کنجکاو کودکان و نوجوانان: آنچه در اثر انجام این سیارک که از بین برود دایناسورها بر روی گیاهان و درختان است ؟

این مقاله در اصل منتشر شد در این گفتگو. انتشار مقاله به کمک Space.com’s کارشناس صدای: Op-Ed & بینش.

علامت Puttickتحقیقات همکار میلنر مرکز تکامل, دانشگاه, داخل حمام

یکی از ژوئن روز 66 میلیون سال پیش یک شهاب سنگ سقوط کرد و به سواحل مکزیک. سیارک تصادف ناشی از آنچه ما تماس بگیرید کرتاسه-Palaeogene یا K-Pg انقراض است. این کشته گونه در سراسر جهان است. سه چهارم از حیوانات در اقیانوس و همه از دایناسورها به غیر از پرندگان مرده در این انقراض است.

curious kids logo

(اعتبار تصویر: گفتگو)

کنجکاو بچه ها یک سری مکالمهمی دهد که کودکان این شانس را دارند سوالات خود را در مورد جهان پاسخ داده شده توسط کارشناسان. اگر شما یک سوال از شما می خواهم یک متخصص برای پاسخ به ارسال آن به [email protected]. ما قادر نخواهد بود برای پاسخ به هر سوال اما ما ما بهترین را انجام دهید.

گیاهان و درختان جان سالم به انقراض, یکی از بزرگترین در تاریخ زمین است. بنابراین ما می دانیم که اثرات آن بر گیاهان کمتر از آن در دایناسورها. هنوز گیاهان نمی شد سمت چپ صدمه ندیده با این رویداد است.

دانشمندان با مطالعه فسیل ها به یادگیری در مورد اثرات K-Pg انقراض است. فسیل از آمریکای شمالی داستان زندگی گیاهی قبل و بعد از برخورد شهابسنگ. این فسیل نشان می دهد که اثر فوری سیارک بودند فاجعه بار است. این تکان و زلزله و سونامی را کشته اند و بسیاری از گیاهان است. آتش سوزی جنگل ها ممکن است سوخته در مناطق بزرگ است.

extinction event

سیارک بازدید زمین. (اعتبار تصویر: ناسا)

حدود نیمی از تمام گونه های گیاهی منقرض پس از این سیارک با زمین برخورد. در حالی که اثرات آنی مانند سونامی و امواج شوک به کشته شدن برخی از این گونه های بسیاری از بیشتر فوت کرده اند به عنوان یک نتیجه از اثرات زیست محیطی تاثیر سیارک.

بدون آفتاب

فوق العاده به زمین برخورد شهابسنگ منتشر مقدار بسیار عظیمی از گرد و غبار به جو است. این گرد و غبار مسدود شده و اشعه خورشید از رسیدن به سطح زمین است و این خبر بدی برای گیاهان است. ما می دانیم انقراض رخ داده است در ماه ژوئن به دلیل گل در آمریکای شمالی فسیل lily pond شد در تابستان شکوفه زمانی که سیارک رسید. از آنجا که نور خورشید نمی تواند به زمین برسد, آنچه باید در تابستان در نیمکره شمالی شده اند که بیشتر شبیه به یک زمستان سخت. دمای انجماد می تواند کشتن گیاهان به خصوص آن دسته از گیاهانی که در آب زندگی می کنند.

و همچنین دمای انجماد کمبود نور خورشید تا به حال دیگر اثرات بر گیاهان است. با نور خورشید مسدود شده گیاهان را به هیچ وجه برای فتوسنتز است. این است که روند استفاده از گیاهان برای تبدیل اشعه های خورشید را به انرژی و حیاتی برای زندگی است. با هیچ فتوسنتز بسیاری از گونه های گیاهان منقرض شدند.

extinction event

سرخس مانند این چوب سرخس (<i>Dryopteris</i>) رونق پس از انقراض است. (اعتبار تصویر: Mark Puttick)

هنگامی که درختان و گیاهان گلدار تلاش شد سرخس گیاهان تحت سلطه چشم انداز. سرخس رستگار در محیط های آشفته و تنها نیاز به باد به استعمار مناطق جدید. گیاهان سریع چرخه زندگی است که رشد و توسعه را به سرعت نیز به خوبی در این زمان دشوار است. این گیاهان به حال این ابزار برای مقابله با تغییرات سریع به محیط خود بر خلاف گیاهان مانند درخت است که نیاز به ثبات زیستگاه.

گیاهان جان سالم به در برد بهتر از حیوانات

نسبت به حیوانات و گیاهان را به عنوان یک مزیت در بازمانده از انقراض جمعی. دانه های گیاهی می توانید خفته باقی می ماند برای سال های بسیاری در خاک است. پس از K-Pg انقراض شرایط درست نبود برای رشد گیاه جز گیاهان می تواند صبر کنید به عنوان دانه در حالت خوابیده تا زمانی که همه چیز را بهبود بخشد. این احتمالا توضیح می دهد که چرا گیاهان رنج می برند نیست تا آنجا که گروه های حیوانی در خطر انقراض. جنگل ها و دیگر گیاهان می توانند مجددا از دانه های خود را پس از استراحت برای چند دهه. حیوانات نمی تواند به طور کلی زنده ماندن در خفته متحده برای چندین دهه است. اکثر حیوانات گروه در میلیون ها سال به بازیابی از انقراض است. گیاهان بهبود سریع.

extinction event

همه گروه عمده از گیاهان و گل ها جان سالم به انقراض است. (اعتبار تصویر: Mark Puttick)

K-Pg 66 میلیون سال پیش تغییر این دوره از تکامل حیوانات. به عنوان بسیاری از گونه درگذشت کمتر وجود دارد حیوانات به رقابت در برابر یکدیگر برای مواد غذایی و دیگر منابع است. پستانداران در حال حاضر می تواند آزادانه استفاده از این منابع و تکامل را به اشکال مختلف از جمله انسان است. K-Pg انقراض نیست تغییر مسیر تکامل گياهان. گل ها و همه گروه از گیاهان زندگی می کردند از طریق انقراض. انقراض پس از سانحه برای گیاهان, اما آنها جان سالم به در برد ، خوشبختانه برای زمین و برای ما – آنها نمی تواند همان راه به عنوان غیر پرنده دایناسورها.

کنجکاو بچه ها یک سری مکالمهمی دهد که کودکان این شانس را دارند سوالات خود را در مورد جهان پاسخ داده شده توسط کارشناسان. در هنگام ارسال سوالات مطمئن شوید که شما شامل asker نام و سن و شهر و یا شهرستان. شما می توانید:

این مقاله چاپ از مکالمه تحت Creative Commons. خواندن مقاله اصلی. به دنبال همه از کارشناس صدای مسائل و بحث — و تبدیل شدن به بخشی از بحث در Facebook و Twitter. نظرات بیان شده کسانی هستند که از این نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه ها از ناشر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de