کوکتل از مواد شیمیایی پنهان در بنگلادش آب

آبهای بنگلادش خانه را به یک معجون دارو و ترکیبات دیگر از جمله آنتی بیوتیک ضد قارچ, مواد مخدر, آفت کش ها, مقاوم در برابر شعله و بیشتر یک مطالعه جدید نشان می دهد.

در بهار سال 2019 محققان مجموعه ای را برای بررسی آنچه که مواد شیمیایی می توانند در آبهای بنگلادش. آنها تست شده و دریاچه و کانال و رودخانه در شهر داکا پایتخت و دومین شهر. این تیم همچنین نمونه برداری آب از خندق و برکه و چاه در یک منطقه روستایی به عنوان شناخته شده Matlab.

محققان نمی پیدا کردن تمام مواد شیمیایی در هر محل و گاهی تنها تشخیص مقدار کم. اما در همه جا از آلودگی است در مورد می گوید: رهبری دانشمند دیانا آقا استاد شیمی در دانشگاه بوفالو.

“هنگامی که ما تجزیه و تحلیل همه این نمونه آب از بنگلادش ما در بر داشت قارچ کش و بسیاری از آنتی بیوتیک ها نمی توانیم به دنبال. این نوع آلودگی یک مشکل است زیرا آن می تواند کمک به توسعه از باکتری ها و قارچ ها که مقاوم به داروهای ما برای درمان عفونت انسان.”

این تیم در بر داشت عامل ضد قارچ carbendazim, مقاوم در برابر شعله و مواد دافع حشرات DEET در هر نمونه سایت.

کانال و رودخانه در داکا شامل آمیزه ای از مواد شیمیایی است. توجه داشته باشید دانشمندان کشف انواع مختلف آنتی بیوتیک ها در این دو سایت همراه با ضد قارچ. در حالی که محققان به طور کلی در بر داشت کمتر خواص ضد میکروبی در روستایی مکان تست آنها دریافتند برخی از آنتی بیوتیک ها در برخی از سایت ها و عوامل ضد قارچ مشترک بودند.

“واقعیت این است که ما بسیاری از انواع مختلف از مواد شیمیایی است که واقعا در مورد” آقا می گوید. “من به تازگی دیدم یک کاغذ یک آزمایشگاه مطالعه نشان داد که قرار گرفتن در معرض داروهای ضد افسردگی تحت فشار قرار دادن باکتری ها در راه است که باعث آنها را به تبدیل شدن به مقاوم به چند آنتی بیوتیک است. بنابراین این امکان وجود دارد که حتی مواد شیمیایی هستند که آنتی بیوتیک ها می تواند به افزایش مقاومت ضد باکتری.”

اولین نویسنده Luisa M. Angeles, یک دانشجوی دکترای شیمی بخش سفر به بنگلادش به نمونه آب و دانشمندان وجود دارد در جمع آوری نمونه ها و تکنیک های آماده سازی.

بعد از آن آقا آنجلس و همکارانش مورد مطالعه آب در آزمایشگاه خود را با استفاده از دولت از هنر و روش های تحلیلی.

در گذشته محدودیت های تکنولوژیکی به معنای دانشمندان تنها می تواند آزمون نمونه خاص و هدفمند مواد شیمیایی. آقا تیم بود قادر به استفاده از فرم های پیشرفته تر از تجزیه و تحلیل است که صفحه نمایش نمونه برای انواع آلاینده ها—چک کردن برای بیش از 1000 بالقوه ترکیبات در این مورد از جمله آنهایی که محققان پیش بینی نیست پیدا کردن.

کشف خواص ضد میکروبی در مناطق شهری نمی تعجب محققان آقا می گوید که این مواد شیمیایی به نظر می رسد در ادرار انسان و بعد از آن در فاضلاب منتشر شد به رودخانه.

او فکر می کند حضور آنتی بیوتیک و ضد قارچ در آب در مناطق روستایی ممکن است سایت آمده از مردم با استفاده از این مواد شیمیایی برای محافظت از محصولات غذایی و حیوانات مزرعه.

“این مهم است که توجه داشته باشید که ضد میکروبی آلودگی محیط زیست منحصر به فرد است به بنگلادش اما انتظار می رود در بسیاری از کشورها در سراسر جهان که در آن ضد میکروبی استفاده است ضعیف تنظیم در هر دو انسان پزشکی و کشاورزی است که به طور کلی در مورد پایین-متوسط درآمد کشورهای آسیا می گوید:” coauthor شمیم اسلام دانشیار بالینی اطفال است.

“به عنوان انجام شده در این مطالعه ما احساس می کنیم تجزیه و تحلیل و توصیف چنین محیطی ضد میکروبی آلودگی انتقادی جزء مهم جهانی مقاومت ضد میکروبی نظارت و کاهش تلاش است.”

این مقاله به نظر می رسد در مجله علم کل محیط زیست. اضافی نویسندگان از دانشگاه بوفالو و icddr,b, a leading global پژوهشکده سلامت در بنگلادش است.

منبع: دانشگاه بوفالو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de