چین به تازگی راه اندازی مرموز “فضاپیمای تست قابل استفاده مجدد”

فضاپیمای مرموز

چین صبح امروز بی سر و صدا یک فضاپیمای قابل استفاده مجدد مرموز را به مدار پرتاب کرد که در بالای یک موشک عظیم لانگ مارس 2F در مرکز پرتاب ماهواره جیوکوان این کشور قرار داشت.

وب گاه خبری دولتی چین شین هوا این راه اندازی را موفقیت آمیز نامید. این گزارش را همان طور که گوگل ترجمه ترجمه کرده است، می خواند: «فضاپیمای آزمایشی پس از یک دوره مدار به محل فرود داخلی مورد نظر خود باز خواهد گشت و طی آن اعتبارسنجی فنی قابل استفاده مجدد به صورت برنامه ریزی شده انجام خواهد شد.»

راز بالا

هنوز مشخص نیست که فضاپیما، به احتمال زیاد یک پروژه توسط پیمانکار اصلی فضایی این کشور چین هوافضا علوم و فناوری Corp. (CASC)، طراحی شده است برای انجام – و یا آنچه در آن حتی به نظر می رسد، برای آن ماده است.

برخی کارشناسان پیشنهاد می کنند که می تواند یک هواپیمای فضایی باشد که یادآور برترین پروژه مخفی ایکس-۳۷بی آمریکا است که به تازگی ششمین ماموریت خود را در مدار انجام داده است.

اندرو جونز، خبرنگار آزاد متخصص در برنامه فضایی چین به روزنامه ورگ گفت: «چین چند سالی است که به دنبال چند مفهوم مختلف برای هواپیماهای فضایی است.»

محموله های گسترده تر

به گزارش اسپیس نیوز، چین در سال ۲۰۱۷ برنامه هایی را برای آزمایش یک هواپیمای فضایی قابل استفاده مجدد در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد. اضافه کردن به شایعات کار اصلاح آشکار بر روی برج پرتاب بود، بنا به گزارش ها اجازه می دهد محموله های گسترده تر با استفاده از موشک طولانی مارس 2F پرتاب شود.

به گزارش اسپیس نیوز، گزارش های سال ۲۰۱۷ همچنین ادعا کردند که چنین فضاپیمای قابل استفاده مجدد برای حمل هر دو خدمه و محموله ها طراحی خواهد شد.

ادامه مطلب: چین به تازگی پرتاب ‘فضاپیمای آزمایش قابل استفاده مجدد’ — احتمالا یک هواپیمای فضایی [آستانه]

بیشتر در X-37B: نیروی فضایی در حال پرتاب یک فضاپیمای مرموز است

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de