COVID-19 انتقال ‘شبکه’ نشان می دهد که چگونه همه ما متصل

تصویری از COVID-19 شیوع و انتقال شبکه های سراسر جهان نشان می دهد که چگونه به هم پیوسته ما واقعا هستند در تمام مرزها و اقیانوس ها.

با استفاده از ژنوم ویروسی جمع آوری و به اشتراک گذاشته شده توسط محققان از سراسر جهان آنها دریافتند که چگونه در مدت کوتاهی پس از این ویروس پدید آمده در ووهان چین در ماه نوامبر سال 2019 آن را شروع به پریدن کرد به آسیای غربی و اروپا و استرالیا و کانادا و ایالات متحده و در نهایت در آمریکای جنوبی و آفریقا است.

Coauthor پاول Skums استادیار علوم کامپیوتر در دانشگاه ایالتی جورجیا دارای کاربردی مشابه بیوانفورماتیک تکنیک برای پیگیری انتقال و شیوع عفونت های دیگر مانند هپاتیت C.

او و خراردو Chowell استاد ریاضی اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی در حال حاضر ابزارهای جدید و فوق العاده مقدار از داده ها را در اختیار خود. ایجاد جهانی COVID-19 شبکه انتقال مانند این ممکن است به دلیل پیشرفت در فن آوری توالی ژنومی را ساخته اند که توالی سریع و مقرون به صرفه است.

چندین نقطه ورود را نشان می دهد که “این کافی نیست سعی کنید و پیدا کردن تک بیمار صفر است.”

“داده ها بر روی ویروس در حال رشد است به عنوان سریع به عنوان ویروس” Skums می گوید. “این در واقع اولین شیوع در تاریخ که در آن ما باید بسیار داده است. آن را برای اولین بار جهانی بهداشت عمومی اورژانس که برای آن تعیین توالی نسل بعدی فن آوری به کار گرفته شده در یک مقیاس وسیع. برای ابولا, ما تا به حال هیچ چیز این قدر.”

جهانی COVID-19 شبکه های انتقال

Skums می گوید که او در حال کار در مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در زمان شیوع ویروس ابولا و “دانشمندان سفر به آفریقا برای کمک به تولید و تجزیه و تحلیل داده ها.”

دانشمندان هم اکنون می توانید دسترسی جهانی به داده های خود را از “پناهگاه-at-home” کامپیوتر و کار با هم برای حل چالش های coronavirus ارائه. Skums, Chowell و علوم کامپیوتر دکترا دانشجویان Pelin Icer بیکل و فاطمه محبی (در حال استخراج آزادانه به اطلاعات در دسترس از GISAID پایگاه داده یک پایگاه جهانی که در آن محققان ها ویروس خود را توالی و همچنین مربوط بالینی و اپیدمیولوژیک داده است.

تیم تجزیه و تحلیل آنها اجازه می دهد تا برای تعیین جایی که این ویروس به اوج خود رسید که اوج یا هنوز به اوج.

“در حال حاضر ما می بینیم که نقاط مانند نیویورک شهرستان, ایتالیا و اسپانیا رسیده اند خود را حداکثر بروز,” Chowell می گوید. “آنها در حال درست کردن و یا فقط شروع به دنبال یک روند نزولی هر چند در سطح بسیار بالایی.”

آتلانتا است که حدود یک هفته از اوج او می گوید: به دلیل مداخلات اجرا نمی شد وجود دارد تا زمانی که به تازگی.

دانشمندان توالی اولین ژنوم رمان coronavirus در ماه ژانویه اما دانشمندان در سراسر جهان باید پس از توالی بیش از 5000 دیگر ژنوم ویروس.

“جهانی مدل سازی مثل این به ما کمک می کند تا درک کنند که وجود دارد هیچ مقدمه ای از این ویروس در هر کشور می گوید:” Skums.

