فضاپیمای مرموز قابل استفاده مجدد چین فقط دو روز را در مدار گذراند

راز بالا

در ۴ سپتامبر، چین یک «فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد» مرموز و برتر را در بالای یک موشک طولانی ۲F مارس در مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان این کشور در مغولستان داخلی به فضا پرتاب کرد. و به گفته رسانه های دولتی، پس از گذراندن دو روز در مدار، با خیال راحت به زمین بازگشت.

فضاپیما در رمز و راز کفن شده است. ما نمی دانیم چه شکلی است، چه می کند – یا حتی دقیقاً کجا و چه زمانی فرود آمد، Space.com اشاره می کند.

به گزارش اسپیس SpaceNews نیوز، اضافه کردن به این رمز و راز، این واقعیت است که به نظر می رسید این فضاپیما قبل از انجام سفر بازگشت خود شیء ناشناخته ای را منتشر کرده است.

فشار فضا

همه ما از مقامات به روز رسانی بسیار کوتاه از وب سایت رسانه های دولتی شین هوا اخبار بود. این به روز رسانی مختصر را می خواند: «فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد چین روز یکشنبه پس از یک عملیات دو روزه در مدار به محل فرود برنامه ریزی شده بازگشت.»

بر اساس این گزارش، این خودرو برای حمل فضانوردان چینی به فضا و از فضا طراحی شده است، و برای استفاده نظامی نیست – با وجود پنهان کاری.

این به روز رسانی را بخوانید: «پرواز موفق پیشرفت مهم کشور در تحقیقات فضاپیماهای قابل استفاده مجدد را مشخص کرد و انتظار می رود حمل و نقل رفت و برگشت راحت و کم هزینه را برای استفاده مسالمت آمیز از فضا ارائه دهد.»

کارشناس نگاهی

جاناتان مک داول، ستاره شناس مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونین و ردیاب ماهواره ای، در توییتر پیشنهاد کرد که این فضاپیما ممکن است شبیه به هواپیمای جاسوسی مخفی برتر ایکس-۳۷بی باشد که توسط نیروی هوایی آمریکا ساخته شده است.

با این حال، او رد نکرد که می تواند یک اسپیس ایکس «کپسول به سبک اژدها با فرود چتر نجات در تاکلاماکان [بیابان] در جایی باشد.»

ادامه مطلب: فضاپیمای آزمایشی قابل استفاده مجدد چین پس از ماموریت رمز و راز دو روزهبهزمین با Space.com ]

بیشتر در فضاپیما : چین به تازگی راه اندازی مرموز “فضاپیمای تست قابل استفاده مجدد”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de