ستاره دنباله دار اطلس در حال سقوط است از هم جدا, عکس های جدید تایید

این رسمی: ستاره دنباله دار اطلس را شکسته و از هم جدا.

فقط یک ماه پیش از آن نگاه مانند یخی سرگردان رسما شناخته شده به عنوان C/2019 Y4 اطلس ممکن است قرار داده و در یک خیره کننده آسمان نشان می دهد در اطراف این زمان از آن نزدیکترین رویکرد به خورشید یا حضیض خورشید رخ می دهد که در مه 31.

اما نسبتا بدون زرق و برق رفتار به زودی پوشیده چنین امیدوار است. و خوش بینی در اطراف این دنباله دار در حال حاضر تقریبا خاموش برای آن دیگر در یک قطعه.

ستاره دنباله دار اطلس “است و خرد هم آن و قلب ما” اخترفیزیکدان Gianluca Masi بنیانگذار و مدیر تلسکوپ مجازی پروژه در ایتالیا گفت: در یک ایمیل فرستاده بیانیه ای در روز یکشنبه (12 آوریل). “آن هسته از هم پاشیده و آخرین شب می بینم سه احتمالا چهار اصلی قطعات.”

مرتبط: عکس: دیدنی ستاره دنباله دار نمایش ها از زمین و فضا

Masi نوشته شده آنلاین برخی از عکس های او که به وضوح نشان می دهد این ستاره دنباله دار را متلاشی هسته.

اطلس کشف شد در اواخر ماه دسامبر 2019 توسط سیارک زمینی-تاثیر آخرین سیستم هشدار (اطلس) در هاوایی که توضیح می دهد که نام جسم.

Astrophotographer ران Brecher که بر اساس در گوئلف انتاریو, کانادا در زمان این عکس از ستاره دنباله دار اطلس در 10 آوریل سال 2020 است. (اعتبار تصویر: Ron Brecher (astrodoc.ca))

از تشخیص آن تاریخ تا اواسط ماه مارس دنباله دار اطلس ramped تا به طور چشمگیری افزایش در روشنایی توسط یک عامل از 27,500, با توجه به Space.com skywatching نویس جو رائو. به عنوان یک نتیجه, حرفه ای و ستاره شناسان آماتور به طور یکسان شروع به وزوز در مورد پتانسیل آن برخی حتی جسارت به رویای که اطلس ممکن است تبدیل به بزرگ بعدی دنباله دار به روشن زمین آسمان شب.

اما اطلس ناودان در روشنایی ترمز در مارس 17, و آن را در حال حاضر بسیار روشن است چرا که اتفاق افتاده است.

Astrophotographer کریس Schur اسیر این دیدگاه از ستاره دنباله دار اطلس در 9 آوریل سال 2020 از پیزان آریزونا. “ستاره دنباله دار به نظر می رسد کاملا پراکنده در حال حاضر امیدوارم وجود خواهد داشت چیزی در سمت چپ برای دیدن در نزدیکی حضیض خورشید!” Schur گفت: Space.com از طریق ایمیل. (اعتبار تصویر: Chris Schur (http://www.schursastrophotography.com))

چنین breakups مشترک برای ستاره های دنباله دار که صرف بیشتر از زندگی خود را در منجمد اعماق منظومه شمسی بیرونی و دادگاه خطر هر زمان که آنها نزدیک به خورشید است. در واقع اطلس خود را ممکن است نتیجه قبلی را تکه تکه شدن رویداد; ستاره دنباله دار متخصص جان Bortle گفت رائو که اطلس ممکن است یک تکه که قطع معروف ستاره دنباله دار از سال 1844 (که رسما تعیین شده C/1844 Y1).

هر Atlas گذشته ممکن است در آینده آن را نمی خواهد انجام ما skywatching رویاهای. اما این ستاره دنباله دار است که در خارج وجود دارد در جایی و در نهایت این ظاهر را.

سردبیر توجه داشته باشید: اگر شما یک ستاره دنباله دار عکس شما می خواهم برای به اشتراک گذاشتن یک داستان ممکن و یا گالری عکس, شما می توانید عکس ها و نظرات به [email protected].

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>