تغییر آب و هوا را تهدید می کند باستان وحشی برنج سنت Ojibwe

این Ojibwe مردم از مدرن روز میشیگان و مینه سوتا و ویسکانسین را برای 1000 سال رعایت معنوی و نبوت برای زندگی “که در آن مواد غذایی رشد می کند بر روی آب است.”

که مواد غذایی است که بومی وحشی برنج یا “manoomin” در Anishinaabe زبان Ojibwe.

اما با به طور فزاینده ای غیر قابل پیش بینی آب و هوا در سراسر “پنج آب شیرین دریا” به عنوان دریاچه های بزرگ شناخته شده که Ojibwe باستان وحشی برنج سنت در حال تضعیف.

بنابراین نبوت که مقدر آن است.

“ما در اینجا به افتخار روح ما بستگان خود که شامل تمام خلقت است. وحشی برنج در نظر گرفته شده است مقدس” گفت: Eric چپمن Sr., یک عضو شورای Lac du مشعل گروه از دریاچه سوپریور, Chippewa سرخپوستان و مدیر ویسکانسین قبیله وحشی برنج فرهنگی برنامه افزایش.

کلمه “Chippewa,” حک شده بر روی Ojibwe در قرن 19 پیمان با ایالات متحده است و نه مورد علاقه قبیله که ریشه دروغ با لهجه Algonquin قبایل آمریکای شمالی و شرقی جنگل.

این Ojibwe در میان چندین Algonquin قبایل مهاجرت به دریاچه های بزرگ, پس از اولین “هفت آتش سوزی نبوت” هشدار داد که قبیله را نابود توسط یک مهاجم از دریا. که مهاجم است که به طور گسترده ای تفسیر می شود اروپایی ها با توجه به چاپمن.

دریاچه های بزرگ ارائه یک زندگی جدید برای اوایل Ojibwe یک ساخته شده در اطراف شکار و ماهیگیری و جمع آوری است. قبیله است که هنوز هم به رسمیت شناخته شده برای برخی از آن به مدت طولانی سنت: خز دام انداختن شربت ساخت و ساز از پوست درخت غان یا باد کردن کیکس و گنبد به شکل خانه های سنتی به نام wigwams.

افتخار فرهنگ جدید دشمن

در عین حال تعداد کمی از این سنت ها به عنوان فرهنگی یا مذهبی مهم به عنوان بومی وحشی برنج برداشت. شیب آن کاهش دریاچه کوچک در رزرو پرورش است عدم اطمینان و حتی ترس در میان بسیاری از Ojibwe. بزرگان و رهبران روحانی در حال هماهنگ به بحران زیست محیطی و دعا برای عقل برای هدایت قبیله ای مدیران منابع به سمت راه حل های مقامات می گویند.

محققان دانشگاهی نیز به دنبال پاسخ به دست آمده از دانش سنتی حوزه پژوهش و علم است.

مدارک و شواهد از تغییر آب و هوا روشن است, آنها می گویند, اما مقابله با آنچه کارشناسان می گویند می تواند یک فروپاشی زیست محیطی باقی مانده است دشوار است حتی به تغییر شرایط را وحشی برنج بیشتر در معرض خطر سال پس از سال است.

“آنچه را فوق العاده خسته کننده است که آن را بسیار سخت به بگویید که دقیقا چرا یک دریاچه می شود اختلال گفت:” کریستال Ng, دانشگاه مینه سوتا اب شناسی و وحشی برنج متخصص که با این نسخهها کار از نزدیک با Ojibwe. “وجود دارد اما ما هنوز نمی باید پاسخ.”

دانشمندان می دانند که وحشی برنج که رشد می کند در دریاچه کم عمق آب نیاز به یک سخت زمستان یخ و درجه حرارت برای جوانه زدن در بهار. مینه سوتا یکی از سریع ترین و گرم شدن کره زمین متحده در کشور, دانشمندان می گویند.

تغییر آب و هوا نگرانی در حال افزایش است در یکی دیگر از حوزه بیش از حد: برنامه ریزی شده ساخت و ساز از یک خط لوله نفت از طریق قلب Ojibwe خاک در شمال مینه سوتا است.

