Coronavirus مستندات ممکن است افزایش قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا

در این بهار به عنوان COVID-19 همه گیر رهبری مردم را به سر خم کردن در خانه, هوای آزاد, کیفیت هوا بهبود یافته به طور چشمگیری در بسیاری از شهرها و کشورها. در شمال شرقی ایالات متحده به عنوان مثال آلودگی هوا کاهش یافته است 30 درصد است. اما این مستندات ممکن است اثر مخالف در داخل خانه. در مارس Airthings یک اسلو بر اساس تولید کننده هوشمند تهویه-کیفیت مانیتور متوجه شرایط آغاز به وخامت در بسیاری از مشتریان خانه های که در آن آهنگ. بین اوایل ماه مارس و اوایل آوریل سطح دی اکسید کربن و ترکیبات آلی فرار (VOCs) افزایش 15 تا 30 درصد در بیش از 1000 خانه به چندین کشور اروپایی شرکت می گوید.

داده ها تلقی نمی شود دقیق تجزیه و تحلیل. اما آنها متناسب با رشد پژوهش از جمله چند به تازگی به چاپ مقالات و گزارش ها نشان می دهد که محیط داخلی است یک منبع قابل توجهی از ما قرار گرفتن در معرض آلاینده های هوا.

اگر چه مقررات فدرال در ایالات متحده آمریکا به موجب پیشرفت های چشمگیر در کیفیت هوای داخل سالن هوا باقی می ماند تا حد زیادی غیر قابل تنظیم. بسیاری از آلاینده ها در حال حاضر بیشتر متمرکز داخل ساختمان ما از خارج از آنها. “مردم فکر می کنم که هوای در شهرستانها است که می گوید:” Yifang زو یک آلودگی هوا محقق در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. “اما معمولا داخل سالن هوا بدتر است.”

صرف زمان بیشتری را در خانه ما را افزایش می دهد ما قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی ساطع شده از مصالح و مبلمان و الکترونیک و دیگر محصولات مصرفی. همه گیر نیز به نظر می رسد طی روزهای اخیر بسیاری از ما به طبخ و تمیز تر. این دو فعالیت های شناخته شده به آلودگي هوا در محیط داخلی می گوید: Delphine کشاورز یک جوی شیمیدان در دانشگاه ایالتی کلرادو.

در مطالعات منتشر شده در سال جاری کشاورز و مارینا Vance مکانیکی و زیست محیطی مهندس در دانشگاه کلرادو بولدر با دقت مستند آلاینده های تولید شده توسط پخت و پز و تمیز کردن. این تحقیق بخشی از خانه خود را از مشاهدات میکروبی و محیط زیست شیمی (HomeCHEM) پروژه یک سری از آزمایش های کنترل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیندهای شیمیایی رخ می دهد که در خانه. انواع خاصی از پخت و پز—مانند بو دادن یک ظرف کلم بروکسل در یک اجاق گاز—می تواند تولید 250 میکروگرم ذرات ریز در هر متر مکعب از هوا فوق العاده سطح بالا است که مشابه آنچه است که گاهی اوقات مشاهده شده در “جهان آلوده ترین شهرهای” آنها گزارش شده است.

برخی از این ذرات توسط-محصولات گاز-اجاق گاز احتراق. برخی دیگر از مواد غذایی خود را: قطرات کوچک نفت مشترک هستند جزء از کسانی که در آشپزخانه یافت. اجاق گاز منتشر می کنند به مراتب بیشتر ذرات نسبت به آنهایی که برق. اما اجاق گاز نیز تولید ذرات به خصوص در طول چند دقیقه اول از عملیات آنها به عنوان گرم کردن لایه نازک از گرد و غبار و باقی مانده مواد غذایی و دیگر مواد آلی را پوشش می دهد که سطح خود را.

ذرات ریز به خوبی مستند خطر است. “ذرات کوچک که نفوذ به سیستم تنفسی” ونس می گوید. مطالعات هوا در فضای باز نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض یو پی اس به طور قابل توجهی شانس از انواع قلبی و مشکلات ریوی و مرگ زودرس است.

