COVID-19 می تواند کمک به حل آب و هوا معماهای

به عنوان جهان همونطور که شامل گسترش COVID-19 بسیاری از فعالیت های اقتصادی باید زمین را متوقف کند و منجر به مشخص شده در کاهش آلودگی هوا. و با آسمان پاکسازی محققان در حال گرفتن یک فرصت بی سابقه ای برای کمک به پاسخ یکی از آب و هوا در علم thorniest سوالات باز: تاثیر جوی ذرات معلق در هوا. آنچه را که آنها یاد بگیرند که می تواند به بهبود پیش بینی ها از زمین آب و هوایی آینده. “ما امیدواریم که این وضعیت — به عنوان غم انگیز آن را به عنوان است—می تواند یک جنبه مثبت برای ما زمینه می گوید:” آئروسل محقق Nicolas Bellouin از دانشگاه ریدینگ در انگلستان است.

ذرات معلق در هوا در حال کوچک ذرات و قطرات که در حال ساطع شده به هوا با منابع بی شمار—از سوختن سوخت های فسیلی به کود سم پاشی و حتی پدیده های طبیعی مانند دریا اسپری. آنها را تغییر دهید ابر خواص و رهگیری نور خورشید با برخی از پراکندگی تابش خورشیدی و دیگران جذب آن است. همه این عوامل تاثیر درجه حرارت جهانی—گاهی اوقات در رقابت های. به طور کلی ذرات معلق در هوا یک اثر خنک کننده در آب و هوای جبران برخی از گرم شدن کره زمین ناشی از گازهای گلخانه ای—اما چقدر آنها انجام داده اند تا به تاریخ و یا انجام خواهد داد تا در آینده همچنان نامشخص است. این پنل بین دولتی تغییر آب و هوا (برآورد کرده است که دو برابر شدن اتمسفر غلظت دی اکسید کربن می تواند به افزایش حرارت توسط هر نقطه بین 1.5 و 4.5 درجه سانتیگراد با طیف گسترده ای مرتبط در بخش, به دانشمند را ناقص درک درستی از تاثیر ذرات معلق در هوا. “این واقعیت که آئروسل در اثر آب و هوا تا کنون بسیار نامشخص برگزار کرده است به ما می گوید:” جوی دانشمند Trude Storelvmo از دانشگاه اسلو است.

بخشی از مشکل در تجزیه کردن نقش ذرات معلق در هوا شده است که منابع خود را می تواند به سادگی نمی توان خاموش به مقایسه آنچه که اتفاق می افتد و بدون آنها. اما در حال حاضر پاسخ به همه گیر شده است به طور موثر انجام می شود. دانشمندان اکنون در حال پریدن در این فرصت را به نقطه تفاوت در همه چیز از خاص ابر خواص به تغییرات در درجه حرارت محلی قبل و بعد از آئروسل تولید گازهای گلخانه ای کاهش یافته است. “اگر این می رود در یک لعنتی خیلی مطمئن پیش بینی که می توان برای این است که ما می بینیم بسیاری از مقالات علمی در این چند سال می گوید:” جوی دانشمند Bjørn Samset از مرکز بین المللی تحقیقات آب و هوا در نروژ است.

یک سوال که Samset, Bellouin و دیگران امید به پاسخ این است که چه کسری از ذرات معلق در هوا در جو ناشی از فعالیت های انسانی به جای منابع طبیعی. آئروسل تولید گازهای گلخانه ای تا حد زیادی متفاوت است از جایی به جای دیگر است و به طور معمول دشوار است به ارزیابی منشاء خود را بر اساس کنترل از راه دور ماهواره ای اندازه گیری و یا پراکنده زمین ابزار است. قطره های جاری می تواند ارائه اطلاعات در مورد پس زمینه, سطح, طبیعی ذرات معلق در هوا. زمین دانشمند جلب Shindell از دانشگاه دوک با هدف بررسی نسبت های مختلف فعالیت های انسانی. در چین—که در آن برخی از بخش ها از جمله حمل و نقل را تعطیل گسترده تر از دیگران از جمله تولید برق—ترکیبی از ذرات معلق در هوا در هوا به نظر می رسد تغییر و می تواند کمک به نشان می دهد که فعالیت های تولید که ذرات معلق در هوا. “که یکی از چیزهایی که من واقعا جالب در مورد خاموش شدن” Shindell می گوید.

