می تواند نور و صدا خلاص قلب تصویربرداری از ترسناک تابش?

نور و صدا ممکن است یک روز جایگزین در زمان تصویربرداری پزشکی تکنیک های که نیاز به به طور بالقوه مضر تابش بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان نشان داده این روش در یک قلب روش اما می گویند که آنها به طور بالقوه می تواند درخواست آن را به هر روش که با استفاده از یک کاتتر مانند لقاح آزمایشگاهی یا عمل جراحی با استفاده از داوینچی ربات که در آن پزشکان نیاز به یک نمایش واضح تر از عروق بزرگ.

“این اولین بار است که هر کسی نشان داده است که photoacoustic تصویربرداری انجام می شود در یک زندگی حیوانی قلب با آناتومی و اندازه شبیه به انسان می گوید:” نویسنده ارشد Muyinatu بل استادیار مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه جانز هاپکینز مدیر Photoacoustic & سونوگرافی سیستم های مهندسی (پالس) Lab. “نتایج به دست آمده بسیار امیدوار کننده برای آینده تکرار از این فن آوری است.”

بل و همکارانش آزمایش این فن آوری در طول قلبی مداخله یک روش که در آن یک لوله نازک به نام یک کاتتر داخل ورید یا شریان سپس رشته را به قلب برای تشخیص و درمان های مختلف بیماری های قلبی مانند غیر طبیعی ضربان قلب.

پزشکان در حال حاضر شایع ترین استفاده از یک تکنیک به نام فلوروسکوپی یک نوع x-ray فیلم است که می تواند تنها نشان می دهد سایه که در آن کاتتر نکته است و نمی ارائه اطلاعات دقیق در مورد عمق.

علاوه بر این زمان تجسم تکنولوژی نیاز به پرتوهای یونیزان است که می تواند مضر به هر دو بیمار و دکتر, بل می گوید.

Photoacoustic تصویربرداری به سادگی توضیح داده شده است که استفاده از نور و صدا به تولید تصاویر. هنگامی که انرژی از یک لیزر پالس چراغ منطقه ای در بدن که نور جذب شده توسط photoabsorbers داخل بافت مانند پروتئین است که حامل اکسیژن در خون (هموگلوبین) که در نتیجه در افزایش درجه حرارت.

این افزایش دما باعث ایجاد سریع انبساط حرارتی که تولید یک موج صوتی. یک پروب اولتراسوند می تواند دریافت صدای موج و بازسازی آن را به یک تصویر.

مطالعات گذشته از photoacoustic تصویربرداری بیشتر نگاه در استفاده از آن در خارج از بدن مانند روش پوست و چند تلاش کرده اند با استفاده از تصویربرداری با نور لیزر قرار می گیرد داخلی.

بل تیم می خواستم برای کشف چگونه آنها می تواند با استفاده از photoacoustic تصویربرداری برای کاهش قرار گرفتن در معرض تابش با آزمایش جدید رباتیک سیستم به طور خودکار پیگیری photoacoustic سیگنال.

برای این مطالعه محققان برای اولین بار قرار داده شده یک فیبر نوری در داخل کاتتر توخالی هسته ای با یک سر فیبر متصل به یک لیزر برای انتقال نور; به این ترتیب فیبر نوری را تجسم همزمان با تجسم از کاتتر نکته.

آنها پس از انجام کاتتریزاسیون قلبی در دو خوک تحت بیهوشی و با استفاده از فلوروسکوپی در ابتدا نقشه کاتتر را مسیر راه خود را به قلب است.

بل تیم نیز با موفقیت با استفاده از تکنولوژی رباتیک برای برگزاری پروب اولتراسوند و حفظ ثابت تجسم این photoacoustic سیگنال دریافت تصویر بازخورد هر چند میلی متر. در نهایت این تیم نگاه خوک بافت قلبی پس از مراحل و هیچ لیزری-آسیب های مربوط.

در حالی که این تیم نیاز به انجام آزمایش های بیشتر برای تعیین اینکه آیا آنها می توانند miniaturize رباتیک photoacoustic سیستم تصویربرداری و استفاده از آن به حرکت پیچیده تر مسیر و همچنین انجام آزمایش های بالینی به قطعی اثبات ایمنی آنها می گویند این یافته ها یک گام امیدوار کننده رو به جلو است.

“ما تصور می کنیم که در نهایت این تکنولوژی خواهد بود یک سیستم کامل است که در خدمت چهار برابر هدف هدایت قلب و عروق به سمت قلب, تعیین مکان دقیق خود را در داخل بدن تایید تماس از کاتتر راهنمایی با بافت قلب و انعقاد آیا قلب آسیب دیده باید تعمیر شده است در طول قلبی radiofrequency ablation روش می گوید:” بل.

این مقاله به نظر می رسد در معاملات IEEE در تصویربرداری پزشکی.

منبع: دانشگاه جانز هاپکینز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>