سلامت عواقب ناشی از کوتاهی های در ذرات ماده از چند دقیقه یا چند ساعت از پخت و پز هستند به خوبی درک ، به عنوان ونس یادداشت, هوای آزاد, غلظت در بسیاری از شهرهای آلوده می تواند برای چند روز یا چند هفته و یا دیگر. هنوز مطالعات اخیر از کیفیت هوا نشان می دهد که هیچ سطح امن از ذرات ریز و حتی کوتاه مدت قرار گرفتن در معرض می تواند به کاهش عملکرد ریه و افزایش خطر حمله قلبی.

بیشتر ما طبخ بیشتر ذرات ما تولید. در یک گزارش جدید دانشمندان در کالج کینگ لندن است که برآورد هزینه های یک ساعت اضافی در روز پخت و پز می تواند افزایش قرار گرفتن در معرض ذرات ریز توسط 19 درصد است. تحقیقات به عواقب تازه شروع شده است “پس ما نمی توانیم بگوییم چگونه از نظر بالینی قابل توجه است که افزایش 19 درصد واقع است می گوید:” مارتین ویلیامز یک کیفیت هوا دانشمند و نویسنده این گزارش است.

اجاق گاز نیز منتشر می کنند چندین برنامه به طور بالقوه گازهای سمی از جمله مونوکسید کربن و دی اکسید نیتروژن به رسمیت شناخته ریه محرک است که می تواند باعث مشکلات تنفسی به خصوص در کودکان است. پخت و پز روی اجاق گاز می تواند منجر به سطح دی اکسید نیتروژن که بیش از استانداردهای فدرال برای هوا. (هیچ استاندارد ملی برای تهویه در داخل ساختمان.) “آلودگی داخل سالن از اجاق گاز می تواند رسیدن به سطح است که می تواند غیر قانونی در خارج از منزل” کارشناسان به این نتیجه رسیدند در ادبیات نقد و بررسی گزارش منتشر شده در اوایل این ماه توسط کوه های راکی موسسه مادران از جلو, پزشکان برای مسئولیت اجتماعی و باشگاه سیرا.

تمیز کردن دیگری است منبع عمده ای از آلاینده های هوای داخل ساختمان; سفید کننده خاص خطر. هنگامی که شما mop یک طبقه و یا کش رفتن یک آشپزخانه با سفید کننده “آن را به واکنش نشان می دهند با تمام سطوح داخل خانه خود” کشاورز می گوید. اختلاط سفید کننده و آب تولید hypochlorous acid است که می تواند واکنش نشان می دهند با خاک و آوار در طبقه خود و یا مقابله. یا می توانید آن را volatilize, wafting از طریق هوا و واکنش با هوابرد است که ترکیبات ساطع شده از دیگر عوامل تمیز کردن, شخصی, مراقبت از مواد یا محصولات پخت و پز. “است که می توانید انجام برخی از واقعا جالب شیمی و همچنین ایجاد برخی از شناخته شده ترکيبات سمی” کشاورز می گوید.

در یک HomeCHEM مطالعه منتشر شده در ماه ژانویه کشاورز و ونس گزارش داد که تصفیوی با یک سفید کننده و محلول در آب تولید شده به اندازه کافی hypochlorous acid گاز به طور بالقوه باعث تحریک پوست. انجام این کار نیز ایجاد شده به اندازه کافی نیتروژن trichloride گاز احتمالا باعث تشدید آسم و دیگر مشکلات تنفسی.

ما صرف حضور می تواند تغییر شیمی از هوا در محیط داخلی ، در یک سال 2016 آزمایش محققان در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی نشان داد که 57 درصد از VOCs شناسایی شده در یک کلاس درس دانشگاه شده بود منتشر شده توسط کارکنان خود را. فراوان ترین این ترکیبات شیمیایی به نام چرخهای فرار methylsiloxanes که معمولا در محصولات مراقبت شخصی به خصوص ضد عرق. دانشمندان شناسایی مواد شیمیایی موجود در نفس ما و از جمله استون و isoprene به علاوه ترکیبات هستند که زمانی تولید می شود که ازن واکنش نشان می دهد با روغن در پوست ما. “ما همچنین شاهد حتی مقدار بسیار کمی از انتشار گازهای گلخانه ای از میکروب ها که زندگی می کنند را بر روی پوست خود می گوید:” جوی شیمیدان آلن گلدشتاین که نویسنده ارشد این مطالعه است. اگر چه اثرات بهداشتی از بسیاری از این انسان-تولید VOCs هنوز به خوبی مستند شده داده نشان می دهد که حداقل برخی از آنها ممکن است نگران کننده است.

