پوشش متوقف می شود آلودگی متقاطع در میوه ها و سبزیجات

استفاده از یک پوشش برای مواد غذایی تماس با سطوح مانند تسمه نقاله, غلطک و سطل جمع آوری می تواند به جلوگیری از آلودگی متقاطع بین, تازه, تولید, محققان گزارش.

در طی سفر خود از باز زمینه را برای تولید و نمایش در فروشگاه های مواد غذایی میکروارگانیسم ها گاهی اوقات می تواند آلوده سبزیجات و میوه های تازه.

این موارد می تواند پس از آن از بین بردن دیگر تولید و گسترش آلودگی بیشتر و افزایش تعداد اقلام مواد غذایی است که می تواند باعث بیماری.

علاوه بر اینکه ضد باکتری محققان طراحی شده اند پوشش به شدت دافع آب. محققان می گویند بدون آب, باکتری ها نمی توانند چوب و یا ضرب در سطوح نتیجه به شدت مهار آلودگی از یک قطعه از تولید خود را به دیگری.

Bacteria approach the coating on the food-contact surface and die
تصویر نشان Akbulut را تابع دو پوشش است که هر دو superhydrophobic و ضد میکروبی. (اعتبار: Rachel Barton/Texas A&M)

“مصرف غذاهای خام آلوده باعث می شود صدها نفر از مردم به مریض سالانه و بنابراین آلودگی مواد غذایی است که نه تنها یک نگرانی سلامت اما قابل توجهی است بار اقتصادی می گوید:” مصطفی Akbulut, دانشیار در رشته مهندسی شیمی بخش.

“مطالعه ما نشان می دهد که جدید ما تابع دو پوشش است که می تواند هر دو دفع و کشتن باکتری ها—تا حد زیادی می تواند کاهش باکتری گسترش جلوگیری از آلودگی متقاطع.”

مبارزه با آلودگی متقاطع در تولید

بیماری های منتقله می تواند در نتیجه از کل گروهی از عوامل بیماری زا که شامل چندین گونه از ویروس ها و باکتری ها. برای درمان هر گونه عفونت پس از برداشت محصولات تازه است که به طور کلی شسته و سپس مقادیر در قدرتمند خواص ضد میکروبی مانند هیدروژن پراکسید یا اسید استیک.

اما باکتری ها هنوز هم می تواند فرار از صدمه ندیده اگر آنها را مدیریت برای پنهان کردن در سخت برای رسیدن به مکان های روی پوست میوه ها و سبزیجات است. همچنین اگر تعداد باکتری ها به اندازه کافی بزرگ است که آنها می توانند محافظ غلاف به نام بيوفيلم که بیشتر به محافظت از آنها را از عمل sanitizers.

آلوده تولید اقلام می تواند گسترش پاتوژن ها یا به طور مستقیم با دست زدن به مواد غذایی دیگر و یا به طور غیر مستقیم از طریق مواد غذایی-تماس با سطوح. در حال حاضر وجود دارد راه های مختلفی برای جلوگیری از غیر مستقیم انتقال اعم از ضد میکروبی سطح پوشش به antifouling پلیمر سطوح که در عمل مانند چشمه به فشار باکتری دور. اما محققان می گویند این روش اگر چه کارآمد در ابتدا می توانید از دست دادن اثر خود را در طول زمان به دلایل مختلف.

برای غلبه بر موانع فعلی فن آوری های مطرح Akbulut و تیم خود را ایجاد یک ضد میکروبی سطح پوشش آن نیز بسیار هیدروفوبیک. آنها توجه داشته باشید پوشش آب-دفع ملک کمک می کند مواد غذایی-تماس با خود را حفظ سطوح ضد باکتری عمل بسیار طولانی.

“اکثر باکتری ها تنها می تواند زنده ماندن در یک محیط آبی می گوید:” Akbulut. “اگر سطوح superhydrophobic سپس آب و همراه با آن بسیاری از باکتری ها را دفع خواهد شد دور. با باکتری کمتری در اطراف کمتر germicides در حال استفاده, افزایش کلی طول عمر پوشش.”

چگونه محققان ساخته شده پوشش

خود را تابع دو پوشش Akbulut و تیم او آغاز شده و با یک ورق آلومینیوم یک فلز مورد استفاده در صنایع غذایی برای تماس با سطوح. بر روی سطح فلز آنها از نظر شیمیایی متصل شده و یک لایه نازک از یک ترکیب به نام سیلیکا با استفاده از حرارت بالا. سپس با استفاده از این لایه به عنوان یک بستر آنها اضافه شده مخلوطی از سیلیس و به طور طبیعی ضد باکتری پروتئین موجود در اشک و سفیده تخم مرغ به نام لیزوزیم.

با هم سیلیس-آلومینیوم لایه محدود به سیلیس-لیزوزیم لایه ساخته شده و یک پوشش است که تا به حال یک بافت خشن و زمانی که در مقیاس میکروسکوپی. محققان توجه داشته باشید که این submicroscopic زبری یا برجستگی های کوچک و شکاف در پوشش کلیدی برای superhydrophobicity.

“در کل اگر شما افزایش خشونت آب گریزی از مواد را افزایش می دهد اما یک محدودیت وجود دارد می گوید:” اصلی نویسنده Shuhao لیو یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشکده مهندسی.

“اگر پوشش بیش از حد باکتری ها یک بار دیگر می تواند پنهان در پشت شکاف و آلوده. ما بهینه سازی نسبت سیلیس و ليزوزيم به طوری که خشونت را به همراه داشت به بهترین شکل ممکن آب گریزی بدون افت پوشش کلی تابع.”

هنگامی که خود را superhydrophobic, لیزوزیم-حاوی پوشش خوب بود تنظیم و آماده محققان آزمایش اگر آن را موثر در مهار رشد دو گونه از بیماری-باکتری سالمونلا تيفی موريوم و ليستريا innocua. پس از بررسی آنها نشان داد که تعداد باکتری ها در این سطح بود 99.99% کوچکتر از آن است که در سطوح لخت.

با وجود بالا اثر خود را با پوشش در جلوگیری از گسترش باکتری محققان می گویند که تحقیقات بیشتر مورد نیاز است برای تعیین اگر پوشش این نسخهها کار میکند به همان اندازه نیز برای کاهش ویروسی آلودگی متقاطع.

اگر چه طولانی مدت نسبت به سایر پوشش آنها توجه داشته باشید که پوشش بیش از حد نیاز به reapplied پس از یک مقدار مشخصی از استفاده از. بنابراین در گام بعدی Akbulut و تیم او در حال کار بر روی توسعه بیشتر دائمی دو قابلیت پوشش.

“هدف ما این است که برای ایجاد سطوح هوشمند است که می تواند به جلوگیری از هر نوع پاتوژن از اتصال و ضرب” Akbulut می گوید. “در این راستا ما توسعه سطح پوشش است که می تواند به جلوگیری از باکتری ها از جمع آوری بر روی سطوح است که یکی از دلایل عمده آلودگی متقاطع. ما در حال حاضر همکاری با محققان در بخش کشاورزی را ما اختراع از نیمکت به عمل است.”

این مطالعه به نظر می رسد در ACS Applied Materials & Interfaces. اضافی محققان کمک از Texas A&M University; این Zhongkai دانشگاه کشاورزی و مهندسی چین; و Dankook University, جمهوری کره.

حمایت از کار آمد از مواد غذایی فن آوری های تولید برنامه و ایالات متحده وزارت کشاورزی.

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de