کیهانی کوکی ها! فضانورد وزن آن در آینده از پخت در فضای

به تازگی دسته ای از پخته شکلات تراشه کوکی ها در بازگشت از فضامفهوم یک قدم بزرگ رو به جلو به سمت آینده چگونه انسان را بخورند و رشد در فضا.

خوشمزه آزمایش که با استفاده از کوکی خمیر از هیلتون در DoubleTree Hotel و صفر G فر, فر طراحی شده به طور خاص برای کار در ایستگاه فضایی محیط زیست ایستگاه فضایی بین المللی بود و این اولین بار است که مواد خام (خمیر) بود پخته شده یا پخته شده.

“من فکر می کنم آن را یک موفقیت بزرگ” سابق ناسا فضانورد مایک Massiminoکه در خدمت به عنوان یک نوع از “کوکی مشاور” برای هیلتون در سراسر این آزمایش گفت: Space.com. “ما در حال حاضر می دانم که این می تواند انجام شود.” او اضافه کرد که موفقیت این آزمایش باز می شود “درب به فرصت های دیگر به طبخ همه چیز است.”

مرتبط: غذا فضا تکامل: چگونه فضانورد چو تغییر کرده است (عکس)

این آزمایش همچنین در پاسخ به چند سوال در مورد آنچه اتفاق می افتد زمانی که شما سعی می کنید به پخت در فضا است. یکی از بزرگترین سوالات مردم این بود: “آیا ایستگاه فضایی بوی پخته کوکی ها؟” و ظاهرا بوی از کوکی ها هم نفوذ ایستگاه (پس از آنها پخته برای یک مقدار مشخصی از زمان). این آزمایش همچنین نشان داد که کوکی ها را بسیاری دیگر به پخت در فضا (که نمی دانم چرا هنوز) و آنها به نوبه خود به دنبال منظم مانند زمین کوکی ها نه اغراق مانند برخی فکر می کردند که ممکن است.

“با این کوکی من فکر کردم این امر می تواند بسیاری poofierm,” Massimino گفت. کوکی نگاه “بیشتر مانند یک کوکی به شما خواهد پخت بر روی زمین است.

بیشتر بررسی و تجزیه و تحلیل آزمایش نتایج نیز در ادامه برای پاسخ به سوالات مانند چرا کوکی ها در زمان بسیار طولانی برای پخت در فضا و به همین دلیل آنها نیست “poofy.”

Massimino است که به صورت جداگانه پیچیده نیش اندازه biscotti به فضا با او و معروف بود که تنها یکی از دو فضانورد به دست آوردن وزن در فضای مربوط به این آزمایش برای آزمایش او به اونها که در آن آزمایش چگونه گل آفتابگردان رشد می کنند در فضا است. با توجه به Massimino گل خود را نگاه کرد “عادی” اما “ساقه شد مانند سیم های زیر با ما” از آنجا که آن را نمی باید ضخیم برای حمایت از این گل به دلیل ایستگاه فضایی محیط زیست است.

Astronauts Luca Parmitano and Christina Koch pose with a freshly-baked space cookie and milk.

فضانوردان Luca Parmitano و کریستینا کخ مطرح با یک تازه پخته فضای کوکی و شیر. (اعتبار تصویر: ناسا)

به طوری … چرا کوکی ها پخت در فضا ؟

به عنوان Massimino که همچنین به عنوان مشاور ارشد برای برنامه های فضایی در Intrepid Sea, Air & Space Museum در نیویورک توضیح داد: آزمایش باور نکردنی است, ابزار آموزشی برای مردم در تمام سنین است.

کوکی آزمایش یک “راه بسیار خوبی برای مردم در تمام سنین علاقه مند به آنچه که در فضای” او گفت:.

اما علاوه بر اهمیت آن به عنوان یک آموزش و پرورش ابزار آزمایش همچنین دارای برنامه های کاربردی باور نکردنی برای حمایت دراز مدت spaceflight او اضافه شده است.

“من فکر می کنم بسیاری از فضانوردان خواهد شد به دنبال به جلو به داشتن کوکی ها گفت:” در مورد برخی از بارز ترین برنامه های کاربردی. “در فضا” او افزود: “شما به دنبال این یادآوری از خانه.” Massimino اضافه شده است که این اتصالات به خانه, به, زمین, فضانوردان کمک می کند تا به احساس “عادی” و روحیه بوستر مثل این فوق العاده مهم برای فضانورد را بهزيستی روانی است که جدایی ناپذیر به عملکرد خود را.

آینده اکتشافات فضایی

این آزمایش نیز نشانه یک گام بزرگ رو به جلو برای اکتشاف فضا.

“این یک گام بزرگ در این جهت برای آینده اکتشاف جایی که ما میخوایم کردن این سیاره برای دوره های طولانی تر از زمان” Massimino گفت. وی در ادامه اضافه کرد که در آینده بسیار نزدیک ممکن است ما شروع به ساخت شهرک های یهودی نشین در خارج از زمین محل مانند ماه و ما نیاز به استفاده از تخصصی فن آوری برای اطمینان حاصل شود که انسان ها زندگی در خارج از زمین دسترسی به خوب و مغذی (و خوشمزه) مواد غذایی است.

تا آنجا که آنچه که ممکن است در آینده برای پخت و پز و یا پخت و پز در فضای Massimino تا به حال یک زن و شوهر از پیشنهادات.

پس چه Massimino می خواهید برای دیدن آینده ؟ “نکته بعدی قطعا یک پیتزا از نوعی” او گفت:. “بیگل گزش یا جیب برخی از مرتب کردن بر اساس.” او افزود که این امر نیز می تواند به خوبی برای فضانوردان به چیزی است که آنها می تواند “نیش به … چیزی بزرگ مانند یک چیزبرگر یا یک ساندویچ بزرگ.”

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im