ثابت سرعت نور: انیشتین نظریه نسبیت خاص زنده می ماند با یک انرژی بالا تست

آلبرت انیشتین نظریه نسبیت خاص جان سالم به در یکی از آن stiffest تست نشده است.

یک مفهوم به نام لورنتس تغییر ناپذیری به نام بعد از فیزیکدان هلندی هندریک لورنتس نگه می دارد که قوانین فیزیک هستند برای ناظران در سراسر جهانبدون توجه به جایی که آنها هستند و یا با چه سرعتی آنها در حال حرکت است.

لورنتس تغییر ناپذیری است که در قلب نسبیت خاص است که پیش بینی, در میان چیزهای دیگر است که سرعت نور در خلاء ثابت است 186,282 مایل (299,791 کیلومتر) در هر ثانیه از هر وضعیت.

مرتبط با: نبوغ آلبرت انیشتین: زندگی خود نظریه ها و تاثیر بر علم

این سرعت در واقع ثابت در تمام اندازه گیری تا به امروز حتی کسانی که در بالاترین سطح انرژی است که دانشمندان می توانند تولید در اینجا بر روی زمین با شتاب دهنده های ذرات. و آن را نگه می دارد در مراتب بالاتر انرژی و همچنین نوع تولید شده توسط چشمگیر اختر فیزیک پدیده های یک مطالعه جدید ،

مطالعه تیم مورد تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده توسط ارتفاع بالا آب Cherenkov (HAWC) رصدخانه یک سیستم 300 مخازن آب ساخته شده و بر روی شانه های یک آتشفشان در مکزیک, خارجه پوئبلا. آشکارسازهای حساس در داخل این مخازن اندازه گیری آبشار ذرات تولید شده در هنگام پر انرژی گاما اشعه اعتصاب مولکولها در جو زمین.

رصدخانه شناسایی کرده و شواهد از فوتون ها با انرژی بالای 100 teraelectronvolts — حدود 1 تریلیون بار بیشتر از انرژی نور مرئی — جریان از حداقل چهار اختر فیزیک منابع گزارش مطالعه جدید که منتشر شد آنلاین دوشنبه (30 مارس) در مجله Physical Review Letters.

که یک معامله بزرگ به دلیل آن را نشان می دهد که حتی کسانی که بینهایت قوی فوتون تجاوز نمی جهانی حد مجاز سرعت. اگر آنها به حال شده است در حال حرکت سریع تر از 186,282 مایل در ثانیه آنها را پوسیده به کاهش انرژی ذرات و هرگز درباره آب-مخزن آشکارسازهای مطالعه اعضای تیم گفت.

“چگونه نسبیت رفتار با قیمت های بسیار بالا و انرژی است عواقب واقعی برای جهان اطراف ما” co-نویسنده پت هاردینگ یک اخترفیزیکدان در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس در نیومکزیکو و عضو HAWC همکاری های علمی در بیانیه ای گفت:.

“اکثر کوانتومی گرانش مدل می گویند رفتار نسبیت را با قیمت های بسیار بالا و انرژی” هاردینگ اضافه شده است. “مشاهدات ما چنین پر انرژی فوتون در همه افزایش انرژی در مقیاس که در آن نسبیت دارای بیش از یک عامل از یک صد.”

HAWC داده ها می تواند فشار و کسانی که محدودیت های بیشتر در آینده ارائه حتی دقیق تر آزمایش نسبیت خاص Harding گفت.

“به عنوان HAWC در ادامه به داده های بیشتر در سال های آینده و ترکیب لوس آلاموس-led بهبود آشکارساز و تکنیک های تجزیه و تحلیل در بالاترین انرژی ما قادر خواهد بود به مطالعه فیزیک و حتی بیشتر,” او گفت:.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید