می تواند مریخ نمونه آورده به زمین تهدیدی برای سیاره ما ؟ چه coronavirus (و “Andromeda Strain’) می تواند به ما بیاموزد.

ناسا و آژانس فضایی اروپا قصد مسافت بکر مریخ نمونه به زمین در آینده نزدیک شاید در 2030s.

دریافت قطعه از سیاره سرخ در این راه تلقی می شود به مطرح کم خطر برای محیط زیست و امنیت عمومی — اما خطر آن صفر نیست.

مریخ نمونه خواهد شد که جمع آوری و ذخیره سازی توسط ناسا پشتکار مریخ می تواند در نهایت بیولوژیکی “ملک داغ.” و این مواد ممکن است جرقه بحث و اضطراب عمومی در مورد خزنده-crawlies از مریخ chomping دور در کره زمین است.

مرتبط: جستجوی زندگی در مریخ (عکس جدول زمانی)

تخلیه بازگشت کالا از سیاره سرخ طنین انداز در برخی از راه به عنوان یک پخش از مایکل کرایتون را 1969 رمان “فشار آندرومدا” است که دراماتیزه ایده موجودات بیگانه آلوده کردن زمین است.

در این کتاب که ساخته شده بود به یک فیلم در سال 1971 بیگانه میکروب ها را به زمین توسط یک “پروژه حرکت شبیه چمچه زنی” ماهواره. تیم نخبگان از مرموز اولین پاسخ دهندگان چادری در محافظ hazmat مناسب مطالعات و جنگ اشکال در یک hush-hush, high-tech تاسیسات زیرزمینی به نام آتش سوزی ،

خواهد این سناریو برای همیشه باقی می ماند علمی تخیلی و یا می تواند آن را در واقع اتفاق می افتد در زندگی واقعی ؟ و آیا در جریان بیماری همه گیر کوروناویروس نگه دارید هیچ سرنخ در مورد چگونه برای رسیدگی به نمونه آورده به زمین از مریخ یک محل است که به طور بالقوه می تواند میزبان فرازمینی میکروب ؟

دقیق مهار

مایکل کرایتون را 1969 رمان “Andromeda Strain” بود تبدیل به یک فیلم محبوب که اسیر برخورد با کشنده فرازمینی ارگانیسم آورده بازگشت به زمین است. (اعتبار تصویر: Universal Pictures)

عمومی قطعا باید توجه بیشتری به برنامه ریزی برای مریخ نمونه بازگشت گفت: Cassie کانلی سابق ناسا سیاره ای حفاظت از افسر.

“از آغاز کاوش فضایی سیارات حفاظت موظف است که نمونه از مریخ باید در نظر گرفته شود” محدود زمین بازگشت,’ کانلی گفت: Space.com. “این نیاز به دقیق ترین مهار برای محافظت از هر دو نمونه و زمین است.”

اما ناسا مریخ برنامه به تازگی مورد بحث کاهش سیاره ای حفاظت از دسته های زیادی از سطح مریخ به دسته دوم است که از بین بردن هر گونه نیاز برای نظارت و یا مهار نمونه در بازگشت از نقاط مریخ کانلی گفت.

“ما واقعا نمی فهمم زمین شناسی بسیار خوب است و قطعا نمی دانید که بسیار در مورد مریخ,” کانلی گفت. “پس آن را زودرس برای این نتیجه وجود ندارد مریخ biohazards.”

کانلی گفت که “زمان همه گیر نشان غم انگیز, خوب, چگونه اعتماد بیش از حد و کوتاه مدت دیدگاه می تواند باعث فاجعه بار آسیب رساندن به مردم در سراسر زمین است.”

مرتبط با: boldest مریخ ماموریت در تاریخ

در فیلم “The Andromeda Strain” یک ماهواره حمل و نقل بیگانه جوانه به زمین است. (اعتبار تصویر: Universal Pictures)

مولکولی قفل و کلید

“به نظر من که منافع عمومی در مریخ نمونه بازگشت مسائل ایمنی خواهد بود به احتمال زیاد تیز با تجارب COVID-19 pandemic” گفت: J. اندی با هوش یک دانشمند ارشد در SETI (جستجو برای هوش فرازمینی) موسسه در کالیفرنیا و ناسا سیاره ای حفاظت مشاور.

این امید را رخ می دهد “در راه همان است که شیوع بیماری سارس تیز پاسخ بسیاری از کشورهای آسیایی به COVID-19 خطر” هوش گفت. “است که اجازه می دهد تصمیم گیرندگان به توسعه مناسب و به موقع پاسخ به یک میکروبی پاتوژن تهدید.”

که گفت:, با هوش اضافه شده از جمله عوامل بیماری زا معمولا توسعه همراه با زندگی بر روی زمین با شدت تخصصی شیوع سازگاری به عنوان بخشی از یک جریان میزبان-پاتوژن تعامل است.

“ما می توانیم فکر می کنم بيماری زايی به عنوان مولکولی قفل و کلید است که تقریبا غیر ممکن است به توسعه بدون تکرار تماس” با هوش گفت. “بنابراین آن را بسیار بعید است برای یک بیولوژیکی نهاد در حال تحول و تطبیق در محیط زیست فرازمینی قادر به استفاده از موجودات مختلف روی زمین است.”