Ojibwe رهبران در حالی که به دنبال یک زندگی محدود به طبیعت و معنویت به طور فزاینده ای محوری به یک درگیری آنها هرگز به دنبال انرژی و فرایندهای نظارتی که در آن آنها باید کمی اعتماد.

اما وحشی برنج برجسته است.

در قبیله 86,500 هکتار Lac du مشعل رزرو در شمال ویسکانسین کتبی و شفاهی منتقل پایین از طریق نسل ها نشان می دهد وحشی برنج برداشت شد از بسیاری از کم عمق دریاچه ها و رودخانه ها که فلفل رزرو در مورد 220 مایل در شمال مدیسون.

امروز برنج رشد می کند فقط دو دریاچه در, رزرو و تنها یکی از آنها است harvestable گفت: مسئولان با Lac du مشعل وحشی برنج فرهنگی برنامه افزایش.

برنج بازده نیز بشدت کاهش یافته است. نظرسنجی از سال 1920 نشان می دهد که Lac du مشعل را در دریاچه های آب شیرین تولید شده در حدود 200 پوند برنج در هر خانواده به اندازه کافی برای حمل قبیله از طریق طولانی زمستان و بهار است. امروز یک خانواده به خوبی به برداشت 80 کیلو برنج و این تعداد در حال رفتن به پایین در هر سال است.

“به خصوص در طول چند سال گذشته دیده ایم قطره” گفت: Chapman, 54, که زندگی تمام عمر خود را در Lac du مشعل رزرو. “توسط midcentury آن ممکن است از بین برود.”

Ojibwe باند در سراسر دریاچه های بزرگ به رسمیت شناختن زیست محیطی و فرهنگی بحران در حال احیای سنتی مراسم حضور انطباق آب و هوا و کارگاه های آموزشی و مشاوره nontribal کارشناسان به منظور افزایش دانش خود را از آنچه اتفاق می افتد به بومی وحشی برنج.

‘شاخص’ از اکوسیستم

کارشناسان می گویند برخی از این کاهش توضیح داد: فعالیت هایی مانند ورود به سیستم, ساختمان سد و رودخانه channelization. به طور فزاینده ای هر چند وحشی برنج تسلیم دقیقتر تغییرات زیست محیطی: درجه و دمای آب تنوع شدید باران حوادث و تغییرات در شیمی آب همراه با فرسایش خط ساحلی.

“هنگامی که یک مشکل وجود دارد برای وحشی برنج وجود دارد مفاهیم گسترده تر در سراسر اکوسیستم” گفت: در یک سمینار در سال گذشته است. “بنابراین به این دلایل وحشی برنج واقعا به عنوان یک شاخص برای هر دو حفاظت محیط زیست و منابع بومی حاکمیت.”

رکورد بالا سطح آب در دریاچه های بزرگ نیز یک عامل است. برخی از مهمترین مولد وحشی برنج تخت در لیک برتر sloughs و افتاده. آب بالا می تواند به پاک کردن یک سال برداشت.

وحشی برنج نیز بسیار سازگار با شرایط در دریاچه های کوچک تر که در آن حتی تغییرات نامحسوس در سطح آب و درجه حرارت و ترکیب شیمیایی می تواند ارائه یک دریاچه غیرقابل سکونت برای گیاهان است.

برنج گیاهان نیز فشرده رقابت گونه های مانند pickerel علف هرز است که جذب نور خورشید و مواد مغذی ضروری است.

“وجود دارد دریاچه هستند که فقط با آن” گفت: از آبزی و علف های هرز. “آنها در واقع در رفتن و قطع آن. آن را به نظر نمی رسد کمک می کند.”

بومی برنج گیاهان در معرض بیشترین خطر در آنچه به نام “برگ شناور مرحله” در نیمه تابستان زمانی که گیاهان شکستن سطح دریاچه و شروع گلدهی است. یک شوک آسمانی از یک آب و رویداد می تواند به بالا بردن سطح دریاچه و کشیدن برنج ریشه های گیاهان از دریاچه پایین باعث جرم مرگ آف.

