تغییر آب و هوا و بیماری های عفونی

وجود ارتباط بین تغییرات آب و هوایی و COCID-19 و ما باید نگران بیماری های عفونی دیگر?

ما می دانیم که تغییرات آب و هوایی است که با داشتن گسترده اثرات بر سلامت ما از جمله با وخیم تر شدن بیماری اعم از آلرژی فصلی به قلب و ریه بیماری است. اما آنچه ما می دانیم در مورد چگونگی تغییر آب و هوا تاثیر می گذارد بیماری های عفونی? در اینجا برخی از پاسخ.

فراموش آب و هوا و آب و هوا تاثیر خطر COVID-19?

هیچ. در حال حاضر هیچ شواهد علمی به این باور است که یا آب و هوا یا آب و هوا را به ویژه نفوذ قوی در انتقال COVID-19 بیماری از بیماری جدید در حال حاضر نیز در آب و هوای گرم و مرطوب. نیز وجود دارد هیچ مدرکی وجود ندارد که تغییرات آب و هوایی ساخته شده ظهور یا انتقال COVID-19 بیشتر احتمال دارد. اسطوره محبوب در سراسر COVID-19 مانند که رمان coronavirus کشته خواهد شد با داغ و یا آب و هوای سرد نیز تمام شده است افشا و خنثی.

COVID-19 عمدتا منتقل می شود به طور مستقیم از فرد به فرد از طریق تماس نزدیک و یا از طریق قطرات تنفسی تولید می شود زمانی که یک فرد آلوده سرفه, عطسه و یا exhales. مردم می توانند با گرفتن این بیماری اگر آنها تنفس در آن قطرات و یا با لمس اشیا یا سطوح که در آن آلوده به قطرات فرود آمد و سپس دست زدن به چشم خود بینی یا دهان.

در حالی که درجه حرارت و رطوبت را تحت تاثیر قرار چگونه ویروس زنده در خارج از بدن انسان, این, اثر, است, به احتمال زیاد بسیاری از درجه کوچکتر نسبت به درجه ای از ارتباط بین مردم است. شستن دست ها و کاهش تماس فیزیکی هستند و بنابراین ضروری به شکستن زنجیره انتقال در تمام مکان های فصل به فصل و آب و هوای.

خواهد تغییر آب و هوا را اثر COVID-19 بدتر ؟

حتی اگر تغییر آب و هوا ایجاد نمی کند ظهور COVID-19 آن می تواند به طور غیر مستقیم ایجاد اثرات فعلی و یا آینده همه گیر بدتر است. این است زیرا آن را تضعیف شرایط محیطی ما باید برای سلامتی خوب—دسترسی به آب و هوا و غذا و سرپناه و مکان های استرس اضافی بر روی سیستم های بهداشتی.

برای مثال تغییر آب و هوا است که باعث گسترده خشکسالی و بیابان زایی در بسیاری از نقاط جهان تهدید در دسترس بودن آب برای مصرف, تولید مواد غذایی, بهداشت شخصی و مراقبت های پزشکی از جمله بیماری های عفونی. در خشکسالی در مناطق مستعد تجهیزات پزشکی با کمبود آب خواهد بود و بد مجهز برای مقابله با شیوع. به طور مشابه COVID-19 شیوع بیماری را فلج خواهد شد در حال حاضر ضعف در سیستم های بهداشتی در مناطق که شاهد افزایش فرکانس و شدت آب و هوا ناشی از حوادث آب و هوایی شدید مانند هائیتی و یا موزامبیک.

برای سلامت سیستم در حال حاضر ضعیف شده مربوط به آب و هوا بر بهداشت مسطح منحنی برای جلوگیری از عفونت قریب به اتفاق سیستم بهداشت و درمان می شود خیلی بیشتر به چالش کشیدن.

چه در مورد سایر بیماریهای عفونی ؟

ما نمی دانیم که عفونت هایی که از طریق انتقال آب از طریق غذا و یا توسط بردار مانند پشه و کنه هستند بسیار حساس به آب و هوا و شرایط آب و هوا. آب گرمتر وتر و بیشتر متغیر شرایط آورده شده توسط تغییر آب و هوا هستند و بنابراین ساخت آن را آسان تر برای انتقال بیماری هایی مانند مالاریا تب دانگ تب chikungunya تب زرد Zika ویروس, ویروس نیل غربی و بیماری لایم در بسیاری از نقاط جهان.

لانست, شمارش معکوس یک همکاری علمی بین 35 موسسات یافت که آب و هوا مناسب برای انتقال بيماري در حال حاضر افزایش یافته است به صورت بیماری ها از جمله دانگ و مالاریا و وبا.

به عنوان مثال یک تغییر آب و هوا است تشدید اثرات منفی سلامت مالاریا با گسترش محدوده آنوفل پشه بردار که گسترش آن است. همچنین طول این فصل است که در آن پشه تکثیر و انتقال این بیماری موجب افزایش تعداد افراد در معرض خطر. مشابه تشدید می گیرد برای بیماری هایی مانند تب دانگ تب chikungunya تب زرد و Zika که در حال گسترش از راه های aedes پشه.

بیماری لایم است که توسط کنه, همچنین افزایش محدوده آن و فصلی در بسیاری از نقاط آمریکای شمالی و اروپا در حالی که آب وبا و cryptosporidiosis هستند با افزایش مکرر خشکسالی و جاری شدن سیل.

چه کاری می تواند واکنش جهانی به COVID-19 آموزش با ما درباره ما, پاسخ به تغییر آب و هوا ؟

هر دو تغییر آب و هوا و COVID-19 بهداشت عمومی را تهدید, اگر چه آنها در حال بازی در سراسر بسیار بازه های زمانی مختلف. هر دو نیاز به اقدام اولیه برای نجات جان انسان ها و همچنین کافی نظام سلامت که ارائه دسترسی عادلانه به آسیب پذیر در جامعه است.

فقط به عنوان با COVID-19 چگونه به خوبی جوامع می تواند در مقابله با بیماری های عفونی و بهداشت و سلامت دیگر اثرات است که در حال تشدید تغییرات آب و هوا در نهایت بستگی به زمینه ای قدرت و انعطاف پذیری از سیستم بهداشت و درمان, آیا آن را تضمین می کند برای حفاظت از آسیب پذیر ترین در جامعه و در حدی که از آن محافظت از هر دو کوتاه مدت و بلند مدت تهدید سلامت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>