برخورد سنگها در زون گسل ممکن است باعث ارتعاشات زلزله

برخورد سنگ ها در داخل یک گسل منطقه به عنوان یک زلزله اتفاق می افتد ممکن است اصلی ژنراتور از ارتعاشات فرکانس بالا با توجه به یک مطالعه جدید.

زمین لرزه تولید امواج لرزه ای با طیف وسیعی از فرکانس های از طولانی نورد حرکت است که آسمان خراش ها نوسان به تشنجی ارتعاشات فرکانس بالا که باعث آسیب بسیار زیادی به خانه ها و دیگر ساختارهای کوچک تر.

جدید توضیح برای ارتعاشات فرکانس بالا بسیار متفاوت از یک سنتی, محققان می گویند. آن می تواند کمک به توضیح گیج کننده لرزه ای الگوهای ساخته شده توسط برخی از زمین لرزه.

آن را نیز می تواند به دانشمندان کمک کند پیش بینی که گسل هستند به احتمال زیاد به تولید بیشتر آسیب رساندن به زمین لرزه.

“راه ما به طور معمول فکر می کنم از زلزله است که استرس می سازد تا بر روی یک گسل تا زمانی که آن را در نهایت نتواند دو طرف لغزش در برابر یکدیگر و لغزش به تنهایی چیزی است که باعث می شود تمام زمین حرکات ما رعایت می گوید:” ویکتور Tsai, استادیار در زمین, محیط زیست و سیاره دانشکده علوم در دانشگاه براون است.

“ایده این مقاله به ارزیابی این که آیا چیزی وجود دارد دیگر از لغزش. سوال اساسی این است: اگر شما باید اشیاء برخورد در داخل گسل منطقه به عنوان آن ورقه چه فیزیک می تواند در نتیجه از که؟”

زلزله لرزش مدل

نقاشی از مدل های ریاضی که در توصیف برخورد سنگ ها در طول رانش زمین و دیگر باقی مانده جریان Tsai و coauthor گرگ Hirth توسعه یک مدل پیش بینی پتانسیل اثرات سنگ برخورد در زون گسل.

این مدل نشان می دهد که این برخورد می تواند در واقع به اصل راننده با فرکانس بالا ارتعاشات زلزله. ترکیب برخورد با مدل سنتی لغزش اصطکاکی مدل ارائه می دهد مناسب توضیحات برای زلزله مشاهدات که کاملا متناسب با مدل سنتی تنهایی, محققان می گویند.

برای مثال ترکیب مدل کمک می کند تا توضیح دهد که تکرار زمین لرزه—زمین لرزه اتفاق می افتد که در همان محل در یک گسل و تقریبا یکسان لرزه ای شکل موج. یک چیز عجیب در مورد این زمین لرزه است که آنها اغلب بسیار متفاوت قدر و در عین حال هنوز هم تولید تقریبا یکسان زمین حرکت. که دشوار است به توضیح توسط لغزش تنها باعث می شود بیشتر حس با برخورد به مدل اضافه شده, محققان می گویند.

“اگر شما دو زمین لرزه در همان گسل منطقه این همان سنگ است که در حال کوبیدن با هم—و یا حداقل سنگ اساسا همان اندازه” Tsai می گوید. “بنابراین اگر برخورد در حال تولید این ارتعاشات فرکانس بالا آن را تعجب آور نیست که شما می توانید از همان زمین حرکت در این فرکانس بدون در نظر گرفتن میزان لغزش است که رخ می دهد.”

برخورد مدل نیز ممکن است کمک به توضیح دهد که چرا زمین لرزه در بیشتر تقصیر مناطق—آنهایی که تا به حال مقدار زیادی از زمین لرزه بیش از یک دوره طولانی از زمان تمایل به تولید آسیب کمتر در مقایسه با زمین لرزه همان قدر در بیشتر نابالغ گسل.

بیش از گسل ورقه

در طول زمان تکرار زمین لرزه تمایل به عمل خرد کردن یا اسیاب کردن سنگ در یک گسل ساخت گسل های نرم و صاف. برخورد مدل پیش بینی کرد که نرم و صاف گسل با کمتر دندانه دار سنگ ها برخورد خواهد تولید ضعیف تر ارتعاشات فرکانس بالا.

Tsai و می گوید او و همکارانش نیاز به انجام کار بیشتر به طور کامل اعتبار مدل اما این کار اولیه نشان می دهد این ایده وعده است. اگر این مدل در واقع اثبات معتبر, آن می تواند کمک به طبقه بندی که گسل هستند به احتمال زیاد برای تولید بیشتر یا کمتر آسیب رساندن به زمین لرزه.

“مردم را ساخته اند برخی از مشاهدات است که انواع خاصی از گسل به نظر می رسد برای تولید بیشتر یا کمتر با فرکانس بالا حرکت از دیگران, اما از آن شده است به همین دلیل روشن گسل سقوط به یک دسته و یا دیگر” او می گوید.

“آنچه که ما در حال ارائه یک پتانسیل چارچوب برای فهم آن است, و ما به طور بالقوه می تواند تعمیم این گسل در سراسر جهان است. نرم و صاف گسل با گرد و ساختارهای داخلی ممکن است به طور کلی تولید کمتر با فرکانس بالا حرکات در حالی که ناهموار گسل تمایل به تولید بیشتر است.”

این تحقیق همچنین نشان می دهد که برخی از طولانی-برگزار می شود ایده های در مورد چگونه زلزله کار ممکن است نیاز به تجدید نظر.

“در برخی از حس ممکن است به این معنی که ما می دانیم که کمتر در مورد جنبه های خاصی از زمین لرزه از ما فکر” Tsai می گوید. “اگر گسل لغزش نیست کل داستان و سپس ما نیاز به یک درک بهتر از گسل منطقه ساختار است.”

این مقاله به نظر می رسد در ژئوفیزیک پژوهش نامه. بنیاد ملی علوم حمایت از کار.

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im