کیهانی تاثیر محو اولیه بشر حل و فصل

کیهانی تاثیر مورد 12,800 سال پیش باعث تخریب یکی از قدیمیترین سکونتگاههای بشر, محققان می گویند.

قبل از Taqba سد توقیف رودخانه فرات در شمال سوریه در سال 1970 یک سایت باستان شناسی به نام ابو Hureyra شاهد به لحظه باستان عشایری مردم برای اولین بار از حل و فصل و شروع به کشت محصولات زراعی است. یک تپه بزرگ علائم حل و فصل که در حال حاضر نهفته در زیر دریاچه اسد.

قبل از دریاچه تشکیل شده باستان شناسان به دقت استخراج مواد از جمله بخش هایی از خانه های, مواد غذایی و ابزار فراوانی از شواهد است که به آنها اجازه شناسایی انتقال به بخش کشاورزی نزدیک به 12,800 سال پیش. محققان آن را یکی از مهم ترین وقایع در زمین فرهنگی و زیست محیطی تاریخ است.

اما ابو Hureyra معلوم است یکی دیگر از داستان برای گفتن. در میان غلات و حبوبات و پخش در اوایل ساختمان مواد و استخوان حیوانات محققان دریافتند meltglass برخی از ویژگی های است که نشان می دهد آن شکل گرفته و در درجه حرارت بسیار بالا—مراتب بالاتر از آنچه که انسان می تواند رسیدن به در زمان و یا اینکه آتش, روشنایی, یا آتشفشان می تواند توضیح دهد.

“برای کمک به چشم انداز از جمله درجه حرارت بالا را به طور کامل ذوب خودرو در کمتر از یک دقیقه می گوید:” جیمز کنت بازنشسته استاد زمین شناسی در دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا. چنین شدت او می گوید تنها می تواند منجر به از بسیار خشونت آمیز انرژی بالا بالا-سرعت پدیده چیزی در دستور کیهانی تاثیر است.

بر اساس مواد جمع آوری شده قبل از این سایت شد آب گرفتگی کنت و همکاران ادعا ابو Hureyra اولین بار است که سایت به سند اثرات مستقیم یک ستاره دنباله دار تکه تکه تاثیر بر انسان حل و فصل است.

این قطعات همه بخشی از همان ستاره دنباله دار که به احتمال زیاد ناودان به زمین و منفجر شده در جو در پایان عصر Pleistocene کنت می گوید. این تاثیر منجر به انقراض بزرگ ترین حیوانات از جمله ماموت و آمریکا, اسب و شتر; ناپدید شدن آمریکای شمالی کلوویس فرهنگ و ناگهانی شروع از پایان یخبندان Younger Dryas قسمت خنک کننده.

“ما اکتشافات جدید نشان دهنده بسیار قوی تر شواهد برای دمای بسیار بالا است که تنها می تواند در ارتباط با کیهانی تاثیر می گوید:” کنت که با همکارانش اولین گزارش شواهدی از چنین رویدادی در منطقه در سال 2012.

ابو Hureyra نهفته در شرقیترین بخش از آنچه شناخته شده به عنوان Younger Dryas مرز (YDB) strewnfield که شامل حدود 30 سایت های دیگر در آمریکا و اروپا و بخشهایی از خاورمیانه.

این سایت نگه شواهد گسترده سوزاندن از جمله گسترده کربن غنی سیاه و سفید “حصیر” لایه که شامل میلیون ها نفر از nanodiamonds غلظت های بالای پلاتین و فلزی کوچک spherules تشکیل شده در دماهای بسیار بالا.

این YDB تاثیر فرضیه به دست آورده کشش بیشتری در سال های اخیر به دلیل بسیاری از اکتشافات جدید از جمله یک جوان تاثیر دهانه زیر Hiawatha یخچال های طبیعی گرینلند ورق یخ و درجه حرارت بالا meltglass و مشابه دیگر شواهد و مدارک در یک سایت باستان شناسی در Pilauco واقع در جنوب شیلی است.

“ابو Hureyra ایجاد شده اند که به طور ناگهانی نابود” کنت می گوید. بر خلاف شواهد از Pilauco که محدود به انسان butchering از حیوانات بزرگ به اما نه کمتر از YDB تاثیر سوزاندن لایه ابو Hureyra نشان می دهد شواهد مستقیم از فاجعه در این انسان اولیه حل و فصل است.

تاثیر و یا یک airburst باید رخ داده است به اندازه کافی به ارسال گسترده گرما و مذاب شیشه در کل اوایل روستای کنت می گوید.

محققان با تجزيه و تحليل شیشه ای برای ژئوشيميايی ترکیب و شکل و ساختار شکل گیری دما, مغناطیسی, خصوصیات و محتوای آب. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل نشان داد که از آن تشکیل شده در دماهای بسیار بالا و شامل مواد معدنی غنی از کروم و آهن و نیکل سولفید تیتانیوم و حتی پلاتین و ایریدیوم-غنی ذوب آهن—همه از آن تشکیل شده در دماهای بالاتر از 2200 درجه سانتیگراد (3992 درجه فارنهایت).

“بحرانی مواد بسیار نادر تحت دمای معمولی اما معمولا در طول تاثیر حوادث” کنت می گوید. این meltglass تشکیل شد “از نزدیک به لحظه ذوب و تبخیر منطقه ای و توده خاک و رسوبات دشت سیلابی و پس از لحظه خنک کننده” این مطالعه نشان می دهد.

علاوه بر این به دلیل مواد موجود سازگار هستند با کسانی که در YDB لایه ها در سایت های دیگر در سراسر جهان این احتمال وجود دارد که آنها ناشی از تکه تکه دنباله دار, به عنوان مخالف به اثرات ناشی از فرد ستاره های دنباله دار و یا سیارک ها.

“تک و عمده سیارک تاثیر نمی خواهد باعث شده چنین به طور گسترده ای پراکنده مواد مانند آنان کشف شده در Abu Hureyra,” کنت می گوید. “بزرگترین cometary باقی مانده خوشه هستند پیشنهاد می شود قادر به ایجاد هزاران airbursts در عرض چند دقیقه در سراسر یک کل نیمکره از زمین است.

“این YDB فرضیه پیشنهادی این مکانیزم به حساب به طور گسترده ای پراکنده همسن مواد در سراسر بیش از 14,000 کیلومتر از نیمکره شمالی و جنوبی. ما ابو Hureyra اکتشافات به شدت حمایت عمده تاثیر رویداد از جمله تکه تکه دنباله دار.”

این یافته در ظاهر علمی گزارش.

اضافی محققان از موسسه فناوری روچستر; Northern Arizona University; دانشگاه هاروارد; الیزابت دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی; سروی جیولوجی ایالات متحده امریکا; چک آکادمی علوم, دانشگاه چارلز در جمهوری چک; دانشگاه آلاسکا; آزمایشگاه ملی لوس آلاموس; دانشگاه اورگان; دانشگاه لیورپول در انگلستان; و ستاره دنباله دار گروه تحقیقاتی در آریزونا.

منبع: UC Santa Barbara

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>