کلروکين, COVID-19 و لوپوس

اخیر اعلام کرد که ایالات متحده غذا و داروی آمریکا تایید کرده است که “استفاده مهربان” از کلروکين و هیدروکسی کلروکین برای درمان بیماران مبتلا به بیماری کروناویروس دریافت شده است با احساسات مخلوط در سراسر جهان است. در حالی که بسیاری از آنها مورد ستایش قرار داد این حرکت به عنوان یک خوش آمدید توسعه در جستجو برای درمان در برابر COVID-19 گیر برخی از پیدا کردن اخبار مربوط به.

کلروکين مواد مخدر مصنوعی معرفی شده در 1940s. آن است که یک عضو مهمی سری از مواد شیمیایی مرتبط با عوامل شناخته شده به عنوان مشتقات کینولین. هیدروکسی کلروکین با ترکیبی که معرفی شد در سال 1955. هر دو داروهای مورد استفاده در درمان بیماری های مناطق گرمسیری نظیر مالاریا و آميبياز. اما آنها همچنین مفید در درمان انواع بیماری های پوستی و بیماری های مفاصل مانند آرتریت روماتوئید و لوپوس. این منبع دلهره در میان پزشکان مشغول به کار در اقتصادهای در حال توسعه.

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است که می تواند تقریبا هر ارگان بدن است. با وجود موثر بر چهار برابر بیشتر از افراد آفریقایی تبار از آن را سفیدپوستان لوپوس است به شدت underdiagnosed در میان آفریقایی. این است که به احتمال زیاد به خاطر چیزی به نام شيوع شیب نظریه قبلا پیشنهاد کرد که لوپوس اتفاق به تدریج افزایش یافته و به عنوان یکی از نقل مکان به دور از استوایی آفریقا است. آن برگزار می شود که لوپوس عملا مدتی بود در آفریقا است.

جدا از فقیر آگاهی و underdiagnosis در قاره آفریقا عوامل محیطی مانند کمبود ویتامین D در غرب بودند فرضیه برای توضیح این تناقض آشکار. پاسخ ایمنی به بومی عفونت و همچنین استفاده گسترده از کلروکين برای درمان مالاریا می تواند محافظ در برابر بیماری های خود ایمنی. بهبود دانش در مورد تشخیص لوپوس و سایر شرایط خود ایمنی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا روبترقی شيوع شیب تئوری. با این حال بسیاری از موارد تشخیص داده نشده باقی می ماند به دلیل کمبود rheumatologists در منطقه است.

به طور مشابه, توجه بسیار کمی است که با توجه به لوپوس در میان کودکان آفریقایی. ممکن است این درست است به خصوص در نیجریه. اطفال لوپوس نشان دهنده 10-20 درصد از همه موارد است و در ارتباط با افزایش شدت بیماری بیشتر آسیب ارگان های و به طور کلی افزایش مرگ و میر. متاسفانه اخیر لوپوس ضوابط منتشر شده در سال 2019 در حالی که به معنای بهبود تشخیص و زود درمان می تواند منجر به underdiagnosis در کمتر توسعه یافته تنظیمات که در آن پایه آنتی بادی تست غربالگری در دسترس نیست و یا بیش از حد گران است.

نارسایی کلیه یک ترسید عوارض در سطح جهانی بیماری های شایع مانند دیابت و فشار خون بالا. دیگر بیماری هایی مانند HIV و لوپوس اغلب کلیه ها تاثیر می گذارد. به طور کلی نارسایی کلیه شناخته شده است به بیشتر های شدید در افراد آفریقایی مبدا. در میان کودکان لوپوس مرتبط با بیماری های کلیوی تاثیر می گذارد 20-80 درصد از بیماران با اطفال شروع لوپوس و 10-50 درصد پیشرفت تا پایان مرحله بیماری کلیوی که نیاز به دیالیز.

دو تراژدی لوپوس و نارسایی کلیه است و نه فقط یک نگرانی بیشتری داده و مير اما با توجه به افزایش عوارض و هزینه های درمان. اطلاعات موجود نشان می دهد که متوسط سالانه هزینه های مستقیم از لوپوس درمان طیف وسیعی از $13,735–20,926 هر بیمار در ایالات متحده $4,232 در انگلستان و $9,279 در ژاپن است. مشابه برآورد آفریقا تا حد زیادی در دسترس نیست و اگر چه آنها پیش بینی می شود پایین تر درمان همچنان خارج از دسترس برای بسیاری از بیماران است.

در علاوه بر این به اقتصادی قابل توجهی بار بدبختی لوپوس منحصر به فرد است در این واقعیت است که آن را به طور عمده تحت تاثیر زنان در سالهای باروری خود—زنانی که هسته خانواده خود را. در میان آفریقای جنوبی بیماران مبتلا به لوپوس, درد, خستگی و زیبایی نگرانی تاثیر منفی ظرفیت روانی عملکرد اجتماعی شغلی و کسب و سلامت جنسی. این حقایق ایجاد چالش های مهم برای خانواده ها.

فشار در روابط زناشویی بسیار زیاد است به عنوان افراد بیمار قادر به مراقبت از همسر و فرزندان. نیز وجود دارد اضافه شده مشکل از گزینه های مانند اهدای عضو برای عزیزان با نارسایی کلیه. در ذهن است که اقوام درجه اول باید تا 10 برابر بیشتر خطر ابتلا به این بیماری در مقایسه با جمعیت عمومی پس از پیوند تصمیم گیری تبدیل شدن به نه تنها خطرناک است اما به طور بالقوه زندگی تغییر.

به عنوان coronavirus همه گیر ماهواره و جهان, جنگ برای جلوگیری از آن وجود دارد یک حس عمیق از اضطراب در میان پزشکان و بیماران مبتلا به لوپوس به طور یکسان. COVID-19 به شمار جدید خطر شغلی برای پزشکان در حالی که بیماران مبتلا به لوپوس هستند در معرض خطر بالاتر به دلیل سیستم ایمنی ضعیف. فراتر از این نیز وجود دارد که نگرانی رو به رشد است که کلروکين و هیدروکسی کلروکین شده اند که نسبتا ارزان برای درمان لوپوس و مالاریا به زودی تبدیل خواهد شد در دسترس نیست زیرا این داروها در حال احتکار و یا منحرف به درمان COVID-19 بيمار در جهان توسعه یافته است.

تشخيص به موقع و سریع شروع به لوپوس درمان باقی می ماند بهترین راه برای جلوگیری از عوارضی مانند نارسایی کلیه. بهبود دسترسی به مراقبت و افزایش سلامت بودجه تحقیق و پژوهش به ویژه در کشورهای فقیر را کاهش بار لوپوس در سطح جامعه. فراتر از تمام این در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری خانواده ها و سیستم های سلامت در سراسر دنیا باید با هم کار کنند نه تنها برای غلبه بر COVID-19 اما برای اطمینان از در دسترس بودن کلروکين و هیدروکسی کلروکین به بیماران در کشورهای در حال توسعه.

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>