چین نشان می دهد نام و آرم برای خود ‘Tianwen’ 1st مریخ فرود ماموریت

چین نشان داد که نام و لوگوی خود را برای اولین ماموریت با هدف فرود بر روی سیاره مریخ به مناسبت 50 سالگرد اولین ماهواره خود را راه اندازی.

تجلیل از کشور فضایی در روز جمعه (24 آوریل) چین ملی فضایی آمریکا (CNSA) اعلام کرد که آینده آن ماموریت رباتیک به سیاره سرخ خواهد شد به نام “Tianwen-1.” نام اقتباس از چین باستان آیه شاعر Qu Yuan ترجمه برای “سوال در مورد آسمانها.”

“در” Tianwen,’ ملکه یوان مطرح شده یک سری از سوالات در آیه مربوط به, آسمان, ستاره, پدیده های طبیعی, افسانه ها و دنیای واقعی نشان دادن شک و تردید خود را در مورد برخی از مفاهیم سنتی و روح به دنبال حقیقت” گزارش دولتی چینی سرویس خبری سحام نیوز.

مرتبط: این 1 عکس از چین مریخ اکسپلورر راه اندازی در سال 2020

میله میله برای راه اندازی در مارس 5 موشک از Wenchang چین در ماه ژوئیه ، Tianwen-1 ماموریت را تلاش برای استقرار یک مدارگرد بالا مریخ و همچنین به عنوان سپرده یک کاوشگر و مریخ نورد بر سطح مریخ. طراحی شده برای مطالعه ترکیب جو مریخ و همچنین کمک به جستجوی مداوم برای گذشته و حال زندگی در این سیاره Tianwen-1 فضاپیما است که انتظار می رود برای رسیدن به مریخ در ماه فوریه 2021 هر چند کاوشگر و مریخ نورد فرود ممکن است اتفاق تا چند ماه بعد.

چند جزئیات بیشتر در مورد ماموریت منتشر شده است اما Tianwen-1 کاوشگر و مریخ نورد را با استفاده از یک چتر نجات retrorockets و کیسه های هوا برای لمس کردن در یکی از دو سایت امکان پذیر است در مدینه فاضله Planitia منطقه است. انرژی خورشیدی شش چرخ مریخ نورد است که انتظار می رود برای دریافت نام خود را توسط رای مردم در تاریخ بعد توسعه داده شد به کار برای حداقل سه زمین ماه یک بار بر روی سطح مریخ.

اگر مدارگرد بخشی از Tianwen-1 ماموریت موفقیت آمیز چین تبدیل خواهد شد یا پنجم و یا ششم دولت به جای یک فضاپیما به مدار اطراف مریخ است. ایالات متحده و روسیه و آژانس فضایی اروپا و هند باید همه با موفقیت دور پروب در حالی که امارات متحده عربی’ (امارات متحده عربی) اولین مدارگرد مریخ است که میله میله به راه اندازی از ژاپن در طول همان ماه ژوئیه تا اوت پنجره به چین با هدف قرار دادن. اگر این ماموریت به عنوان یک کل است که موفقیت چین را تبدیل به سومین کشور به زمین و دوم به روو در سیاره سرخ. (آمریکا و روسیه تنها سازمان ملل برای فرود بر روی مریخ به تاریخ و تنها rovers فرستاده شده توسط ایالات متحده آمریکا)

چین Tianwen-1 ماموریت مریخ, میله میله برای راه اندازی در ماه جولای سال 2020 خواهد شد و شامل یک مدارگرد و یک کاوشگر و شش چرخ rover. (اعتبار تصویر: CNSA)

این Tianwen-1 ماموریت علائم دومین بار است که چین تلاش کرده است به مدار مریخ است. این کشور Yinghuo-1 مدارگرد راه اندازی شد با روسیه Phobos-Grunt ماموریت در سال 2011 اما آن موشک شکست خورده قبل از خروج از مدار زمین.

در اعلام Tianwen-1 نام و نام خانوادگی در روز جمعه CNSA رئیس ژانگ Kejian گفت که آژانس او در نظر دارد به استفاده از این عنوان برای همه آن اکتشافات سیاره ای ماموریت “معنابخش چینی کشور پشتکار در به دنبال حقیقت و علم و کاوش در طبیعت و جهان” انتخاب شده است.

CNSA فرود آمد دو چانگ خاوری پروب با Yutu rovers در ماه از جمله ماموریت برای اولین بار به لمس پایین در سمت دور از سطح ماه یک ماموریت است که فعال باقی می ماند امروز.

CNSA همچنین نشان داد یک لوگو برای نشان دادن به آن Tianwen برنامه اکتشاف. به شکل حرف “C” برای چین آرم نیز به تصویر می کشد سیارات در مدار. این Tianwen-1 نسخه از این لوگو شامل کلمه “مریخ” در پایین آن است.

در سال 2017, چین منتشر شده یک لیست کوتاه از هشت نام و آرم برای ماموریت مریخ از جمله Tianwen. یک رای عمومی بود و انتظار می رود برای انتخاب برنده اما هیچ یک از هشت نامزد همسان آرم نشان داد در روز جمعه.

چین فضایی در روز, جشن سالانه در آوریل 24, سالگرد کشور در مداری راه اندازی در سال 1970. این Dongfanghong من (“شرق سرخ 1”) ماهواره ای پخش چین عملا سرود ملی (با همان عنوان به عنوان ماهواره ای) برای 20 روز.

دنبال collectSPACE.com در Facebook و Twitter at @collectSPACE. کپی رایت 2020 collectSPACE.com. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>