چینی دوربین گوشی های هوشمند عکس های زمین از فضا

چینی, الکترونیک, شرکت Xiaomi رفت بالا و فراتر از آن برای تبلیغ آخرین گوشی های هوشمند, ارسال دستگاه 100 مگاپیکسلی به فضا است.

دوربین است که بر اساس 108 مگاپیکسلی Xiaomi M10 Pro quad دوربین یکپارچه به یک cubesat که راه اندازی در ماه نوامبر سال 2019.

Xiaomi استفاده می شود کاملا درخشان مداری تصاویر برای چینی اندازی جدید خود Mi 10 گوشی های هوشمند در فوریه.13.

مرتبط با: آخرین اخبار در مورد چین برنامه فضایی

Xiaomi نمایش تصاویر زمین از ارتفاع حدود 307 کیلومتر (495 کیلومتر) که در آن چینی ساخته شده cubesat سفر در نزدیک به 17,450 مایل در ساعت (28,080 معرفی متر/ثانیه, آسمان صاف;).

قابل مشاهده در یک تصویر است Richat Structure, همچنین شناخته شده به عنوان “چشم از آفریقا” و “چشم صحرا.”

Spacetyیک چانگشا-بر اساس شرکت های خصوصی فراهم می کند که به صورت end-to-end کوچک ماهواره ای, خدمات یکپارچه دوربین به یکی از آن cubesats که راه اندازی در ماه نوامبر.

این تیم از Spacety و Xiaomi با هم حل 343 مشکلات بیش از یک دوره از 168 روز به 108 مگاپیکسل دوربین آماده برای راه اندازی روی Xiaoxiang 1-08 یا “Dianfeng,” cubesat.

عکاسی دیجیتال و ریشه های آن در فضای بیرونی است. یوجین Lally یک مهندس ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) در پاسادنا کالیفرنیا برای اولین بار به منظور توسعه مفهوم از دوربین های دیجیتال. یک JPL تیم به رهبری اریک Fossum بعد از یک complementary metal-oxide semiconductor فعال-صفحه سنسور (CMOS-APS) برای تصویربرداری در فضا و بر روی زمین است.

در حالی که Xiaomi مداری ورزش بخشی از یک کمپین تبلیغاتی وجود دارد استفاده عملی برای چنین پروژه هایی است. Spacety شده است به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های ماموریت های فضایی, تست صنعتی و مصرف کننده درجه ابزار و دستگاه برای استفاده در فضا است. و با استفاده از cubesats با محموله می تواند نتایج بزرگ در هزینه کم است.

برای مثال ایالات متحده LandSat 8 ماهواره ای که راه اندازی شده در سال 2013 وزن 5,782 پوند است. (2,623 کیلوگرم) و بازده تصاویر با رزولوشن 98 فوت (30 متر) در هر پیکسل از ارتفاع 438 مایل (705 متر). Landsat 8 تا به حال یک برچسب قیمت $855 میلیون.

The Xiaoxiang-1-08 cubesat undergoing testing.

این Xiaoxiang-1-08 cubesat تحت تست. (اعتبار تصویر: Spacety)

Xiaoxiang-1-08 تولید شد و راه اندازی شد در سال 2019 با یک توده از چند پوند. Mi 10 دوربین بازگشته تصاویر در وضوح 197 فوت (60 متر) در هر پیکسل. البته لندست 8 به مراتب بیشتر قادر به کار برای سال های بسیاری و مشاهده زمین با عملیاتی آن زمین تصویرساز در نه باند طیفی در مقایسه با سه (قرمز, سبز, آبی) از Mi 10.

Xiaoxiang 1-08 همچنین حمل دیگر تجربی بر روی کامپیوتر کاربر. این شامل یک لیزر ارتباطات حمل بار برای شرکت چینی Laserfleet و کوچک برش لبه جامد ید پیشرانه برای راه اندازی Thrustme.

این cubesat سوار به مدار روی یک چینی طولانی مارس 4B موشک که اولیه مفید بود Gaofen-7 نوری ماهواره دیدبانی زمین. این موشک همچنین آزمایش شبکه باله مانند کسانی طراحی شده توسط SpaceX برای هدایت فرود فالکون 9 و فالکون سنگین اولین مرحله است.

پس از این موفقیت Xiaomi و Spacety در حال بررسی پتانسیل همکاری در فضای تصویربرداری. این همکاری می تواند با استفاده از در هواشناسی نظارت محیط زیست, هشدار علوم دریایی و حتی تجزیه و تحلیل مالی نمایندگان شرکت ها گفته اند.

به دنبال اندرو جونز در @AJ_FI. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im