تقریبا در هر کشور تا به حال چندین معرفی ویروس به تصویر کشیده شده به عنوان چند کمان در سراسر زمین و اقیانوس. برای مثال گونه ای از ویروس فرود در هنگ کنگ از طریق شانگهای و شروع به پریدن کرد و به انگلستان, ایتالیا, نروژ, پرتغال, فرانسه, و حتی ایسلند. فرانسه ممکن است با دریافت این ویروس از کشورهای مختلف اعم از ایسلند به سوئیس و فنلاند و پرتغال و اسپانیا و استرالیا است. واشنگتن می توانید لینک به کانادا شانگهای و استرالیا در میان مکان های دیگر.

چندین نقطه ورود را نشان می دهد که “این کافی نیست سعی کنید و پیدا کردن تک بیمار صفر” Skums می گوید. اپیدیولوژی سعی کنید به تعیین که اولین بیمار به دلیل آنها می توانند از این اطلاعات برای کمک به تعیین نهایی منحنی رشد نمایی است که طرفداران از اول که عفونت. آنها این کار را از طریق مدلهای ریاضی که شامل چگونه مسری ویروس است که, چه مدت, دوره کمون این است که آیا آن منتقل می شود در حالی که کسی بدون علامت و عوامل دیگر.

این اطلاعات کافی نیست در جهانی همه گیر.

“مدل ما واقعا نشان می دهد که بسته شدن سفر از یک کشور مانند چین نمی خواهد به اندازه کافی از تفاوت” Skums می گوید.

در آن زمان یک کشور و یا جهان را متوجه خطر یک بیماری همه گیر دانه در حال حاضر به طور گسترده ای پراکنده.

“یک بیماری همه گیر است که تشکیل خوشه های محلی و یا شیوع بیماری است که به طور کامل همزمان می گوید:” Chowell که مورد مطالعه قرار قوس از شیوع بیماری اعم از 1918 آنفولانزای همه گیر به این بیماری همه گیر ابولا در سال 2014. Chowell می گوید: یکی می توانید ایجاد یک تصویر کلی از یک بیماری همه گیر در سراسر جهان از آن خوشه اما یکی همچنین می توانید تمرین کردن برای کشف چگونه و از کجا این ویروس در حال حرکت است پیدا کردن که در آن شدید تر شیوع بیماری رخ می دهد و پیش بینی آنچه در آینده در پیش بعد از 2-3 هفته به صورت محلی و در سطح جهانی.

بسیاری مانند توییتر

محققان’ مدل های متعدد نشان می دهد به هم پیوسته راس در سراسر جهان و در هر راس آنها می گویند نشان دهنده یکی از متمایز ژنوم این ویروس شده است که در توالی.

این مدل که محققان به روز رسانی بارگیری در این هفته نشان می دهد که در آن شدید ترین شیوع بیماری و عفونی کمان که شعبه از آنها مانند طرفداران بسیار زیاد تار عنکبوت. Skums این مقایسه به یک فرد در توییتر که چند میلیون پیرو.

“شبکه های اجتماعی خود را بزرگ است” Skums می گوید. “اما شخص دیگری در توییتر ممکن است تنها چند پیروان.”

این نوع از اطلاعات است که به ویژه مهم است به عنوان یک ویروس جدید شبیه به این به سرعت در حال گسترش از طریق آنچه که به عنوان شناخته شده “ساده لوحانه مردم است.” انسان هرگز مواجه می شوند این ویروس به طوری که سیستم ایمنی بدن انسان هیچ ذاتی دفاع در برابر آن است.

Skums امیدوار است که به عنوان محققان مطالعه شبکه های انتقال در هفته های آینده و ماه, آنها ممکن است قادر به دیدن جایی که شیوع بیماری شدید تر است که سويه هاي شايع هستند و اینکه آیا گونه های خاصی ممکن است جهش مسئول بالاتر عفونت و یا حدت.

او و Chowell نیز شروع به مدل COVID-19 شبکه های انتقال در سطح ایالتی است که به شما اجازه فرد متحده ببینید وقتی اوج خود رخ داده است و چگونه بسیاری از موارد پیش بینی می شود در چند هفته آینده.

این یافته ها به نظر می رسد در medRxiv.

منبع: دانشگاه

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net