بحث غار اکتشافات نشان می دهد انسان رسیده آمریکا بسیار زودتر از تصور

باستان شناسان excavating یک غار در کوه های مرکزی مکزیک کشف کرده اند شواهدی وجود دارد که مردم این منطقه را اشغال بیش از 30000 سال پیش—نشان می دهد که انسان ها در شمال امریکا وارد حداقل 15000 سال قبل از فکر.

این کشف که شامل صدها باستان, سنگ ابزار, توسط یک, تازه, تجزیه و تحلیل آماری است که شامل داده ها از سایت های دیگر. اما این نتیجه هم زده بحث در میان برخی از محققان.

“زمانی که من دیدن یک ادعا ساخته شده که بسیار چشمگیر و سپس مدارک را به وجود دارد برای اثبات این ادعا می گوید:” باستان شناس Kurt Beth در دانشگاه ایالتی میشیگان در شرق و لانسینگ.

اولین انسان در آمریکا در آمد از شرق آسیا اما زمانی که آنها شروع به وارد است که به شدت مورد بحث است. برخی از محققان فکر می کنم که از آن شده است می تواند به عنوان اوایل به عنوان 130,000 سال پیش اگر چه بسیاری از شواهد باستان شناسی, حمایت از این نظریه مورد مناقشه است. برای مثال برخی از آثار باستانی سنگ آنقدر ساده است که منتقدان می گویند آنها احتمالا تولید شده توسط فرآیندهای زمین شناسی و نه توسط مردم. جریان اصلی نمایش است که peopling از آمریکا شروع شد و حدود 15,000 یا 16000 سال پیش—بر اساس شواهد ژنتیکی و آثار باستانی موجود در سایت از جمله 14,000 سال Monte Verde دوم در شیلی.

آخرین اکتشافات منتشر شده در 22 جولای در طبیعت, سوال است که اجماع. از سال 2012 یک تیم به رهبری توسط Ciprian Ardelean در دانشگاه خودمختار در ساکاتکاس, مکزیک شده است excavating Chiquihuite غار است که 2,740 متر بالاتر از سطح دریا در این کشور استیللرو کوه. محققان دریافتند تقریبا 2000 سنگ ابزار 239 که جاسازی شده در لایه های از شن شده اند که کربن مورخ بین 25,000 و 32,000 سال است.

وجود دارد چند تا از این قدیمی ترین ابزار است که Ardelean فکر می کند این سایت بازدید شد تنها گهگاه شاید استفاده به عنوان یک پناهگاه هر چند دهه گذشته به خصوص در طول زمستان شدید. در ارتفاع از آخرین دوره یخبندان, 26,000 سال پیش در آمریکای شمالی شده اند که یک مکان خطرناک است. “باید شده اند وجود دارد وحشتناک طوفان و تگرگ و برف” او می گوید. او اضافه می کند که Chiquihuite غار است که به خوبی عایق بندی شده و می تواند به ارائه سرپناه برای هر انسان که در اطراف بودند تا شاهد کولاک.

مشکل دیتا

این تیم باعث می شود یک مورد خوب برای انسان باستان اشغال می گوید فرانسوا Lanoë یک باستان شناس و انسان شناس در دانشگاه آریزونا در توسان. اما او اضافه می کند که داده ها از غارها هستند “معروف مزاحم” به تفسیر. سنگ ابزار ممکن است منتقل شده و به لایه های عمیق تر با زمین شناسی و یا فعالیت های بیولوژیکی—شاید نقل مکان کرد و با نقب حیوانات—ساخت آنها به نظر می رسد مسن تر از آنها واقعا هستند.

فرض کنید آنها واقعا سنگ ابزار. “اگر یک مصنوع است که یک سنگ ابزار شما ببینید متعدد تراشه های حذف شده از لبه می گوید:” Beth. او می بیند هیچ شواهد روشنی از این تصاویر در کاغذ یک نقطه تکرار توسط باستان شناس بن پاتر در Liaocheng دانشگاه در چین است.

Ardelean اذعان می کند که برخی از این ابزارها ممکن است منتقل شده به لایه های پایین تر اگر چه او می گوید: 239 قدیمی ترین ابزار دروغ در زیر یک لایه غیر قابل نفوذ از گل تشکیل طول آخرین عصر یخبندان به طوری که آنها باید حداقل این است که ، او اصرار دارد آنها ابزار در واقع او فکر می کند برخی ثبتشده علائم نشان می دهد که آنها ساخته شده توسط تازه کار یادگیری از کارشناسان. “کسی بود آموزش دیگری در این سایت,” او می گوید.

گذشته از این ابزارهای سنگی تیم پیدا نسبتا کمی شواهدی از حضور انسان. ژنتیک رهبری Eske Willerslev در دانشگاه کپنهاگ جستجو برای ancient DNA انسان در غار خاک اما با هیچ شانس. “البته من نا امید شده بود می گوید:” Ardelean.

مهاجران اولیه

در مطالعه دوم نیز منتشر شده در طبیعتدو Ardelean را co-نویسندگان—باستان شناسان توماس Kirby and Lorena بکررا-ولدیویا در دانشگاه آکسفورد انگلستان—ترکیب Chiquihuite غار شواهد اقتصادی از 41 سایر سایت های باستان شناسی در آمریکای شمالی و منطقه سیبری شرقی و غربی آلاسکا به نام Beringia و ساخته شده است یک مدل آماری اولیه بشر حل و فصل است. آنها به این نتیجه رسیدند که مردم حاضر بودند در سراسر شمال امریکا بسیار زودتر از پذیرش تاریخ 15,000–16000 سال پیش.

برخی از باستان شناسان فکر می کنم که وقت آن است که به این ایده به طور جدی. “این شواهد برای مردم در Beringia قبل از 15000 سال پیش کدها ظاهر خود را در مکان هایی مانند مکزیک از 20000 یا 30000 سال پیش کمتر تعجب می گوید:” جان Hoffecker یک باستان شناس در دانشگاه کلرادو بولدر.

دیگران مخالف است. کالینز می گوید بکررا-ولدیویا و Kirby فرض کنیم که در اوایل سایت های مانند Chiquihuite غار و Bluefish غارها در یوکان کانادا که در آن آثار باستانی شده اند مورخ 24,000 سال پیش بدون ابهام ارائه مدارک و شواهد از فعالیت های انسانی. “این دور از مورد” او می گوید.

بکررا-ولدیویا می پذیرد که شواهد از اکثر سایت های به غیر از مونته وردی II—مورد مناقشه است اما می گوید که تجزیه و تحلیل به عمد حذف اطلاعات از بحث برانگیز ترین سایت ها را به صورت آن قوی تر است.

اگر وجود دارد مردم در شمال امریکا تا اوایل که مشخص نیست چه اتفاقی برای آنها. “وجود دارد همچنان به هیچ قانع کننده ژنتیکی شواهد قبل از 15,000-سال-پیش حضور انسان در آمریکا می گوید:” متخصص ژنتیک دیوید رایش در دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون, ماساچوست

Ardelean می گوید وجود یک دلیل ساده چرا مطالعات ژنتیکی نشان می دهد که انسان ها در سراسر آمریکا تنها به تازگی: در اوایل گروه مانند او فکر می کند در حال حاضر در Chiquihuite غار نمی زنده ماندن برای کمک به مدرن ژن استخر. “من قطعا با حمایت از این ایده از از دست گروه های,” او می گوید.

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در تاریخ 22 ژوئیه سال 2020 است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de