این Ojibwe شاهد این تغییرات برای سال, اما تنها به تازگی مشکل تبدیل شدن به رسمیت شناخته شده توسط nontribal دانشمندان و حیات وحش سازمان. یک دلیل وجود دارد که.

مایکل Dockry استادیار در دانشگاه مینه سوتا و همکاری محقق در وحشی برنج های تحقیقاتی گفت: قبایل مانند Ojibwe “به حاشیه رانده شده اند در بحث در اطراف تغییر آب و هوا.” او گفت: تحقیقات جدید باید ادغام دانش سنتی با روش های علمی.

“قبایل پیشرو ما در حال حاضر” Dockry گفت: “نه تنها در پرسش های ما در حال پرسیدن اما در داده های ما در حال جمع آوری و تجزیه و تحلیل ما از آن داده است.”

7 نسل

در Lac du مشعل چه Ng با نام “بومی حاکمیت” تجلی خود را در برنامه برای بالا بردن و بازگرداندن وحشی برنج اهمیت در میان قبیله ای از اعضای جوان و پیر. این همچنین به معنای به دست آوردن درک عمیق تر از تغییر آب و هوا و اثرات آن بر Ojibwe راه زندگی است.

خیلی از این کار انجام خواهد شد توسط Lac du مشعل انعطاف پذیری ابتکار که هدف آن “را منجر به توسعه برنامه های که قبیله ای دولت و جامعه می تواند استفاده در زندگی روزمره است.” قبیله-led پروژه به دنبال ادغام غربی دانش علمی در مورد تغییر آب و هوا با چه قبیله ای اعضای مشاهده کرده اند بیش از نسل.

“من اصلا هیچ علاقه داشتن مدرک اما سال قادر به شکار ماهی و جمع آوری و دیدن این تغییرات دست اول” چپمن گفت. “این چیزها مهم هستند و ما می خواهم که قادر به نگه داشتن آنها را به آینده.”

این Ojibwe افق برای پرداختن به تغییرات آب و هوایی نیز بسیار طولانی تر برای بسیاری از nonnatives که اغلب می گویند که انگیزه برای حفظ محیط زیست خود را برای فرزندان و نوه ها. این Ojibwe بر این باورند مسئولیت خود برای حفاظت از زمین به جلو حمل هفت نسل است.

چپمن اشاره کرد که امروز وحشی برنج کاهش رخ داده است هفت نسل بعد Lac du مشعل رزرو تاسیس شد و در سال 1854.

“ما باید شروع به پرداخت توجه به آن دیگر روح بستگان که قرار شد اینجا را برای ما فراهم,” او گفت:.

دیگران باید مقطر پیام به یک سپر دشنه—”ذخیره کنید ما برنج”—که زینت وانت و راههای ورودی رزرو که مانند سایر شهرهای کوچک پشتیبانی از مرکز شهر منطقه محله مسکونی قبیله ای دولت و دفاتر و سایت های تاریخی و پارک.

راب Croll, آب و هوا و هماهنگ با ویسکانسین مبتنی بر دریاچه های بزرگ, هندی, Fish & Wildlife کمیسیون توافق کردند که تحقیقات توسط غیربومی دانشمندان اغلب مشرف سنتی قبیله ای دانش.

“من فکر می کنم بزرگترین چیزی است که در حال حاضر … درک است که بسیاری از مردم هنوز هم عمل امرار معاش شیوه زندگی است. آنها را شکار و ماهیگیری و جمع آوری برای استفاده شخصی به صورت تشریفاتی استفاده برای اعیاد و مجالس ترحیم و انواع فعالیت های آنها به زمین در راه” Croll در مصاحبه ای گفت:.

“شما میانگین تفریحی ماهی گیر یا شکارچی را در حال رفتن به احساس اثر [از تغییر آب و هوا] همان راه به خاطر آن است که یک قطعه از فرهنگ خود را که آنها در حال تلاش برای چسبیدن به در سال ها و سال اساسا ظلم و ستم توسط دولت است.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>