چین قفل فعال که با انتقاد دولت COVID-19 پاسخ

روز چهار شنبه مقامات چینی دستگیر زو Zhiyong یک کارشناس حقوقی و فعال حقوق مدنی که با انتقاد از دولت در پاسخ به شیوع کروناویروس COVID-19.

زو به نام رئیس جمهور چین به استعفا در یک مقاله در اوایل این ماه گاردین گزارش. در آن زو به طور خاص اشاره به سمت دولت انتخاب اولیه به سانسور خبرچین و حفظ شیوع آرام به جای انتشار هشدارها و نکات ایمنی به مردم است.

جمهوری گفت: در یک شنبه در سخنرانی که از او صادر شده و اولین دستور در مورد کوروناویروس در ژانویه 7, خوب, قبل از دولت اجازه دهید مردم می دانند که آنها در خطر است.

“شما نمی اجازه حقیقت منتشر شود و شیوع تبدیل به یک فاجعه ملی,” زو نوشت: هر نگهبان. “هر زمان که شما در صورت بحران بلندی شما clueless. من فکر نمی کنم شما یک مرد بد شما فقط عاقلانه نیست… آقای شی جینگ پینگ لطفا گام پایین.”

زو همچنین با انتقاد از دولت بیش از مرگ Li Wenliang یکی از اولین پزشکان به نقطه و هشدار دادن به دیگران در مورد شیوع. به جای استفاده از غذای خود هشدار دولت او را دستگیر کردند و او بعد از درگذشت COVID-19.

چون زو اجرا شده است گرفتار قانون قبل از او انتظار یک حکم زندان برای مخالفان است. دیگر فعالان گفته نگهبان که COVID-19 ویروس داده است دولت توجیهی برای شرکت در یک گسترده تر سرکوب آزادی بیان و کسانی که سوال نبرد.

“هرگاه سیاسی چالش” فعال Teng بیاو گفت گاردین “آنها خواهد گام در سرکوب کنند.”

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im