موشک عقب نمونه از مریخ به سیاره ما در حال حاضر دقیق از جمله توسعه ایمنی زیستی سطح بازیابی تسهیلات به شدت مطالعه سیاره سرخ نمونه. (اعتبار تصویر: ناسا/JPL-Caltech)

مهار تسهیلات

در حالی که عمده spacefaring سازمان ملل به اشتراک گذاری یک چشم انداز مشترک در مهار مریخ مواد بازگشت به زمین توسط یک فضاپیما با هوش نیز تأکید کمیته بین المللی تحقیقات فضایی (COSPAR) سیاست زبانی که “هیچ uncontained سخت افزار است که تماس مریخ به طور مستقیم یا غیر مستقیم باید به زمین بازگشته است.” اما اجرای جزئیات — از جمله کسانی که برای مهار تسهیلات — هنوز به طور کامل کار می کرد, او گفت:.

“این تنها به این دلیل که جزئیات زمان مریخ نمونه بازگشت ماموریت معماری هنوز هم در حال مطالعه و تصفیه شده توسط ناسا و آژانس فضایی اروپا در حال حاضر” با هوش گفت: Space.com. “در آخرین برنامه ریزی های ما هنوز هم برخی از 15 سال از نمونه ها در واقع در حال بازگشت به سیستم زمین-ماه که هنوز هم به موقع در نظر گرفتن مهار تسهیلات کار انجام می شود.”

چیزهایی اول اول,

Astrobiologist خنجر Schulze-Makuch در دانشگاه ایالتی واشنگتن شده است دیرین مدافع برای داشتن یک نقطه زندگی-تشخیص ماموریت در مریخ برای اولین بار, قبل از اقدام به نمونه بازگشت.

“ما را از این فناوری برای انجام این کار. که راه ما نیز باید یک ایده بهتر از آنچه ما ممکن است به عقب,” او گفت: Space.com. (پشتکارکه راه اندازی خواهد شد در این تابستان را شکار نشانه ای از مریخ و زندگی در روی سیاره سرخ را در سطح. اما مریخ نورد را دنبال شواهد باستان نه extant موجودات.)

Schulze-Makuch گفت که یک بازیابی تسهیلات را به بالا در ایمنی زیستی سطح فقط در مورد. فرصتی که هر زندگی از مریخ خواهد بود به هیچ وجه مضر به ما و یا گاه زیست کره زمین در مقیاس بزرگ بسیار کم است. او فکر می کند که احتمال کمتر از 1% اما نمی توان آن را کاملا حذف شدند.

“بنابراین من فکر می کنم مردم و سیاره دستورالعمل حفاظت خواهد حکم بالا در ایمنی زیستی سطح بازیابی تسهیلات (3 یا بهتر 4) که البته بسیار بالا برچسب قیمت و همچنین” شولز-Makuch گفت. “و پس از نمونه ها تنها می تواند به ارمغان آورد یک بار چنین تسهیلاتی است که در عمل آن را نیز به تاخیر برنامه تا زمانی که ما می تواند نمونه را به عقب. و اگر چنین است, ما باید به جای ‘تازه’ نمونه را نه نمونه شده اند که در یک جعبه بر روی مریخ برای سال — به عنوان طرح در حال حاضر است.”

بحث گرم شده

یک چیز را به نگه داشتن در ذهن Schulze-Makuch گفت این است که زمین در حال حاضر بدست مریخ نمونه — تعداد زیادی از آنها, در واقع, بیش از میلیون. بسیاری از مریخ شهاب سنگ بر روی زمین فرود آمد و پس از همه, به طور بالقوه آوردن مریخ به میکروب — اگر وجود دارد — به سیاره ما است.

“مطالعات نشان داده اند که در داخل به عنوان مثال از مریخ سنگ ALH84001 هرگز گرم بالای 40 درجه سانتیگراد [104 درجه فارنهایت] و اگر وجود دارد می شده اند (خفته) میکروب ها در آن, آنها به احتمال زیاد به سفر از مریخ به زمین” شولز-Makuch گفت.

و البته وجود دارد یک بحث داغ در مورد این که آیا برخی از شهاب سنگ مریخی — که مهمترین آنها ALH84001 — حاوی شواهدی از مریخ زندگی میکروبی.

“در هر صورت نقطه ای است که وجود دارد نیز ‘ساز’ را به طور بالقوه در مریخ زندگی به زمین … و اگر که نمی باید عواقب مضر برای زندگی در گذشته بعید است که آن را به کسانی که در آینده” شولز-Makuch گفت. “اما ما باید اعتراف که خطر صفر نیست.”

لئونارد دیوید نویسنده کتاب ماه راش: این فضای جدید مسابقه” منتشر شده توسط نشنال جئوگرافیک در ماه مه سال 2019. دیرین نویسنده Space.com دیوید بوده است گزارش در فضای صنعت برای بیش از پنج دهه است. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>