تکه سنگ فضایی ممکن است نگه دارید دانه از قبل از خورشید تولد

تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد شواهد presolar غلات در بخشی از یک شهاب سنگ که در آن دانشمندان انتظار نداریم که آنها را پیدا کنید.

محققان گاهی اوقات پیدا کردن presolar سبوس دار—ذرات ریز جامد interstellar مواد تشکیل قبل از خورشید متولد شد—در بدوی شهاب سنگ.

“آنچه تعجب آور است این واقعیت است که presolar دانه ها در حال حاضر می گوید:” منجر نویسنده اولگا Pravdivtseva تحقیقات استادیار فیزیک در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. “پس ما درک کنونی از منظومه شمسی تشکیل presolar دانه نمی تواند زنده ماندن در محیط زیست که در آن این اجزاء تشکیل شده است.”

مورد کنجکاو ماری و presolar دانه

کنجکاو ماری است که به عنوان مثال قابل توجه از “ورود” یا یک تکه در یک شهاب سنگ به نام کلسیم-آلومینیوم-غنی ورود (CAI). این اشیاء برخی از اولین شیر تغلیظ شده در سحابی خورشیدی کمک cosmochemists تعریف سن منظومه شمسی است. خاص این تکه از شهاب سنگ—از مجموعه ای از رابرت A. پریتزکر مرکز Meteoritics و قطبی مطالعات در شیکاگو میدان موزه—در اخبار یک بار قبل از زمانی که دانشمندان از دانشگاه شیکاگو به آن نام خود را به افتخار شیمیدان ماری کوری.

برای کار جدید Pravdivtseva و نویسندگان از جمله ساچیکو عماری تحقیقات استاد فیزیک در دانشگاه واشنگتن استفاده از گاز نجیب ایزوتوپی امضا نشان می دهد که presolar سیلیکون کاربید (SiC) دانه ها در حال حاضر در کنجکاو ماری.

که این مهم به دلیل presolar دانه ها به طور کلی تصور می شود بیش از حد شکننده به تحمل درجه حرارت بالا شرایط وجود داشته است که نزدیک به تولد خورشید ما است.

اما نه همه CAIs شکل گرفته در بسیار به همان شیوه.

“این واقعیت که چنین است و در حال حاضر در نسوز اجزاء به ما می گوید در مورد محیط زیست در سحابی خورشیدی در تراکم اول مواد جامد می گوید:” Pravdivtseva که بخشی از دانشگاه واشنگتن را مکدانل مرکز فضای علوم است. “واقعیت این است که چنین نیست به طور کامل نابود شده در کنجکاو ماری می تواند کمک به ما برای درک این محیط کمی بهتر است. بسیاری از نسوز اجزاء ذوب شد و از دست بافتنی, همه شواهد از خود تراکم. اما نه همه.”

مثل حل یک راز’

Pravdivtseva و همکاران با استفاده از دو توده طیف به مشاهدات خود را. کار خود را منحصر به فرد به چالش کشیدن.

محققان تا به حال 20 میلی گرم کنجکاو ماری به کار با آن نسبتا زیادی نمونه از یک cosmochemistry چشم انداز. آنها گرم آن را تدریجی افزایش دما و اندازه گیری ترکیب های مختلف چهار گازهای نجیب منتشر شده در هر یک از 17 درجه حرارت مراحل.

“تجربی آن است که ظریف کار” Pravdivtseva می گوید. “و سپس ما تا به حال یک پازل از گاز نجیب ایزوتوپی امضا به حل کردن. برای من آن را مانند حل یک راز است.”

دیگران باید برای نگاه شواهد SiC در چنین کلسیم-آلومینیوم-غنی اجزاء در شهاب سنگ ها با استفاده از گازهای نجیب اما Pravdivtseva تیم برای اولین بار به پیدا کردن آن است.

“این زیبا بود که تمام گازهای نجیب با اشاره به همان منبع ناهنجاری—SiC,” او می گوید.

“نه تنها ما دیدن SiC در ریز دانه CAIs ما دیدن جمعیت دانه های کوچک تشکیل شده است که در شرایط ویژه” Pravdivtseva می گوید. “این یافته ها ما را وادار به تجدید نظر در نحوه نگاه ما به شرایط در اوایل خورشیدی سحابی است.”

این مقاله پیدا کردن یک مقاله جدید در طبیعت نجوم است. بودجه برای این کار در آمد از ناسا.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de