چین چانگ خاوری 4 کاوشگر و مریخ نورد کامل 15th قمری روز در ماه را به دور طرف


چین Yutu 2 ماه مریخ نورد به نظر می رسد خود را در آن آهنگ. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP)

چین چانگ خاوری 4 ماموریت خود را به اتمام 15 قمری بعد از کار در سمت دور ماه است.

این کاوشگر و Yutu 2 رور که در حال حاضر محور در مجموع 1,312 پا (کمتر از 400 متر) در سطح ماه طراحی شده را در مارس 1 ساعت پیش از غروب آفتاب بیش از موقعیت خود را در فون رابطه دهانه.

همه از علم و ابزار در هر دو فضاپیما در شرایط خوبی هستند با توجه به چین قمری اکتشاف برنامه (CLEP). یکی از ابزار Yutu 2 رادار نافذ زمین هفته گذشته ارائه شده و در اولین نگاه به زیر سطح ماه به مراتب از سمت.

مرتبط با: چانگ خاوری 4 در تصاویر: چین ماموریت به ماه را به دور طرف

دو خورشیدی فضاپیما آغاز شده بود فعالیت های خود را برای قمری روز 15 فوریه. 17. Yutu 2 تحت پوشش 106 پا (32.54 m) در طول روز ماه (که طول می کشد حدود دو هفته) زیر یک طرح از پیش تعیین شده به حرکت شمال غرب و سپس جنوب غربی.

این دورترین مریخ نورد شده پوشش داده شده در یک ماه بعد از 108 پا (33.13 m) این سفر در طول قمری روز 8 در ماه های ژوئیه و اوت سال 2019. این نشان می دهد که مریخ نورد است که هنوز هم به خوبی انجام با وجود شرایط سخت بر روی سطح ماه.

تصویر از یک دهانه در فون رابطه دهانه از Yutu 2 منتشر شد در ماه مارس سال 2020 است. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP)

Li Chunlai معاون مدیر رصدخانه نجومی ملی چین (NAOC) گفت: دولت اجرای خروجی اخبار دوربین مدار بسته+ است که این تیم به دنبال رسیدن به مناطق جدید برای پیشبرد درک از تاریخ و زمین شناسی منطقه — اگر مریخ نورد می تواند نگه دارید برای یک سال دیگر.

“اگر [Yutu 2] می توانید وارد کنید یک بازالت منطقه شاید ما می تواند به درک بهتر توزیع و ساختار ejecta از اثرات شهاب سنگ. این فاصله ممکن است 1.8 کیلومتر است. من فکر می کنم ممکن است یک سال برای این مریخ نورد به راه رفتن از ejecta-منطقه تحت پوشش” لی گفت.

چانگ خاوری 4 مشخص شده اولین سالگرد تاریخی خود را فرود در فون رابطه دهانه ظرف عظیم قطب جنوب-آیتکن حوضه در ماه ژانویه است. چین پس از آن منتشر شد یک دسته ای از تصاویر با وضوح بالا پوشش اولین سال ماموریت.

Yutu 2 سایه بیش از آهنگ های خود را در ماه جولای سال 2019. (اعتبار تصویر: CNSA/CLEP)

ارتباط بین تیم ها در چین و این فضاپیما در سمت دور ماه که هرگز چهره زمین است تسهیل Queqiao رله ماهواره ای که در عمل در هاله مدار اطراف یک نقطه خاص فراتر از ماه.

Queqiao را تغییر تمرکز خود را به فرکانس پایین نجوم آزمایش و مشاهدات در حالی که چانگ خاوری 4 کاوشگر و Yutu 2 صبر از دو سال قمری شب.

سه آنتن رادیو هلند-چین فرکانس پایین اکسپلورر خواهد شد گوش دادن به سیگنال های مرموز دوره های اولیه در جهان بی سابقه باشد.

چانگ خاوری 4 کاوشگر و Yutu 2 در حال انتظار برای بیدار برای 16 ماه بعد در اطراف مارس 17, پس از طلوع آفتاب بیش از فون رابطه دهانه.

به دنبال اندرو جونز در @AJ_FI. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im