CRISPR کمک می کند تا پیدا کردن کلاس جدید از لوسمی ژن

با استفاده از CRISPR, تکنولوژی, دانشمندان کشف کرده اند که چندین جدید سرطان خون, ژن را که قبلا شناخته شده به دخالت در سرطان خون, بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان سپس با استفاده از قدرتمند اطلاعات جدید به رنگ روشن تر نقشه برای چگونه سرطان تهاجمی مطرح می شود و رشد می کند.

کاغذ در طبیعت سرطان اشاره به چند نكته مهم اکتشافات:

  • این پرده جدید ژن اشتاوفن ایم برایزگاو 2 (Stau2) که تنظیم و درایوهای مولکولی برنامه برای لوسمی سلول های بنیادی سلول هایی که مسئول تبلیغ این بیماری و برای درمان مقاومت است. Stau2 شده است که قبلا مورد مطالعه در مغز و سیستم عصبی اما تا به حال شناخته نشده بود به یک نقش در سرطان است.
  • این تیم با استفاده از یک ابزار به نام CRISPR که به دانشمندان اجازه می دهد تا به ویرایش DNA در سلول ها و تمرکز بر گروه زیادی از ژن های فعال در یک بیماری خاص در این مورد لوسمی ميلوئيدی. این مقاله نشان می دهد که CRISPR می تواند شناسایی یک کلاس کامل از ژن واسطه برای لوسمی که به کمک تحقیقات آینده است.
  • این تیم همچنین آزمایش آن فرضیه در یک مدل موش طراحی شده است به تقلید از تجربه انسانی مبتلا به لوسمی به جای انجام مطالعات صرفا در کشت سلولی به چندین گروه دیگر قبلا انجام شده است.

لوسمی پژوهش مهم است زیرا بقای کمتر از 10% برای تهاجمی ترین انواع این بیماری است. در این مورد محققان متمرکز در لوسمی میلوئید مزمن (CML) که درمان های هدفمند مانند گلیوک کنترل هست.

اما CML کشنده شود که آن را پیشرفت و یا تشخیص داده می شود در یک حاد “انفجار” فاز. این یافته ها همچنین پیامدهای لوسمی ميلوئيدی حاد (AML) و دیگر سرطان خون.

“این کار خواهد بود به خصوص مهم برای کشف درمان های جدید می گوید:” Jeevisha Bajaj استادیار ژنتیک پزشکی در دانشگاه مرکز پزشکی روچستر و یک محقق در Wilmot سرطان موسسه.

“ما genome-wide screen شناسایی تلفن همراه سیگنال های حیاتی برای رشد سرطان و در آینده این مطالعه مفید خواهد بود به مطالعه ریز محیط اطراف تومور است که شامل بافت های خونی و مهم سیگنال های مولکولی مرتبط با چگونه سرطان رفتار می کند.”

قبل از این تیم شناسایی Stau2 و اسانس آن تابع در لوسمی آنها کشف گسترده تر از گروه RNA و پروتئین ها اتصال (RBPs) یک خانواده از ژن هایی است که به تازگی شروع به علاقه در لوسمی.

محققان با تمرکز بر یک زیر مجموعه که تا به حال مورد مطالعه قرار گرفته است که قبلا در هر سرطان و شش از این RBPs به وفور بیان شده در انسان لوسمی سلول های بنیادی است.

پس از تحقیقات بیشتر از RBPs, Stau2 به عنوان یک انتقادی تنظیم کننده رشد CML در انفجار فاز و AML.

علاوه بر این محققان قادر به حذف Stau2 در آزمایش های آزمایشگاهی نشان می دهد و آنها می تواند در جلوگیری از رشد سلول های سرطانی. گام بعدی این است که برای شناسایی چگونه به هدف Stau2 و دیگر مربوط به ژن به نفع بيماران است.

محققان از دانشگاه کالیفرنیا در سان Diego دانشکده پزشکی کمک کند. The American Society of Hematology ملی سرطان مرکز و موسسه ملی بهداشت کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه روچستر

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de