COVID-19: چرا شما واقعا نمی توانید ‘بازدید فقط یکی از دوستان’

پس از هفته های اجتماعی فاصله در طول COVID-19 pandemic, شما ممکن است بپرسید: چه چیزی می تواند آسیب دیدن فقط یک دوست ؟ یک وب سایت جدید را نشان می دهد پاسخ.

متاسفانه این ملاقات که به طور بالقوه می تواند خنثیسازی هدف اجتماعی فاصله است که به COVID-19 ویروس فرصت کمتری به گسترش است.

به گزارش وب سایت است که محققان در دانشگاه واشنگتن راه اندازی, کاهش, این, اجتماعی, فاصله, قوانین, به طوری که هر خانواده می تواند در تماس با فقط یک یا دو نفر دیگر را به هم متصل اکثر خانواده ها در جامعه و ارائه خط لوله که از طریق آن COVID-19 ویروس می تواند گسترش.

این سایت که راه اندازی شده در مارس 3 و apt عنوان “نمی توانم لطفا فقط بازدید از یک دوست؟”—ایجاد یک تیم به رهبری استیون Goodreau استاد انسان شناسی و مارتینا موریس, پروفسور emerita جامعه شناسی و آمار. Goodreau و موریس هستند شبکه اپیدیولوژی که مطالعه و بررسی چگونگی ارتباطات اجتماعی تاثیر گسترش عوامل عفونی.

این COVID-19 ویروس می تواند از طریق بسیاری از انواع تعاملات اجتماعی—از بوسیدن و بغل کردن و یا به سادگی که در همان اتاق—به همین دلیل است که مقامات بهداشتی توصیه جدی اجتماعی فاصله اقدامات مانند ماندن در منزل, شستن دست ها غالبا با پوشیدن ماسک صورت و نگه داشتن شش پا از دیگران ضروری در طول سفر به فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها و قرار ملاقات های پزشکی.

“شده اند وجود دارد بسیاری از بحث ها و مقالات در مورد اجتماعی با استفاده از فاصله به انجام کارهایی مانند صاف منحنی” می گوید: “Goodreau. “ما می خواستیم برای نشان دادن این اصول در سطح جامعه برای کمک به مردم تجسم چگونه حتی به ظاهر ساده اتصالات نیست خیلی ساده است.”

“نمی توانم لطفا فقط بازدید از یک دوست ؟” شروع می شود تجسم اثربخشی اجتماعی این فاصله اقدامات در فرضی جامعه از 200 خانوار. محققان تنظیم روابط اجتماعی در این جامعه برای نشان دادن اثرات اجتماعی فاصله.

highly connected network
اجتماعی بدون فاصله. (اعتبار: Steven Goodreau مارتینا موریس/U. واشنگتن)

بالا که جامعه بدون اجتماعی فاصله: در هر نقطه سبز رنگ یک خانواده است. خاکستری, خطوط در حال اجرا بین خانواده ها روابط اجتماعی—به طور خاص این نوع است که می تواند گسترش COVID-19 ویروس مانند تماس نزدیک میان مردم است. در این جامعه هر خانوار به طور متوسط 15 اتصال به دیگر خانواده ها.

اجتماعی فاصله اجتماعی اتصالات اطمینان حاصل شود که هر خانوار به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در ارتباط با هر خانوار در جامعه ایجاد یک غول خوشه.

blue dots among green ones connect; otherwise unlinked
ضروری کارگران تنها. (اعتبار: Steven Goodreau مارتینا موریس/U. واشنگتن)

در اینجا جامعه پس از اجتماعی فاصله: بسیاری از خانواده ها در حال حاضر جدا شده است. اما 10 درصد از خانواده های نشان داده شده در رنگ های آبی شامل یک فرد با یک کار ضروری. این خانواده ها هنوز ایجاد ارتباطات اجتماعی است که به طور بالقوه می تواند گسترش COVID-19 ویروس. اما بزرگترین خوشه های ایجاد شده توسط این اتصالات شامل فقط 26 درصد از خانواده ها. برای اکثریت قریب به اتفاق خانواده ها وجود دارد این است که هیچ ارتباط اجتماعی به طور بالقوه در معرض آنها را به COVID-19 ویروس.

network with pervasive connections throughout
اگر هر خانواده می تواند بازدید “فقط یک دوست است.” (اعتبار: Steven Goodreau مارتینا موریس/U. واشنگتن)

بازدید از “فقط یک دوست”—که به نظر می رسد مانند آن را باید ضرر و سرعت انجام این جامعه است. فقط بالا است و این وضعیت اگر هر خانوار ایجاد یک ارتباط اجتماعی با دیگر خانواده: اکثر خانواده ها—71%—در حال حاضر وصل در یک خوشه. یک COVID-19 مورد در یکی از این خانواده ها در حال حاضر به طور مستقیم یا غیر مستقیم ارتباطات اجتماعی نیاز به گسترش به نزدیک به سه چهارم از خانواده ها در این جامعه است.

“ما هدفمند نگه داشتن این کاملا ساده برای دریافت ایده اولیه سراسر به مردم می گوید:” موریس. “این نشان می دهد که چرا ارتباطات گسترش می تواند بیشتر از ما درک میکنیم و خیلی بیشتر از غرایز ما ممکن است به ما بگویید.”

تیم وب سایت را نشان می دهد اضافی حالات که در آنها ایجاد شده با استفاده از R یک زبان برنامه نویسی است. یک شبیه سازی نشان می دهد که چگونه به طور متوسط دو اختیاری ارتباطات اجتماعی به ازای هر خانوار انجام بیش از 90 درصد از خانواده ها در جامعه است.

هر یک از این اتصالات فرصتی است برای این ویروس به گسترش است.

“با COVID-19 بسیاری از انواع اتصالات می تواند انتقال این ویروس می گوید:” موریس. “آنچه که ما نشان می دهد این است که شما لازم نیست superspreaders به ایجاد اتصال به شبکه برای انتقال; بازدید فقط یکی از دوستان این است که به همان اندازه موثر برای اتصال یک جامعه به یک خوشه.”

با صرف نظر کردن که بازدید تنها با یک دوست و مردم می تواند کمک به همسایگان خود هر دو در این نزدیکی هست و در سراسر شهر و به آنها کمک خواهد کرد در بازگشت موریس می افزاید.

منبع: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>