پلاسمای سرد می تواند کشتن خطرناک هوابرد خوک ویروس

Nonthermal پلاسما می توانید غیر فعال کردن یک برنامه ویروس شناخته شده است به علت بیماری در خوک محققان گزارش.

در آزمایشگاه تست جریان هوا حاوی خوک باروری و سندرم تنفسی ویروس (PRRSv) از طریق راکتور که در آن محققان در معرض آن برای شارژ بسیار واکنش قطعاتی از مولکول های هوا. آزمایشات نشان داد که این روند غیر فعال و یا حذف 95 درصد از ویروس ها. و این تعداد به احتمال زیاد به بهبود با تغییرات در راکتور خود را.

هر سال PRRSv هزینه های تولید گوشت خوک آمریکا حدود 650 میلیون در ضرر و زیان است.

“برنامه انتقال بیماری نمایندگی یکی از بزرگترین تهدیدها برای مردم و حیوانات. یک تکنولوژی مثل این nonthermal راکتور پلاسما دستیابی به موفقیت کمک خواهد کرد که نگه داشتن هر دو سالم است.”

در سال 2017 Herek کلاک یک دانشیار دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه میشیگان به رهبری یک تیم است که توسعه nonthermal راکتور پلاسما و نشان داد عملکرد آن در PRRSv ویروس دستیابی به حداقل 95% غیر فعال سازی و حذف ویروس ذرات.

در سال گذشته کلاک و تیم خود را به چالش nonthermal راکتور پلاسما با یک تست ویروس یکی از بی ضرر برای انسان است. این نتایج نشان داد که 99.9 ٪ از تست ویروس ها بودند غیر فعال و یا حذف از جریان هوا.

سازمان ملل در سراسر جهان در حال تلاش برای مهار رمان coronavirus دوبله COVID-19. این تحقیقات نشان دهنده یک گام به سوی نسل بعدی جمعی حفاظت فن آوری است که می تواند استریل هوا عرضه شده به ساکنان محصور محیط مانند خوک مزارع و یا حمل و نقل عمومی از جمله خطوط هوایی تجاری و کابین کشتی کروز. کلاک پیش بینی تکنولوژی به عنوان یک جایگزینی احتمالی برای فولاد ، آن را نیز می تواند ارائه مکمل حفاظت در طول مدت چرخه توسعه مورد نیاز برای واکسن.

“این آخرین تحقیقات نشان می دهد قابل مقایسه عملکرد دو نوع مختلف از ویروس ها نشان می دهد که بر خلاف واکسن اثر حفاظتی nonthermal محیط است و نه وابسته به ویروسی فشار” Clack می گوید. “این به آن معنا گسترده تر اساس برای حفاظت نیست که شامل ماه و یا سال است که مورد نیاز خاص به توسعه واکسن برای هر یک رمان و یا در حال ظهور ویروسی بیماری است.”

برای ارزیابی اثربخشی nonthermal محیط محققان پمپ خوک باروری و سندرم تنفسی ویروس ذرات به جریان هوا به عنوان آن را وارد یک راکتور. داخل بوروسیلیکات دانه های شیشه ای بسته بندی شده به شکل استوانه یا تخت. ویروس ها با جریان هوا از طریق فضاهای بین دانه های و که در آن آنها،.

“در آن فضاهای خالی به عنوان اعمال ولتاژ را افزایش می دهد پلاسما تولید می شود تا زمانی که جرقه شروع به آغاز” Clack می گوید. “با عبور از طریق بسته بندی, تخت, عوامل بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری های موجود در هوا جریان در حال حمله ناپایدار مولکولی قطعاتی به نام رادیکال. پس از آن ویروس به کاهش توانایی سلول های آلوده.”

در طول آزمایش محققان ردیابی مقدار ژنوم ویروسی در هوا در حال حاضر در مراحل مختلف در طول سفر از طریق راکتور. در این راه کلاک و تیم او قادر به تعیین چقدر هوا اثر نماتد بود که با توجه به غیر فعال سازی. با PRRSv تا 95% از عقیم سازی شد و با توجه به غیر فعال سازی و تست ویروس که تعداد بیش از 99 درصد است.

رویکرد—ترکیب تصفیه و غیر فعال سازی از هوابرد پاتوژن—می تواند به ارائه یک راه کارآمد تر از استریل کردن هوا از هر دو روش تصفیه یا غیر فعال سازی به تنهایی. سنتی ماسک های جراحی عمل تنها با استفاده از تصفیه برای حفاظت از.

اشعه ماوراء بنفش فراهم می کند هیچ اثر تصفیه و نمی تواند استریل به عنوان به سرعت به عنوان به طور کامل و یا به عنوان فشرده به عنوان nonthermal پلاسما.

“برنامه انتقال بیماری نمایندگی یکی از بزرگترین تهدیدها برای مردم و حیوانات می گوید:” coauthor Montserrate Torremorrell یک دانشیار دانشکده دامپزشکی در دانشگاه مینه سوتا است. “یک تکنولوژی مثل این nonthermal راکتور پلاسما دستیابی به موفقیت کمک خواهد کرد که نگه داشتن هر دو سالم است.”

نتایج جستجو به نظر می رسد در مجله مواد خطرناک. آنها برای اولین بار به نظر می رسد در سال 2017 در سایت ملی خوک مدیره است که بودجه پژوهش.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im