولت آلودگی اختلافات از تولید برق—بخش تنها حکومت را پوشش می دهد. اما زمانی که نیویورک درخواست سازمان حفاظت محیط زیست برای کمک به با حدود 350 منابع تولید گازهای گلخانه ای در آن شناسایی شده بود از در خلاف جهت باد متحده این سازمان کاهش یافته به مرحله. آن را رسما رد دادخواست در اکتبر 2019. ایالت نیویورک, شهر نیویورک و نیوجرسی را به چالش کشیده انکار در دادگاه و محیط زیست, دفاع, صندوق, باشگاه سیرا و Adirondack شورای پیوست طرح دعوی در دادگاه در شاکیان طرف. محیط زیست صندوق دفاع وکیل گراهام McCahan می گوید شفاهی قبل از ناحیه کلمبیا دادگاه تجدید نظر به احتمال زیاد به رخ می دهد ممکن است. “ما امیدواریم که برای گرفتن یک تصمیم در زمان نیویورک برای دریافت برخی از تسکین قبل از این ازن در فصل ماه های گرم سال,” او می گوید. (ازن است که یک آلاینده در سطح زمین را افزایش می دهد در طول ماه های بهار و تابستان که گرما و نور خورشید واکنش نشان می دهند با دیگر آلودگی هوا و مواد شیمیایی است.) در خواست پاسخ سازمان حفاظت محیط زیست سخنگو گفت که آژانس اظهار نظر نمی کنم و در انتظار دادخواهی.

در ضمن از دسامبر 2019 رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا به حال معکوس 16 فدرال آلودگی هوا و تولید گازهای گلخانه ای قوانین و مقررات و در مسیر از بین بردن نه بیشتر, با توجه به تجزیه و تحلیل توسط نیویورک تایمز. بارت می گوید آن را دشوار است به ارزیابی آنچه که تاثیر این حرکت صعودی خواهد شد که در زودرس و مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا. “تغییرات اعمال شده در حال حاضر را سال به یک اثر” او می گوید. اگر آلودگی هوا مقررات ابقاء در یک یا دو سال آینده او می افزاید: تاثیر مغلوب ساختن پیشی جستن حرکت صعودی احتمالا در نهایت ناچیز بود.

در Adirondack کوه ها—که در آن تصویب قانون هوای پاک از سال 1970 منجر به بهبود کیفیت هوا—شیهان می گوید: اثرات حرکت صعودی در حال حاضر در حال ظهور. “ما در یک موقعیت که در آن ما در حال شروع به دیدن قابل اندازه گیری را افزایش می دهد در [آلاینده های هوا] از سال های گذشته است. و این که شروع به رفتن در جهت اشتباه برای اولین بار.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im