چین Moon Rover طول می کشد یک نگاه عمیق تر در سمت دور

ماه نشده بود آن را آسان در طول سال. از سپیده دم شمسی در 4.5 میلیارد سال پیش از آن خاکستری و مرده سطح را بارها و بارها کوبیده با فضای ورودی سنگ پشت سر گذاشتن یک pockmarked چشم انداز پهن با قلوه سنگ. در زیر این سطح اما پنهان ماه ترین وسوسه انگیزی اسرار بشر کاشفان از امکان مخازن یخ برای تولید آب آشامیدنی و سوخت موشک به توخالی لوله گدازه است که مناسب برای پناه دادن زیستگاه. اساسا بیشتر نقشه برداری در ماه زیرسطحی می کنه در غیر این صورت-مشاهده دوره از سیستم خورشیدی تاریخچه نوشته شده توسط اثرات مدفون چاله و همراه باقی مانده—به عنوان نشان داده شده توسط تازه نتایج از یک کاوشگر کوچک-کاوش قمری به مراتب طرف.

در یک مقاله منتشر شده در مجله علم پیشرفت های امروز, همکاری های چینی و اروپایی محققان توصیف آخرین نتایج از چنگ خاوری-4 ماموریت های اجرا شده توسط چین ملی فضایی آمریکا. راه اندازی در ماه دسامبر 2018 و رسیدن به ماه در اوایل ژانویه 2019 در ماموریت اول شد به زمین در سمت دور از ماهواره با هدف قرار دادن جذاب منطقه در نزدیکی قمری قطب جنوب به نام قطب جنوب–آیتکن حوضه. تشکیل 3.9 میلیارد سال پیش و کشش برخی از 2500 کیلومتر در سراسر آن است که بزرگترین تاثیر حوضه در منظومه شمسی—و شاید یک کلید برای درک چگونگی بزرگ اثرات را به شکل زمین و دیگر سیارات درونی. چانگ خاوری-4 رور است که هنوز هم امروز عملیاتی شده است و به آرامی trundling در سراسر این منطقه سفر چند صد متر پس از آن فرود آمد.

چانگ خاوری-4 را به محل فرود است که در داخل 186 کیلومتر-گسترده فون رابطه دهانه نهفته است که در داخل حوضه. نزدیکی در حال چندین چاله مانند 72 کیلومتر-گسترده Finsen دهانه تصور می شود حدود 3.2 میلیارد سال است. با استفاده از یک رادار نافذ زمین ساز در چنگ خاوری-4, محققان دریافته اند که این مریخ نورد است که به احتمال زیاد نشستن در لایه های مختلف ejecta—باقی مانده از چند اثرات در طول زمان است که بارید پایین در سرعت بالا به پتو سطح ماه و در حال حاضر پر کردن دهانه. “[ما] دیدن بسیار روشن و توالی [لايه] می گوید:” النا Pettinelli از Roma Tre دانشگاه در ایتالیا یکی از این مقاله نویسندگان.

مریخ نورد رادار ابزار قادر به نفوذ تا 40 متر زیر سطح ماه بیش از دو بار در فاصله زمانی توسط سلف خود چانگ خاوری-3 ماموریت که فرود در قمری در نزدیکی سمت در دسامبر 2013. داده ها از آخرین ماموریت نشان می دهد سه لایه مجزا در زیر رور: یکی ساخته شده از قمری سنگپوش یا خاک را به 12 متر; یکی دیگر از ساخته شده از ترکیبی از کوچکتر و بزرگتر سنگ را به 24 متر; و سوم با هر دو درشت و ریز مواد گسترش بقیه 40-متر عمق است.

