COVID-19 می تواند به طور دائم تبدیل حمل و نقل

COVID-19 اتحاد چپ میادین شهرستان رها شده و خیابان های ما خالی است. نرخ بیکاری در ایالات متحده در حال حاضر در صدر 15 درصد و اتحادیه اروپا, اقتصاد, پیش بینی برای کوچک شدن بیش از 7 درصد در سال 2020 است. اما پنهان در خرید اینترنتی از ویروس در حال درس به جهان را به مکانی بهتر است. کاهش آلودگی هوا و reimagining حمل و نقل قوی هستند مکان برای شروع است.

همانطور که دانشمندان در این پروژه جهانی کربن یک گروه بین المللی است که آهنگ گازهای گلخانه ای ما شده ایم با بمباران سوال: چقدر دی اکسید کربن, آلودگی پاییز این سال ؟ را تولید گازهای گلخانه ای افزایش دوباره ؟ می تواند اقدام آب و هوا بود که پوشش نقره ای از COVID?

زمان واقعی تخمین می زند از دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای نیست و به راحتی در دسترس و اغلب با یک یا دو سال تاخیر. در پاسخ و با استفاده از روش های جدید هستیم ما فقط منتشر شده در این مطالعه برای اولین بار به آدرس روزانه کاهش جهانی انتشار دی اکسید کربن در ارتباط با ویروس. ما جمع آوری داده ها به صورت استانی و ملی اقتصاد در سراسر شش صنایع مختلف از جمله حمل و نقل و برق و ساخت و تولید. ما در ترکیب این داده ها با سلول های شاخص که به ما کمک کرد تا درک کنند که چگونه بسیاری از میلیاردها نفر از مردم در زیر پناهگاه در خانه قوانین و محدودیت های دیگر به سرعت گسترش ویروس.

برای کشورهای تحت حداکثر مستند در سطح حمل و نقل فعالیت ها به نصف کاهش یافته و حمل و نقل هوایی توسط سه چهارم و تولید برق به میزان 15 درصد با وجود افزایش کوچک در استفاده های مسکونی که در آن مردم در خانه ماندند. در مجموع ما در بر داشت که روزانه دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته و حدود 17 درصد در سطح جهان در اوج حبس در اوایل ماه آوریل. کاهش می یابد و برای تک کشورها به طور موقت حتی بزرگتر با یک کوتاه مدت قطره از 32 درصد در ایالات متحده در نقطه کم است.

از جمله کاهش تولید گازهای گلخانه ای عظیم و بی سابقه—اما نمی خواهد آخرین. ما سالانه طرح برای سال 2020 است برای انتشار دی اکسید کربن به سقوط 4 تا 7 درصد بسته به اینکه چگونه به سرعت سلول اقدامات سهولت و چگونه شدید همراه با رکود اقتصادی خواهد بود. کشورها در سراسر آسیا و اروپا و برخی از کشورهای ایالات متحده آمریکا در حال حاضر شروع به باز کردن درهای خود را با وجود طولانی حضور ویروس. تولید گازهای گلخانه ای را شروع ومیگوید بازگشت به حالت عادی زمانی که سلول شل.

اعتبار: لو Quéré et al. سال 2020 کاهش موقت روزانه جهانی تولید گازهای گلخانه ای CO2 در طول COVID-19 مجبور سلولطبیعت تغییر آب و هوا

قبلی رکود و بحران جهانی داشته اند جای تعجب تاثیر کمی در رشد سوخت های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای پس از جنگ جهانی دوم است. داده های ما نشان می دهد که بحران مالی جهانی که در سال 2008 آغاز شد ناشی از جهانی دی اکسید کربن تولید گازهای گلخانه ای به سقوط 1.4 درصد است. انتشار roared بازگشت در سال 2010 صعود 5.1 درصد به عنوان اگر هیچ چیز تغییر کرده بود—به دلیل آن نشده بود حداقل از نظر تبدیل انرژی زیرساخت و تقاضا است. رکود بزرگ قرار داده و مردم را از کار و خرد زندگی می کند. دولت در پاسخ با بودجه محرک و هنگامی که مردم رفت و برگشت به کار و تولید گازهای گلخانه ای بازگشت و با صدای بلند.

موازی به COVID-19 واضح است. تولید گازهای گلخانه ای کاهش رانده بحران زودگذر به طور معمول مدت تنها یک یا دو سال (مگر اینکه ما دوباره به رکود بزرگ دهه 1930 است که هیچ کس می خواهد به انجام). تنها تغییرات ساختاری به اقتصاد ما می تواند آنها را دائم.

یک قطره از 4-7 درصد در شرکت2 تولید گازهای گلخانه ای در سال به عنوان ما پروژه است میزان کاهش مورد نیاز برای نگه داشتن دنیا در مسیر محدود کردن تغییرات آب و هوایی و زیر 2 درجه سانتیگراد است. اما این کاهش تنها برای یک سال. در پاییز گذشته U. N. محیط برنامه پیشنهادی تولید گازهای گلخانه ای نیاز به رها کردن 7.6 درصد در هر سال تا سال 2030 به افزایش درجه حرارت جهانی به ماندن در زیر امن تر از حد 1.5 درجه سانتیگراد ویروس نشان می دهد هر دو چه چیزی ممکن و چه چیزی نزدیک به غیر ممکن است. اجرا پناه-در-محل قوانین و بیکاری گسترده در حال ناپایدار و نامطلوب راه هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای.

حتی به عنوان آب و هوا, دانشمندان, بنابراین ما می توانید ببینید در این سال کاهش در تولید گازهای گلخانه ای به عنوان هر نوع پوشش نقره ای. COVID-19 باعث شده است که درد بیش از حد برای آن است. ما می توانند یاد بگیرند که درس از آن و حمل و نقل مکان برای شروع.

خرید اینترنتی از COVID-19 تغییر می تواند رفت و آمد و حمل و نقل به طور دائم. هیچ کس نتواند رفت و آمد یک ساعت (یا دو) در روز است. راه دور, حتی پاره وقت, ممکن است طبیعی است. خانواده ها در حال دوچرخه سواری به راحتی در آنچه پس از خفه شد خیابان ها—حتی در ساعت شلوغی است که خود می تواند یک چیزی از گذشته. ترافیک تراکم بخار است. و از هند به, ایندیانا, آسمان ما آبی هستند. آلودگی ناشی از خودروها و زغال سنگ هنوز هم جان میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان هر سال و حتی بیش از این ضرر و زیان غیر قابل درک از این ویروس تا کنون. انرژی پاک همراه با اتومبیل های برقی می تواند ما آسمان آبی هر روز و امن تر زندگی—بدون پناه در محل.

خواهد COVID-19 پایدار ایجاد تغییر دهید ؟ آن را در حال حاضر است. این بار در یک نسل رویداد را به شکل روان ما به طور دائم. آن را پایدار ایجاد تغییر در سوخت های فسیلی تولید گازهای گلخانه ای و آلودگی هوا? نیست مگر اینکه ما در پاسخ دهی مجدد رفت و آمد و حمل و نقل در سراسر جهان. مانند یک ماشین سرعت توسط ما در یک اتوبان ویروس را منتقل می کند.

همه از نویسندگان و اعضای این پروژه جهانی کربنیک گروه بین المللی از دانشمندان ردیابی گازهای CO2 و دیگر گازهای گلخانه ای از زمین اقیانوس ها, صنعت, صنعت و کشاورزی است.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا را در اینجا بخوانید پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>