ترک در کارائیب: “ساختمان بود مثل تکان دادن کاغذ”

مردمی در کوبا جامائیکا و جزایر کیمن قرار بود در مورد زندگی به طور معمول در بعد از ظهر ژانویه 28th, 2020, زمانی که همه چیز شروع به تکان خوردن. تاکید کردن گسل بود و در نهایت خود را از دست داده تمام شيست و چیز بعدی که همه می دانستند ساختمان از باهاما به میامی شد swaying. حتی مردم در شمال فلوریدا آن را احساس. Seismometers در آلاسکا رو در در عمل است.

این Caymans خود را میزبانی برخی واقعا gnarly مایع به علاوه برخی از زمین ترک و sinkholes. چند ساختمان پایدار برخی از آسیب. نگران مردم hustled از ساختمان ها در سراسر منطقه است. سونامی هشدار رفت و بالاتر از حد معمول امواج شسته در چند منطقه ای در سواحل.

و… در مورد آن بود.

شما می خواهم برای روشن فکر این زلزله بود شاید قدر 5-ish اما زمانی که USGS لرزه به پایان رسید بررسی داده های زلزله اندازه گیری عظیم M7.7. قوی ترین زمین لرزه در تقریبا سه چهارم از یک قرن تا به حال زده اما آن ایجاد می شود به مراتب کمتر مرگ و نابودی از پورتوریکو اخیر M6.4. چگونه ؟ و چرا ؟

من پاسخ خود را در اینجا! به علاوه من قصد دارم به کاهش برخی از ترس. ببخشید-نه-متاسفم برای تمام کسانی که فکر کردن در این ماه گذشته بوده است سایهای برخی از تولیدی صنعتی مایان فولاد آخرالزمان-سطح زمین شناسی ضرب وشتم.

این تکتونیکی داستان

کارائیب ظروف سرباز یا مسافر است مردمی. ما بحث خواهیم کرد و آن را کمی بیشتر زمانی که ما صحبت در مورد پورتوریکو در عمق اما برای یک دید کلی: آمریکای شمالی و کارائیب صفحات در حال حرکت گذشته هر یک از دیگر در حدود 20 میلی متر در سال است. در مکان های آمریکای شمالی پلاک subducting زیر پلیت کارائیب در یک گونیا زاویه. در برخی دیگر هر دو شمال و جنوب آمریکا صفحات subducting تحت کارائیب صفحه. و در عین حال جاهای دیگر صفحات کشویی گذشته هر یک از دیگر.

این چیزی است که اتفاق می افتد در طول ارینت گسل منطقه میزبان ما M7.7. این ارینت تقریبا خالص strike-slip مانند زیر آب San Andreas. آن را بسیار بزرگ: 950 کیلومتر طول در حال اجرا از جزایر کیمن در امتداد مرز شمالی کیمن تغار و سپس در امتداد جنوب کوبا ساحل. آن پس از آن می پیوندد Septentrional گسل منطقه همراه و از طریق شمال هیسپانیولا. وجود دارد کمی مورب همگرا حرکت همراه بخش شرقی سواحل جنوبی کوبا در سانتیاگو تغییر شکل کمربند اما در غیر این صورت ما در حال صحبت کردن در سمت چپ-جانبی لغزش.

اگر شما نگاهی به این نمودار را ببینید ژانویه 2020 M7.7 زلزله اتفاق افتاده در زمین لرزه فاصله منطقه گسل است که احاطه شده توسط زمین لرزه بزرگ است اما تا به حال تجربه هر گونه خود را برای بیش از یک قرن است. پارگی تبلیغ پایین قبلا آرام بخش به غرب حدود 200 کیلومتر است که نسبتا طبیعی برای strike-slip رویداد این قدر.

که پایان ساختاری داستان ، اما من قصد دارم برای نجات که کمی از deliciousness برای پست های آینده. شما عاشق آن است.

عجیب بیت

داده های اولیه نشان می دهد که گسل با تجربه حدود 20 متر از لغزش است که کمی بزرگتر از شما انتظار می رود, اما نه فوق العاده عجیب و غریب. و پس لرزه از جمله عظیم M6.1 که زده در امتداد گسل شرقی جزایر کیمن فقط چند ساعت پس از نگاشت لرزه اصلی همه کسب و کار معمول برای یک زلزله این اندازه. ما شاهد خواهید بود مقدار زیادی بیشتر در جایی که آن را از آمد. شانس بسیار خوب ما نمی خواهد هر چیزی بزرگتر از M7.7 برای مدتی طولانی در حال حاضر.

مشاهده نگاشت لرزه اصلی و پس لرزه ها تمام شده است کم عمق حدود 10 کیلومتر عمیق. معمولا این زمین لرزه بزرگ و کم عمق است که آمار اخبار چرا که از این فاجعه آسیب انجام می دهند. ما نیاز به نگاه هیچ بیشتر از هائیتی به ببینید که چگونه آنها خطرناک هستند. پس چرا این ضرب وشتم حداقل این زمان ؟

فاصله. خوشبختانه این ارینت پاره دور از سواحل جامائیکا و کوبا و Caymans. بدترین تکان دادن احتمالا به طور جدی ناراحت برخی از ماهی اما از آنجا که هیچ شهرستانها شد و در بیش از 100 کیلومتر از کانون انسان تحت درمان قرار گرفتند به نوعی نشان می دهد ما معمولا از مراتب کوچک تر و یا عمیق تر زمین لرزه.

ترکیدن برخی از حباب

قبل از اینکه شما حتی بپرسید: نوچ. در حالی که وجود دارد به طور معمول جزئی عجایب درگیر در هر رویداد تکتونیکی هیچ چیز در مورد این زلزله شوم است.

آن را متناسب با سمت راست در با کلی میزان و الگوی لرزه خیزی برای منطقه کارائیب.

زلزله های بزرگ در سراسر جهان اتفاق می افتد در نمونه ژانویه نرخ.

آنچه که در پورتوریکو باعث نمی این. آن را بسیار بیش از حد دور.

کارائیب نیست تکان دادن از هم جدا در برخی از فاجعه-فیلم-سناریو پلیت تکتونیک رویداد. من قول می دهم. من در میان برای اولین بار به شما بگویم اگر که تا کنون اتفاق می افتد. درسته ؟ در حال حاضر این است که فقط یکی دیگر از روز دوشنبه در زمین شناسی را در زمان.

اما دانا! نگاه همه بلایای شما شده است نوشتن در مورد!

آره, خوب دیدن, در اینجا چیزی است: من بالاخره خاموش من ادم بیکار و تنبل و امضا برای یک دسته از USGS هشدار. من هم تا به حال زمان بیشتری برای تحقیق و نوشتن. من گم شده است کمتر رویدادهای هستم و قادر به نوشتن اونا تقریبا به عنوان آنها رخ می دهد. اما رشيد سنگ را در حال رفتن به تبدیل شدن به دانا فاجعه Emporium: ما قصد داریم به انجام بسیاری از غیر فاجعه پست در این سال بیش از حد.

ما باید به نادیده گرفتن مقدار زیادی از زمین شناسی shenanigans در طول راه هر چند از آنجا که زمین در حال رفتن به نگه داشتن پرتاب زلزله و آتشفشان در ما. آنها را می شکند زمانی که شما ساکن یک سیاره زندگی!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>