رودخانه کلرادو است که در خطر خشک آینده

رودخانه کلرادو است که یک راه نجات است. این جریان از مرکزی کوه های راکی کلرادو و وایومینگ از طریق پنج دیگر ایالت های ایالات متحده, 11 پارک های ملی ایالات متحده و دو ایالت مکزیک در یک 1,450 مایل سفر طولانی که منابع آب به 40 میلیون نفر, پشتیبانی از uncounted حیات وحش و irrigates بیش از پنج میلیون هکتار از زمین های کشاورزی. و رودخانه در معرض خطر است.

نه تنها انسان طراحی ناپایدار مقدار آب از این منبع اما غیر طبیعی پایین آسمانی و شرایط خشک شده اند کاهش آن برای سال — یک روند نگران کننده است که به احتمال زیاد به بدتر تغییر آب و هوا و طول می کشد تلفات خود را. “به حدی است که آب زندگی ایده که ما از دست رودخانه کلرادو—و یا حتی آن کاهش یافته است—دارای آستین ، تاثیر در این منطقه می گوید:” جنیفر پیت, رودخانه کلرادو مدیر برنامه ملی Audubon Society. در عین حال با وجود این رودخانه اهمیت دانشمندان تا به حال یک زمان سخت به سنجاق کردن چقدر جریان آن ممکن است کاهش در جهان به عنوان گرم. به کریس میلی ارشد دانشمند محقق در بررسی زمین شناسی ایالات متحده, سوال این است که هر دو نگرانکننده و جذاب است. “من کشیده شد به رمز و راز از آنچه که واقعا در رفتن در حوضه رودخانه,” او می گوید. “من علاقه مرز در وسواس.”

که وسواس تبدیل به یک سال طولانی غوطه ور شدن در داده ها. نتایج پنج شنبه منتشر شده در علم, نشان می دهد که توسط midcentury رودخانه می تواند از دست دادن 14 تا 31 درصد از آن تاریخی جریان از دوره 1913-2017.

Milly و همکارش Krista دان نیز در USGS ایجاد شده بسیار دقیق مدل کامپیوتری که چگونه تجزیه و تحلیل آب حرکت در داخل و خارج از حوضه رودخانه کلرادو از طریق آسمانی ذوب برف تبخير و دیگر فرآیندهای کلیدی. اما به دلیل وجود چندین پارامترهای فیزیکی با ارزش است که دشوار است برای اندازه گیری (مانند حداکثر مقدار آب خاک می تواند نگه دارید در هر مکان داده شده در حوضه) محققان زد مدل عظیم 500,000 بار—افزایش سرعت آن ناشناخته پارامتر در هر نمونه—تا زمانی که آنها در بر داشت 171 نسخه است که با تکثیر و سوابق تاریخی قابل ملاحظه ای هست. سپس آنها پیش بینی شده خود را جدید و بهبود یافته مدل به دهه های پیش رو به منظور برآورد که چگونه این رودخانه ممکن است تغییر اگر این حوضه را افزايش دما با یک درجه سانتیگراد (1.8 درجه فارنهایت). پاسخ این بود گریم: آن جریان خواهد افت 9.3 درصد است. بر اساس طیف وسیعی از آب و هوا حالات Milly و دان در ادامه به پیش بینی که توسط midcentury آن رودخانه کلرادو جریان خواهد شد و به احتمال زیاد کاهش به میزان 31 درصد در مقایسه با مقادیر تاریخی.

این مطالعه نشان می دهد کلرادو آینده لولا در برف است که منبع اصلی آب آن چرا که به عنوان برف به تدریج ذوب می شود در بهار و تابستان آب حاصل trickles به زمین رودخانه و شاخه های فرعی آن را به عنوان آن است. “ما کشف کرد که پوشش برف رفتار به عنوان یک محافظ سپر” Milly می گوید. آن سطح بالا بازتاب یا قدرت بازتاب می اندازد پشت ورودی تابش خورشیدی نگه می دارد و زمین در زیر آن نسبتا سرد است. اما تغییر آب و هوا است که کاهش میزان محافظت اجازه می دهد بیشتر تابش خورشیدی به نفوذ در سطح و در نتیجه ایجاد یک تعداد آبشاری اثر است. مقدار زیادی از رطوبت در خاک و درختان به احتمال زیاد تبخیر شود. مقدار باقی مانده در برف و آب های زیرزمینی را انجام خواهد داد و همچنین خروج از آب کمی برای اجرا به رودخانه است.

براد Udall, یک, دانشمند ارشد در دانشگاه ایالتی کلرادو بود که نه درگیر در مقاله جدید تماس یافته های آن—به خصوص 9.3 درصد افت جریان—”چشم ظاهر.” Udall همکاری یک 2017 مطالعه که پیشنهاد این جریان را کاهش 3 تا 10 درصد در هر 1.8 درجه فارنهایت گرم شدن کره زمین پس از این واقعیت است که Milly و دان را به شماره نشسته در بالا پایان است که محدوده برداشت توجه خود را. اما او شک نیست محققان, نتایج, که, او می گوید: رفت و به جزئیات بسیار بیشتر از تلاش های قبلی. “من می خواهم استدلال می کنند که آنها را بیشتر به زیبایی و با دقت بیشتری” او می گوید. “و شما را به این نتیجه بسیار جدی است.”

Udall فکر می کند این یافته ها را عمده انشعابات آب مدیران و کاربران به طور یکسان. “هر قطره که در رودخانه در حال استفاده است. و هر گونه کاهش مانند است که به علت درد جدی” او می گوید. اما او امیدوار است که حفاظت مدیران را در پیدا کردن بهترین مسیر رو به جلو است. “من می خواهم به می گویند,” هی, اگر ما 20 درصد کمتر است که هنوز هم به معنی شیشه ای است که 80 درصد کامل,’,” او می گوید. “بیایید هوشمند و زرنگ و دانا و کشف کردن که چگونه به استفاده از آنچه که ما داریم.” در ضمن پیت بود که آن هم نه درگیر در مطالعه جدید است که به طور مشابه با الهام از یک قطعنامه در سال گذشته رسیده که هفت ایالت آمریکا که میزبان این رودخانه به توافق داوطلبانه خود را قطع آب استفاده کنید.

هنوز پیت نگرانی که رودخانه کلرادو به تغییر ادامه خواهد داد—و در راه های غیر قابل پیش بینی. اگر چه دانشمندان را ساخته اند گام های قابل توجهی در پیش بینی اثرات افزایش درجه حرارت جهانی آن پیش بینی نمی تواند شامل تنوع ذاتی جریان آب در رودخانه است. سابقه تاریخی, برای مثال, آن را نشان می دهد ممکن است افت به حدود چهار میلیون هکتار فوت در یک سال و صعود به حدود 24 میلیون هکتار-در—همه به خاطر متفاوت برف. (یک هکتار پا است حجم یک منطقه از یک پا از آب بیش از یک عمق یک هکتار یا تقریبا 326,000 گالن.) علاوه بر این مطالعات را به حساب بسیاری از تغییرات گسترده تر است که کاهش برف آشکار خواهد شد در جنوب غربی است. نه تنها زود ذوب برف ایجاد یک تیره تر بیشتر جذب زمین آن نیز با برجستگی های تابستان و آتش فصل قبل است. این روند را بیشتر خشک منطقه و کاهش جریان آب به رودخانه کلرادو.

“آب مرتب کردن بر اساس یک سکوت, ابزار” پیت می گوید. “مردم نمی تمایل به فکر می کنم در مورد آن و یا در مورد آن نگران باشید. اما اثرات بالقوه بسیار زیاد هستند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de