ماده تاریک نیست پشت مرموز فضایی سیگنال

محققان رد ماده تاریک که مسئول مرموز سیگنال های الکترومغناطیسی قبلا مشاهده شده از نزدیکی کهکشان ها.

قبل از این کار جدید وجود دارد امیدوار است که این سیگنال را به فیزیکدانان شواهد سخت برای کمک به شناسایی ماده تاریک.

هر چند 85 درصد از جهان را تشکیل شده از ماده تاریک ما نمی دانیم که دقیقا چه چیزی در آن است.

ماده تاریک را نمی توان به طور مستقیم مشاهده چرا که در جذب یا نور منتشر می کنند اما محققان می دانند که در آن وجود دارد به دلیل اثر آن بر دیگر ماده است. ما نیاز به ماده تاریک را توضیح دهد نیروهای گرانشی است که کهکشان ها با هم, به عنوان مثال.

فیزیکدانان پیشنهاد کرده اند ماده تاریک است که از نزدیک مربوط به پسر عموی neutrino به نام استریل neutrino. نوترينو—ذرات زیر اتمی با هیچ هزینه و که به ندرت در تعامل با ماده منتشر می شوند در طول واکنش های هسته ای در حال وقوع در داخل خورشید است. آنها مقدار بسیار کمی از توده اما مدل استاندارد فیزیک ذرات را توضیح نمی دهد این جرم است. فیزیکدانان نشان می دهد که استریل neutrino یک فرضی ذرات می تواند برای این جرم و همچنین ماده تاریک.

محققان باید قادر به تشخیص استریل neutrino به دلیل آن است که ناپایدار می گوید: بن Safdi coauthor و استادیار فیزیک در دانشگاه میشیگان است. آن را تبدیل به عادی نوترينو و تابش الکترومغناطیسی. برای تشخیص ماده تاریک پس از آن فیزیکدانان اسکن کهکشان ها به شکار برای این تابش الکترومغناطیسی در قالب X-ray emission.

در سال 2014 یک کار منی کشف بیش X-ray emission از نزدیکی کهکشان ها و کهکشان خوشه. انتشار در ظاهر به سازگار با آن است که بوجود می آیند از پوسیدگی استریل neutrino ماده تاریک Safdi می گوید.

در حال حاضر یک متا تجزیه و تحلیل داده های خام گرفته شده توسط XMM-نیوتن فضا X-ray telescope از اشیاء در کهکشان راه شیری بیش از یک دوره از 20 سال است هیچ مدرکی وجود ندارد که استریل neutrino چیزی است که شامل ماده تاریک.

“این 2014 کاغذ و پیگیری آثار تایید سیگنال تولید مقدار قابل توجهی از علاقه به فیزیک نجومی و فیزیک ذرات جوامع به دلیل امکان شناخت, برای اولین بار دقیقا چه ماده تاریک است که در سطح میکروسکوپی” Safdi می گوید.

“ما پیدا کردن به این معنا نیست که ماده تاریک نیست استریل neutrino اما این بدان معنی است که—بر خلاف آنچه ادعا شد در سال 2014—هیچ شواهد تجربی به روزترین که امتیاز نسبت به وجود آن است.”

فضای مبتنی بر X-ray تلسکوپ مانند XMM-نیوتن تلسکوپ نقطه در تاریک-ماده-غنی محیط به جستجو برای این ضعف تابش الکترومغناطیسی در قالب X-ray سیگنال. 2014 کشف به نام X-ray انتشار این “3.5 کو خط”—کو مخفف کیلو electronvolts—زیرا که در آن سیگنال به نظر می رسد در X-ray آشکارسازهای.

این تیم تحقیقاتی برای جستجو این خط در راه شیری ما با استفاده از 20 سال آرشیوی داده های گرفته شده توسط XMM-نیوتن فضا X-ray telescope. فیزیکدانان می دانید ماده تاریک جمع آوری در اطراف کهکشان ها تا زمانی که قبلی تجزیه و تحلیل نگاه در نزدیکی کهکشان ها و کهکشان خوشه هر یک از این تصاویر را دستگیر کرده اند که برخی ستون از کهکشان راه شیری ماده تاریک هاله.

این تیم با استفاده از این تصاویر در نگاه به “تاریک” بخشی از کهکشان راه شیری است. این به طور قابل توجهی بهبود حساسیت قبلی تجزیه و تحلیل به دنبال استریل neutrino ماده تاریک Safdi می گوید.

“در همه جا ما نگاه وجود دارد باید برخی از شار از ماده تاریک از کهکشان راه شیری هاله می گوید:” نیکلاس Rodd یک فیزیکدان با لارنس برکلی و آزمایشگاه ملی نظریه گروه و برکلی مرکز فیزیک نظری چون از منظومه شمسی ما را محل سکونت در کهکشان است. “ما بهره برداری این واقعیت است که ما در هاله ای از ماده تاریک” در مطالعه است.

کهکشان خوشه که در آن محققان مشاهده کرده اند که 3.5 کو خط نیز باید پس زمینه بزرگ, سیگنال است که در خدمت به عنوان سر و صدا در مشاهدات و می توانید آن را دشوار است به دقت اشاره کردن سیگنال های خاصی که ممکن است در ارتباط با ماده تاریک می گوید coauthor کریستوفر دسر فیزیک پژوهشگر و دانشجوی دکتری.

“به همین دلیل ما به دنبال از طریق کهکشانی و ماده تاریک هاله ای از ما در کهکشان راه شیری است که در این زمینه بسیار پایین تر از حد” دسر می گوید.

برای مثال XMM-نیوتن به تصاویر گرفته شده از اشیاء جدا مانند فردی ستاره در کهکشان راه شیری است. محققان زمان این تصاویر و نقاب اشیاء از علاقه اصلی ترک بکر و محیط های تاریک که در آن به جستجو برای تب و تاب بودن از ماده تاریک فروپاشی. ترکیب 20 سال از مشاهدات چنین اجازه برای یک پروب استریل neutrino ماده تاریک به سطح بی سابقه است.

اگر استریل نوترينو شد و ماده تاریک و اگر خود را به فروپاشی منجر به انتشار از 3.5 کو خط Safdi و محققان همکار باید مشاهده کرده اند که خط در تجزیه و تحلیل خود را. اما آنها هیچ مدرکی برای استریل neutrino ماده تاریک.

“در حالی که این کار می کند, متاسفانه, پرتاب آب سرد در چه شبیه آنچه ممکن است اولین شواهد میکروسکوپی طبیعت ماده تاریک آن را باز کنید تا کل یک رویکرد جدید به دنبال ماده تاریک است که می تواند منجر به یک کشف در آینده نزدیک” Safdi می گوید.

این تحقیق به نظر می رسد در مجله علوم.

پشتیبانی برای محققان آمد از وزارت انرژی ایالات متحده در اوایل حرفه ای پژوهش و برنامه Leinweber مرکز فیزیک نظری در دانشگاه میشیگان و میلر موسسه تحقیقات پایه در علوم در دانشگاه برکلی است. تحقیقات پیشرفته محاسبات حمایت از پژوهش است.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>