البته وجود دی اکسید کربن ما دائما در بازدم. مقالات متعددی نشان می دهد که متوسط داخلی را افزایش می دهد از این گاز می تواند درهم و برهم کردن تفکر ما. یک سال 2016 مطالعه توسط محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که سطوح داخلی دی اکسید کربن افزایش یافت و از حدود 550 به 945 قسمت در میلیون (ppm) و عملکرد شناختی کاهش یافته و 15 درصد است. که سطح دی اکسید کربن غیر معمول نیست در داخل ساختمان ها به خصوص در تهویه ضعیف محکم مهر و موم شده و یا پر اشغال فضاهای. برای مثال تحقیقات دریافته اند میانگین سطح 982 ppm در یک مجتمع آپارتمانی در ایالت مینه سوتا و 1200 ppm در تازه ساخته شده آپارتمان در بوستون.

ما می توانید برخی از مراحل روشن به بهبود کیفیت هوا در خانه ما. وقتی که می آید به پخت و پز تعویض لوازم الکتریکی “تمیزترین گزینه اگر شما می توانید, اما ما می دانیم که نه هر کس قادر به انجام این کار می گوید:” بردی مهر و موم ارشد کاردانی در کوه های راکی موسسه که با همکاری اخیر ادبیات نقد و بررسی در مورد اجاق گاز. آشپز می تواند حداقل به حداقل رساندن استفاده از یک اجاق گاز با تکیه بیشتر بر برقی کتری توستر اجاق مایکروویو یا حتی قابل حمل ارزان قیمت اجاق القایی او می گوید:.

تهویه نیز بسیار مهم است. “شما می توانید فکر می کنم در مورد خر خر کردن آزمون” کشاورز می گوید. “اگر شما برای سوزاندن شمع معطر و یا طبخ مواد غذایی معطر, آیا شما هنوز هم بوی یا آن را ببینید ؟ اگر چنین است, شما لازم نیست به اندازه کافی تهویه.” باز کردن یک پنجره می تواند کمک کند. محدوده هود می تواند بسیار موثر باشد اما ونس اخطار می دهد که خود را با کیفیت های متفاوت به طور گسترده ای. “این مهم است که بدانید اگر [یک محدوده هود] را دریچه به خارج و اگر آن را به یک جریان مناسب رای,” او می گوید. “ساده سرمایه گذاری ممکن است قابل حمل هوای پاک با یک فیلتر با کیفیت خوب و مناسب میزان جریان برای اندازه اتاق خود.”

افرادی که محدوده هود آشپزخانه یا طرفداران استفاده از آنها باید به طور مداوم—بسیاری از مردم نیست و پاک کردن آنها را از زمان به زمان مهر و موم می گوید. پخت و پز در پشت مشعل که به طور معمول نزدیک به اگزوز دریچه می تواند مفید نیز هست.

هنگام تمیز کردن کارشناسان توصیه اجتناب از سفید کننده زمانی که امکان پذیر است و هرگز مخلوط کردن آن با دیگر محصولات است که می تواند تولید خطرناکی سطح بالایی از گاز کلر. کشاورز همچنین نشان می دهد که مردم ممکن است بخواهید برای جلوگیری از تمیز کردن مواد که حاوی پراکسید chlorates یا پرکلرات ها—که همه آنها اکسیدان ها است که می تواند واکنش نشان می دهند با انواع شایع مواد شیمیایی خانگی به شکل ترکیبات سمی است.

هیچ زندگی در محیط بدون آلودگی. و در حالی که ما باید سعی کنید برای به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض آلاینده ها ما نیاز به رها کردن روال ما در تلاش برای بکر هوا. “من پیشنهاد که مردم را متوقف پخت و پز” ونس می گوید. “من عاشق پخت و پز و من تنها شده است پخت و پز بیشتر در این بیماری همه گیر.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا در اینجا. و به عنوان خوانده شده پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de