شامپانزه ها سزاوار روز مادر بیش از حد

چهار سال whined به عنوان او به دنبال مادر خود را به دور از همبازی; مختصری اوقات تلخی موفق به متقاعد کردن او برای ماندن در این بازی ، این صحنه امکان پذیر می تواند بازی را بین پدر و مادر و کودک در هر محلی, زمین بازی, اما در این مورد صحنه صورت گرفت در تانزانیا گمب پارک ملی و sulking جوانی بود که یک شامپانزه به نام Grendel که با آن موافق نیست او وهمی که از آن زمان به حرکت می کند.

در این زمان از سال که ما جشن مادران ما برای ساعت های بی شماری را صرف مراقبت از آموزش و حمایت از ما بیش از طول عمر ما, ما همچنین می توانیم یک لحظه در نظر گرفتن اهمیت مادران در گونه های دیگر است. به عنوان با اکثر پستانداران شامپانزه مادران نقش بسیار مهمی در زندگی نوزاد فرزندان. برای چهار تا پنج سال از Grendel زندگی وهمی را در خدمت خود را به عنوان منبع اصلی تغذیه و حمل و نقل و حفاظت.

اما شبیه به انسان و فقط تعداد انگشت شماری از دیگر گونه های شامپانزه ها باید یک دوره طولانی مدت از نارسی. حتی پس از او می تواند خوراک و حرکت در اطراف به طور مستقل Grendel ادامه خواهد داد به سفر با وهمی اضافی برای چهار تا پنج سال قبل از جسارت به شامپانزه جامعه خود را. او در طول زندگی طولانی توسعه وهمی خواهد بود یک دید اجتماعی شریک و یک مدل است که از طریق آن Grendel خواهد در مورد یادگیری اجتماعی و زیست محیطی جهان اطراف او.

هر گونه اختلال در دید مادر-فرزندان رابطه قبل از شیر گرفتن است انتظار می رود به عواقب منفی داشته باشد. برای مثال نوزادان پستانداران که یتیم هستند و قبل از آنها می توانید اشتراک خود را چهره بسیار کم شانس بقا. اما در گونه که فرزندان مانند Grendel ادامه به اقامت با مادران خود را برای سال بعد از شیر گرفتن این احتمال وجود دارد که یک مادر اهمیت گسترش می تواند فراتر از دوران کودکی.

در واقع یک مطالعه قبلی از تانزانیا محاله کوه ها یافت می شود که شامپانزه نر یتیم تا 13 سال سن داشتند کمتر به احتمال زیاد برای زنده ماندن از خود را غیر یتیم شد. اما زن یتیم هستند سخت تر به مطالعه پس از شامپانزه زنان به طور معمول خود را ترک تولد جامعه اطراف جنسی بلوغ (حدود 11-13 سال سن) که بدان معنی است که آنها از دست رفته به محققان. در گمب پارک ملی حدود 50 درصد از زنان باقی می ماند در جامعه و بسیاری دیگر انتقال بین همسایه تحقیقات جوامع; بنابراین ما قادر به پیگیری بقای خود است.

با استفاده از تقریبا 60 سال از داده ها در تولد مرگ و ناپدید شدن از 247 مرد و زن شامپانزه ها از دو جامعه در گمب ما قادر به بررسی بقا عواقب ناشی از تجربه مادری از دست دادن در طول سه عصر کلاس است که نشان دهنده مراحل مختلف شامپانزه توسعه است. پنج سال اول زندگی تقریبا برابر به دوران کودکی است که در دوره قبل از افراد می گرایند و زمانی که جوان هستند و بیشتر وابسته به خود را دارد. سنین پنج تا 10 تقریبی رشد و نمو دوره شناخته شده به عنوان juvenility است که بین شیر و بلوغ است. در نهایت این سنین از 10-15 سال مربوط به دوران نوجوانی و جوانی.

زن جوان یتیم. اعتبار: ایان Gilby

ما در بر داشت که مردان که از دست مادران خود را در هر یک از سه عصر کلاس حتی به عنوان آنها نزدیک بزرگسالی مواجه قابل توجهی پایین تر احتمال بقا کمتر از مردان که مادران هنوز زنده بودند. زن شامپانزه ها به دنبال یک الگوی مشابه تا سن 10 اما زنان بودند که یتیم بین 10 و 15 سال سن داشتند به عنوان به احتمال زیاد برای زنده ماندن به عنوان غیر یتیم.

چرا این اختلاف بین پسران و دختران? این احتمال وجود دارد یک تابع از شامپانزه پراکندگی الگوهای. پس از آن نمونه است برای شامپانزه زنان به از دست دادن تماس با مادران خود را زمانی که آنها را ترک تولد خود را در جوامع آن است که شاید تعجب آور نیست که یک مادر بر دختر او را بقا از بین می رود در همان سن دختران به طور معمول خانه را ترک.

البته این نتایج التماس این سوال که چگونه شامپانزه مادران موثر بر بقای خود فرزندان به خصوص خود را تقریبا بالغ پسر. مطالعات قبلی از شامپانزه ها و دیگر پستانداران به ما ارائه با برخی از امکانات جذاب. به عنوان قاتل نهنگ زنان مسن ممکن است یک منبع از دانش زیست محیطی ارائه همسر فرزندان با کیفیت بالاتر گزینه های مواد غذایی.

در حمایت از این توضیح یک مطالعه اخیر از شامپانزه توسعه فیزیکی پیدا یتیم است که تا به حال به طور قابل توجهی توده عضلانی کمتری نسبت به غیر یتیم در سراسر juvenility. فراتر از دانش زیست محیطی, شامپانزه, مادران ارائه فرزندان خود را با حمایت اجتماعی و ثبات اجتماعی در پیوند است که در ارتباط با کاهش استرس, کاهش مرگ و میر و طول عمر بیشتر در تعدادی از گونه ها از جمله انسان است. نرها حتی شناخته شده به دنبال کردن و سفر با مادران خود را پس از دعوا با دیگر مردان است. برعکس یتیم بدون مادران اغلب مشاهده می شود بیشتر مضطرب و نمایشگاه علائم افسردگی است.

بدون در نظر گرفتن دقیقا چه شامپانزه مادران حمایت از بقای خود و فرزندان روشن است که با خود ما گونه مادران ماده خیلی بیشتر از تغذیه نوزادان است. بنابراین حتی اگر مادر شما نمی همیشه به شما اجازه اقامت و بازی با دوستان خود حتما به او تماس بگیرید و در روز مادر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>