چینی, moon rover همسالان در زیر سطح مرموز قمری کنون سمت

چین تا کنون سمت ماه ماموریت تبدیل شده و تاریخ آن-ساخت زل زل نگاه کردن در زیر زمین.

چانگ خاوری 4 فضاپیما لمس کردن در کف 115 مایل گسترده (186 کیلومتر) فون رابطه دهانه on Jan. 2, 2019, تبدیل شدن به اولین کاوشگر تا کنون به ace یک فرود نرم بر روی ماه, مرموز, کنون, کنار, که برای همیشه لطفا برای نقاط دور از زمین است.

مریخ نورد به نام Yutu 2 (“Jade Rabbit 2”) نورد ثابت چانگ خاوری 4 کاوشگر تنها چند ساعت پس از زمین نشستن کامل هواپیما. این دو خورشیدی و صنعت در حال حاضر شده است با در نظر گرفتن اندازه گیری عجیب و غریب خود و محیط اطراف برای بیش از یک سال با انواع علوم دنده دادن ما بی سابقه انداز قمری کنون سمت سطح.

مرتبط با: چانگ خاوری 4 در تصاویر: چین ماموریت به ماه را به دور طرف

کسانی که نمایش در حال حاضر به گسترش زیرسطحی با تشکر از اولین نتایج منتشر شده از Yutu 2 رادار نافذ زمین می پردازیم. در یک مقاله منتشر چهارشنبه (فوریه. 26) در مجله علم پیشرفت چانگ خاوری 4 دانشمندان نشان داد ساختار خاکستری خاک در زیر مریخ نورد چرخ به عنوان جمع آوری شده از رادار اطلاعات جمع آوری شده در طول Yutu 2 دو قمری روز عملیات. (هر روز ماه حدود دو هفته زمین بلند. Yutu 2 و چانگ خاوری 4 کاوشگر hibernate در طول وحشیانه سرد قمری شب که همچنین دو هفته گذشته هر کدام.)

محققان تشخیص سه لایه مجزا در زیر Yutu 2 بخش از فون رابطه طبقه. لایه ای که گسترش حدود 39 فوت (12 متر) پایین شامل نسبتا یکنواخت قمری سنگپوش (خاک) با چند سنگ های بزرگ و مخلوط در اینجا و وجود دارد. لایه دوم که می رود از حدود 39 پا به 79 فوت (24 متر) عمق بنادر درشت دانه مواد و تعداد بیشتری از تعبیه شده سنگ. سومین قشر که پایین می رود به حداقل 130 فوت (40 متر) — رادار نمی تواند قابل اعتماد و نفوذ هر چه عمیق تر — ویژگی های متناوب باند درشت و ریز دانه مواد و همچنین تعبیه شده سنگ.

داده ها نشان می دهد “که زیرسطحی ساختار داخلی در محل فرود است که در اصل ساخته شده توسط low-loss بسیار متخلخل مواد گرانول تعبیه تخته سنگ در اندازه های مختلف” محققان به رهبری Chunlai Li ملی رصدخانه نجومی در آکادمی علوم چین و دانشگاه آکادمی علوم چین در پکن نوشت: در مقاله جدید.

و این ساختار به ما می گوید در مورد منطقه خشونت تاریخچه دانشمندان افزود: “با توجه به چنین قوی زمین شناسی محدودیت محتمل ترین تفسیر است که دنباله ای است ساخته شده از یک لایه از سنگپوش همپوشانی یک دنباله از ejecta سپرده مختلف از چاله که به تدریج انباشته شده پس از جايگزينی از مادیان طشک در کف فون رابطه دهانه.”

کسانی که تاریک مره طشک در حال شواهد باستان فعالیت های آتشفشانی که آب گرفتگی فون رابطه با سنگ مذاب در حدود 3.6 میلیارد سال پیش. (“مره” است که ایتالیایی برای “دریا.” اوایل ستاره شناسان تصور می کردند که این تکه های بزرگ در ماه شد بدن از آب است.)

Yutu 2 به تازگی منتشر شده مشاهدات همچنین نشان می دهد که رادار نافذ زمین می تواند یک ابزار ارزشمند برای دیگر سطح ماه پیشه رفتن به جلو به خصوص در کمتر شناخته شده به مراتب طرف محققان گفتند.

استفاده گسترده از این ابزار “می تواند تا حد زیادی بهبود درک ما از تاریخ قمری تاثیر و آتشفشان و می تواند روشن جدید در درک زمین شناسی تکامل از ماه که به سمت” محققان نوشت.

چانگ خاوری 4 کاوشگر در اصل طراحی شده به کار به مدت 12 ماه و Yutu 2 فقط برای سه ماه. هر دو کرافت بنابراین در حال حاضر بیش از خود ضمانت و هر دو هنوز رفتن قوی; این دو به تازگی از خواب بیدار شد خود را آغاز 15th قمری بعد از علم کار می کنند.

چانگ خاوری 4 بخشی از چین را بلند پروازانه چانگ خاوری برنامه رباتیک قمری اکتشاف است که پس از نام یک الهه ماه. ماموریت بعدی تا چانگ خاوری 5 نمونه-بازگشت تلاش برنامه ریزی شده برای راه اندازی بعد از این سال.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im