حفاظت از زمین را ” غول ” و ” آستین ، تاثیر

حفاظت از زمین غول مانند فیل ها, نهنگ ها و sequoias دارای نامتناسب تاثیر مثبت بر سلامت سیاره و انعطاف پذیری برای تغییر آب و هوا.

از دست دادن زیستگاه و شکار و ورود به سیستم و تغییر آب و هوا قرار داده اند بسیاری از جهان کاریزماتیک ترین گونه های در معرض خطر. یک مطالعه جدید به رهبری دانشگاه آریزونا نشان داده است که نه تنها بزرگتر از گیاهان و حیوانات در معرض خطر انقراض, اما از دست دادن آنها خواهد اساسا تنزل زندگی بر روی زمین است.

“برای صدها میلیون سال زمین بوده است یک سیاره غول.”

این مطالعه در Nature Communications بر اساس شبیه سازی های کامپیوتری است که در مقایسه با حالت طبیعی جهان طی پلیستوسن (گذشته عصر مدتها قبل از انسان-باعث انقراض شروع شد) حاضر و آینده جهان که در آن همه بزرگ گیاهان و حیوانات رفته بود منقرض شده است.

نتایج نشان می دهد که در ادامه از دست دادن حیوانات بزرگ به تنهایی منجر به 44 درصد کاهش در مقدار کل حیوانات وحشی توده زنده در این سیاره است. این امر همچنین منجر به 92 درصد کاهش حاصلخیزی خاک که زیربنای توانایی زمین برای رشد گیاهان و حفظ زندگی است.

“این تحقیقات نشان می دهد وجود دارد اساسی اصول علمی است که توضیح دهد که چرا حیوانات بزرگ و درختان ماده برای سلامت و یکپارچگی تمام زندگی بر روی زمین می گوید:” منجر نویسنده برایان Enquist استاد بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی در دانشگاه آریزونا. “حفاظت از بزرگ و کاریزماتیک گونه دارای یک چتر اثر برای حفاظت از اکوسیستم گسترده تر.”

یک دلیل کلیدی برای این نتایج نهفته است با حمل و نقل از مواد مغذی است. زمانی که حیوانات بزرگ خوردن در یک محل و اجابت مزاج و یا ادرار کردن در یکی دیگر از آنها حمل و نقل مواد مغذی اغلب در حال حرکت آنها را از مواد مغذی غنی از مناطق دیگر کمتر حاصلخیز بخش هایی از زمین و اقیانوس ها. به طور مشابه, بزرگترین درختان ترین مولد و شامل و هم بزنید مواد مغذی بیشتر و کربن است.

“اکوسیستم با بزرگتر درختان و حیوانات نیز پربارتر و ارائه حیاتی زیست محیطی خدمات” Enquist می گوید. “من با استفاده از این قیاس: بزرگترین بانک ها و شرکت ها در اقتصاد مولد ترین و دارای بیشترین تاثیر در اقتصاد تا زمانی که کسانی که در بانک های بزرگ و موفق در دوران رکود بزرگ در سال 2009, ما تا به حال به نگه داشتن آنها را از لحاظ اقتصادی و یا آنها را به حال نامتناسب تاثیر منفی بر اقتصاد است. این یک اصل مشابه با گیاهان و حیوانات در سراسر اکوسیستم.”

متاسفانه این موجودات بیشتر مستعد ابتلا به انسان فشار و تغییر آب و هوا و دیگر به بازیابی از شوک آنها را بیشتر مستعد ابتلا به انقراض است.

“برای صدها میلیون سال زمین بوده است یک سیاره غول. در چند هزار سال این حیوانات و گیاهان را محدودتر هم شده است و این روند تا امروز ادامه دارد. مقاله ما نشان می دهد که چرا این از دست دادن این غول مهم برای پارچه بسیار از زندگی بر روی زمین است و چرا ما باید همه چیز ممکن است به محافظت و بازگرداندن آنها می گوید:” Yadvinder Malhi, رهبر اکوسیستم در محیط زیست تغییر موسسه در دانشگاه آکسفورد.

یافته های کمک به پاسخ به یک بحث در مورد که در آن به کانال محدود حفاظت از منابع. در حالی که کاریزماتیک گونه مانند ببر یا درخت ردوود در طول تاریخ بوده است, جذاب ترین و در نتیجه موثر در کشیدن در کمک های مالی برخی از دانشمندان نگران است که تمرکز بر روی برخی زیر مجموعه ای از گیاهان و حیوانات می تواند در آینده هزینه حفاظت از, دیگر, کمتر, well-loved گونه است.

“یافته های ما به جای اشاره به اهمیت سیاست هایی که تاکید بر حمایت از درختان و حیوانات به عنوان چنین سیاست هایی را بیشتر مخربی بر تنوع زیستی اکوسیستم فرآیندها و کاهش آب و هوا,” Enquist می گوید.

“ما می توانیم با استفاده از این مدل به تمرکز ما حفاظت از نگرانی. برای مثال ما می توانیم شناسایی جنگل که هنوز شامل برخی از بزرگترین طره در این سیاره و یا جنگل که سالم اندازه ساختار و اولویت بندی آنها را به خاطر آنها پربارتر و انعطاف پذیر است.”

همکاران در تحقیق از دانشگاه سانتا فه موسسه Northern Arizona University سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست جهانی حفاظت نظارت مرکز و دانشگاه آکسفورد.

منبع: دانشگاه آریزونا دانشگاه آکسفورد

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su