ذرات معلق در هوا نیز تاثیر تشکیل ابر که اتفاق می افتد زمانی که قطرات آب متراکم بر روی ذرات. که در آن بیشتر ذرات معلق در هوا در حال حاضر آنها می تواند به ایجاد طولانی مدت بیشتر بازتاب ابرها—فرآیندهای که بر زمین متوسط اما شده اند که به شدت سخت را در مدل های کامپیوتری. Storelvmo و دیگر محققان در حال حاضر با هدف مطالعه ابر الگوهای نسبی عدم وجود ذرات معلق در هوا به منظور استنباط خود را تحت تاثیر قرار. مقایسه این داده ها برای شبیه سازی فضای قبل و بعد از خاموش شدن ناگهانی “خواهد بود یک تست بسیار خوب برای مدل های ما برای دیدن اگر آنها می توانند تولید مثل آنچه مشاهده شد,” او می گوید. Samset همچنین قصد دارد به بررسی ابرها و امید به دنبال به چالش کشیدن پرسش که چگونه ذرات معلق در هوا تاثیر کجا و چه مقدار از آن باران. او می گوید: پیدا کردن یک جواب خواهد بود “جام مقدس.”

که ابرها بسیار متغیر که چقدر دانشمندان می توانند یاد بگیرند که ممکن است محدود “مگر این می رود—خدا نکنه—واقعا برای یک مدت زمان طولانی” Shindell می گوید. اما اگر اقدامات گسترده برای مقابله با COVID-19 در محل باقی می ماند برای چند ماه در مقیاس بزرگتر اثرات آب و هوا ممکن است مشاهده شود. برای مثال ذرات معلق در هوا هستند و معتقد به نفوذ قدرت و محل سالانه جنوب آسیا موسمی فصلی تغییر در بادها به ارمغان می آورد که باران های سنگین به شبه قاره هند. صدها میلیون ها نفر از مردم با تکیه بر این r ainfall بنابراین هر گونه اختلال در سال 2020 می تواند پیامدهای عمیقی.

محققان همچنین ممکن است نقطه مستقیم اثرات درجه حرارت. با استفاده از شبیه سازی های کامپیوتری, Samset و دیگران قبلا پیدا کرده اند که بزرگ فرضی قطره در منطقه ای آئروسل تولید گازهای گلخانه ای می تواند ایجاد موضعی گرم شدن. اما ذرات معلق در هوا که نیاز به کاهش گسترده در آتن برای هر خوشه به طور قابل مشاهده ای در منطقه ای است—اجازه دهید به تنهایی جهانی—درجه حرارت.

در گذشته نزدیک ترین دانشمندان تا به حال بدست به چنین ناخواسته آزمایش در اثر ذرات معلق در هوا آمد از فوران های آتشفشانی که می تواند تزریق مقدار بسیار عظیمی از این ذرات به جو فوقانی و باعث خنک کننده در سراسر جهان. خوشحالی خود از پروازهای بیش از ایالات متحده آمریکا پس از 9/11 حملات مشابه اشاره کرد که چگونه بخار آب در اگزوز هواپیما می تواند نفوذ ابر خواص. اما چند جوی دانشمندان آماده شد به صورت گسترده آئروسل کاهش که در حال حاضر اتفاق می افتند. “هیچ کس می توانست از چیزی شبیه به این اتفاق می افتد” Storelvmo می گوید. هنوز هم محققان امیدوارند که این می تواند کمک به روشن چگونه گرم شدن کره زمین ممکن است پیشرفت به عنوان جامعه ظهور از همه گیر خاموش شدن ناگهانی—و به عنوان گاز گلخانه ای و آلودگی هوا و تولید گازهای گلخانه ای تکامل در طول قرن 21 است. به عنوان Samset آن قرار می دهد “این است که در مورد درک آب و هوا خطر از آینده است.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>