تصویر شماتیک از چنگ خاوری-4 rover گذشتن از سراسر سطح ماه و سه لایه مجزا از زیرسطحی باقی مانده را نشان داد با آن رادار نافذ زمین. اعتبار: “ماه را Farside سطحی و زیرسطحی ساختار پرده برداری توسط چانگ خاوری-4 قمری نافذ رادار” توسط Chunlai Li et al., در علم پیشرفت. آنلاین منتشر شده 26 فوریه سال 2020

آن است که در حال حاضر ممکن است برای تاریخ قطعی لایه تحت چانگ خاوری-4 و اختصاص آنها به نزدیکی دهانه. اما آنها را با ارائه برخی از سرنخ به قمری تاریخچه کشش به عقب در حدود چهار میلیارد سال است. Pettinelli اشاره می کند که سنگ های کوچکتر در لایه ها به احتمال زیاد از مطلب دور چاله چرا که آنها می شده اند قادر به سفر دورتر در سراسر ماه را در حالی که سنگ بزرگتر اشاره در نزدیک اثرات. “اگر بلوک بزرگ هستند شما احتمالا نزدیک به منبع ejecta,” او می گوید. باقی مانده از حداقل چهار یا پنج اثرات است که تصور می شود در زیر رور گسترش پایین شاید 80 متر یا بیشتر به حوضه طبقه.

در حالی که ماه بود که تمرکز آمریکا آپولو و شوروی لونا ماموریت در 1960s و 1970s آنها عمدتا فاقد زمین-نافذ-رادار قابلیت های چانگ خاوری-3 و چانگ خاوری-4 ماموریت—و البته هیچ یک از کسانی که قبلا تلاش جرأت به سطح سمت دور. مانند چین دو rovers ارائه شده برخی از ما برای اولین بار نگاه اجمالی به بالا می رسد از ماه را زیرسطحی. ماموریت های دیگر—مانند ناسا دوقلو جام (Gravity Recovery داخلی و آزمایشگاهی) فضاپیما که orbited ماه از 2011 به 2012—شده اند قادر به همکار بسیار عمیق تر در زیر سطح اما تنها در یک محدود راه: با استفاده از قمری-gravity اطلاعات آنها ارائه شده نسبتا کم با وضوح نگاه اجمالی از ویژگی های در عمق صدها کیلومتر است.

قمری دانشمند دانیل Moriarty از پرواز فضایی گودارد ناسا, مرکز بود که درگیر در مقاله جدید می گوید: محققان نتایج جالب هستند چرا که این یافته ها با ارائه یک نگاه در چه ماه طول زمان تکامل یافته است. “سطح ماه بسیار متفاوت از زمین” او می گوید. “تنها دو واقعی در مقیاس بزرگ رخ می دهد که فرایند در سطح ماه هستند تاثیر cratering و فعالیت های آتشفشانی و آنها با دیدن شواهد برای هر دو از کسانی که همه چیز در اینجا. محل آنها فرود آمد بزرگ آتشفشانی سیلابی. و پس از آن که سیلابی بود که تحت تاثیر اثرات خود را.”

Moriarty اشاره می کند که سیلابی و تاثیر باقی مانده و به احتمال زیاد با هم مخلوط شده است که می تواند نشان می دهد که برخی از بزرگتر تخته سنگ به اندازه اشیاء که مشاهده شد از مواد آتشفشانی شکسته به جای نتیجه باقی مانده از نزدیکی و اثرات. همچنین ممکن است که مواد از قمری گوشته در معرض تاثیر اولیه ای است که ایجاد قطب جنوب–آیتکن حوضه دارای مخلوط با باقی مانده چیزی اشاره در نتایج زودتر از چنگ خاوری-4 ماموریت.

این مریخ نورد است که در ادامه به حرکت در سراسر سطح ساخت متوقف می شود به طور منظم به اندازه گیری و با استفاده از آن ابزار است. و به عنوان آن می کند بنابراین محققان امیدوارند که آن را ممکن است ببینید که لایه های زیرسطحی باقی مانده تغییر در اندازه آشکار بیشتر جزئیات ظریف از ماه وسیع خشونت آمیز و باستان تاثیر تاریخ است. “ما می خواهیم [برای مریخ نورد] برای رفتن به سمت [مکان های که در آن محققان] می گویند [مانده] است تغییر در ضخامت می گوید:” Pettinelli. “که مهم خواهد بود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im