برش لبه ایمپلنت مغز اجازه می دهد تا فلج مرد حرکت می کند و احساس می کنم دوباره

برش لبه ایمپلنت اجازه داده است به احساس و حرکت دست خود را دوباره بعد از آسیب نخاعی چپ او را تا حدی فلج سیمی گزارش.

با توجه به آزادی مطبوعات, این اولین بار هر دو عملکرد حرکتی و حس لمس بازسازی شده است با استفاده از یک واسط مغز-رایانه (BCI) به عنوان شرح داده شده در مقاله منتشر شده در مجله Cell.

پس از قطع نخاع خود یک دهه پیش ایان Burkhart حال BCI توسعه یافته توسط محققان در Battelle خصوصی غیر انتفاعی متخصص در پزشکی فناوری کاشته شده در مغز خود در سال 2014.

آسیب به طور کامل قطع سیگنال های الکتریکی که از Burkhart مغز به دست خود را از طریق طناب نخاعی. اما محققان کشف آنها می تواند جست و خیز نخاع به قلاب تا Burkhart اولیه قشر حرکتی به دست خود را از طریق یک رله.

یک پورت در پشت جمجمه او می فرستد سیگنال به کامپیوتر است. ویژه نرم افزار رمز گشایی سیگنال های و انشعابات آنها بین سیگنال های مربوط به حرکت و لمس بود. هر دو از این سیگنال ها و سپس ارسال به یک آستین الکترود در اطراف Burkhart را ساعد.

اما ساخت حس از این سیگنال ها بسیار دشوار است.

“ما در حال جدا کردن افکار که اتفاق می افتد که تقریبا به طور همزمان و مرتبط با جنبش ها و sub-ادراکی لمسی است که یک چالش بزرگ” منجر محقق در Battelle پاتریک Ganzer گفت: سیمی.

این تیم را دیدم برخی از موفقیت های اولیه در مورد جنبش — هدف اولیه از BCI — اجازه می دهد Burkhart به فشار دکمه در امتداد گردن یک “قهرمان گیتار” کنترل است.

اما بازگشت لمس به دست آمده بسیار بیشتر وظیفه دلهره آور است. با استفاده از یک روش ساده لرزش دستگاه و یا “پوشیدنی لمسی سیستم” Burkhart قادر به بگویید اگر او دست زدن به یک شی یا نه بدون دیدن آن است.

“این قطعا عجیب و غریب” Burkhart گفت: سیمی. “این هنوز نرمال نیست اما قطعا خیلی بهتر از داشتن هر گونه اطلاعات حسی رفتن به بدن من.”

بیشتر بخوانید: یک ایمپلنت مغزی ترمیم این مرد حرکت و حس لامسه [سیمی]

بیشتر در BCIs: جدید ایمپلنت مغز می تواند ترجمه فلج افکار مردم به گفتار

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im