COVID-19 Shutdown ممکن است مبهم و راز از Cracked میان ستاره ای دنباله دار

حدود چهار ماه پیش در دسامبر 2019 در بین ستاره دنباله دار شناخته شده به عنوان 2I/Borisov ساخته شده آن نزدیکترین رویکرد به خورشید ما است. پس از آن اولیه کشف کریمه توسط کار شناس گنادی Borisov در ماه اوت سال 2019 ستاره شناسان شتافت به رعایت شی—تنها دوم شناخته بازدید کننده از ستاره دیگر از asteroidlike ‘Oumuamua در سال 2017—قبل از آن زیرفشار از مشاهده. اما گذشته از صرفا تماشای 2I/Borisov آنها امیدوار بودند برای چیز دیگری که گرما از خورشید ما خواهد crack ستاره دنباله دار جدا, انتشار مواد از قسمتهای داخلی آن است که به ندرت اگر در همه تغییر پس از تشکیل میلیاردها سال پیش در یک سیستم ستاره بیگانه.

در اواخر ماه مارس کسانی که امیدوار بودند برآورده شده است. مشاهدات از دو تیم از ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل را تایید کرده اند که یک تکه بزرگ از باقی مانده تا 100 متر در اندازه شکسته است از این دنباله دار یخی جامد هسته ای شناخته شده به عنوان هسته است که خود را تا 500 متر در سراسر. این قطعه بود در حال دور شدن از ستاره دنباله دار در حدود 0.5 متر در ثانیه و دیده شد بیش از 180 کیلومتر از آن هسته است. “یک قطعه کوچک از هسته اولیه آمده است می گوید:” دیوید Jewitt از دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس که منجر به یکی از تیم های. “چیزی بیرون آمد.” تصاویر بعد از هابل نشان داد که قطعه تا به حال از هم پاشیده—اما ستاره دنباله دار به خوبی می تواند در ادامه به بازیگران فعال باقی مانده است.

همیشه از 2I/Borisov اغلب به عنوان ستاره دنباله دار Borisov کشف شد ستاره شناسان شده اند مشتاقانه مطالعه آن نور منعکس شده با استفاده از یک فرآیند به نام طیف سنجی به کشف ترکیب آن و مقایسه آن بیشتر آشنا وطنی اشیاء در منظومه شمسی ما. آنها را شناسایی اثری از آب سیانید و اکسیژن و بیشتر. این یافته ها می تواند اما مقدمه ای هر چند به گنجینه ای از اطلاعات از مشاهدات Borisov به عنوان آن را می شکند از هم جدا. “ترک خوردگی آن باز است و حتی بیشتر هیجان انگیز است چرا که آنچه ما واقعا علاقه مند است این چیزی که ساخته شده می گوید:” دنیس Bodewits از دانشگاه آبرن که بخشی از دیگر هابل تیم. “اگر شما کرک [آن] باز شما دریافت مواد است که هرگز گرم قبل از بلوک های ساختمان از دیگر منظومه شمسی است.”

Borisov ساخته شده آن نزدیکترین رویکرد به خورشید در 8 دسامبر 2019 به حدود دو برابر زمین-خورشید فاصله. در حالی که منشا شی شناخته شده نیست و این رویداد ممکن است برای اولین بار آن را تا به حال شده است به طور قابل توجهی گرم توسط یک ستاره یک فرایند است که باعث یخ به جوش ستاره های دنباله دار به عنوان گازهای وام آنها مشخص خود را دم. آن را تا اوایل ماه مارس که Borisov نشان داد هیچ نشانه ای از پاسخ به این حرارت که آن را اجازه متعدد طغیان مواد.

تصاویر هابل از میان ستاره ای دنباله دار 2I/Borisov آشکار هدف شکستن از هم جدا به عنوان آن منحرف و دور از خورشید است. Credit: NASA, ESA و D. Jewitt

این طغیان ممکن است افزایش ستاره دنباله دار سرعت چرخش و در نتیجه پس از آن تکه تکه شدن است که در حال حاضر مشاهده شده است. “اگر هسته چرخش خود را تا آنجا که از این outgassing گشتاور آن می تواند چرخش به طوری سریع است که آن را اساسا مگس جدا” Jewitt می گوید. “ما می توانیم محاسبه گرانشی فرار با سرعت برای این هسته و ما می توانیم حدس تراکم به مانند دیگر ستاره های دنباله دار. آزمون که خواهد آمد در آینده—اگر ما تا به حال به دیدن هسته و بدون گرد و غبار در اطراف آن است.”

به همین دلیل آن را در زمان تا زمانی که ستاره دنباله دار در حال حاضر به قطعه میشل Bannister از دانشگاه کانتربری نیوزیلند می گوید: او یک “کمی تعجب” با توجه به نزدیکترین رویکرد به خورشید شد و چهار ماه پیش. او اشاره می کند که بوریسوف را با سرعت بالا به عنوان در مقایسه با خورشید ممکن است به یک بخش موجد خسارت جسم گذشته ستاره های ما بسیار سریع تر از بومی ستاره های دنباله دار و در نتیجه در معرض آن به کمتر کلی گرم. “شما مجبور به تغییر انتظارات خود را کمی نسبت به منظومه شمسی مسائل” Bannister می گوید.

هابل به تنهایی قادر خواهد بود به ما بگویید که یک معامله بزرگ در مورد این رویداد و پس از آن هر فعالیت از Borisov. در عین حال ستاره شناسان اظهار تاسف تاسف زمان از این هرگز قبل از دیده می شود فروپاشی اتفاق می افتد در زمانی که بسیاری از عمده جهان رصدخانه در حال توقیف به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. “ستاره دنباله دار است که در حال حاضر فقط قابل مشاهده در نیمکره جنوبی. و تمام امکانات عمده در نیمکره جنوبی—از شیلی به استرالیا آفریقای جنوبی—بسته” می گوید Quanzhi شما از دانشگاه مریلند است.

Bannister یادداشت های او و همکارانش به طور معمول در حال حاضر اندازه گیری ترکیب داخلی به صورت جدی با ابزار مانند تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی—مشاهدات است که در حال حاضر به سادگی امکان پذیر نیست. “هابل یک چیز زیبا است, اما آن را به یک دسته از ابزار های مختلف که تخصصی به مقاصد خاص,” او می گوید. “من مطمئن نیستم که [Borisov را] رفتن به اندازه کافی روشن در برخی از بخش هایی از طیف [که] ما در دسترس ابزار دقیق در هابل. آنچه که ما می توانید اندازه گیری در مورد ترکیب خواهد شد قابل ملاحظه ای محدود است.”

اگر چه Borisov باقی خواهد ماند و قابل مشاهده به هابل تا سال دیگر, زمین, تلسکوپ را تنها چند ماه قبل از آن می شود بیش از حد ضعیف به مطالعه است. آیا همه گیر گرفتن در جهان را سست آن نامشخص است اما برای حال grand finale یکی از منظومه شمسی ما فوق العاده ترین رویدادی است که پخش بدون یک خانه کامل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im